En Kaliteli Traktör Markası Hangisi?

En Kaliteli Traktör Markası Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    64
Her seriden bi tane olsa fena olmazmış

Resimler ve ekler

• IMG_20220207_192154.jpg
    IMG_20220207_192154.jpg
    207.7 KB · Görüntüleme: 67
Fiat Agri ,
Ankete oy kullanmadık,
Yılın traktörü ödüllerine bakılınca durum zaten görülüyor.
Satış rakamları ile kalite algısı farklı durumlardır.
Steyr Profi Plus traktörler ülkemizde satışa sunulmuyor.
Demek ki görmeyince kalite algısı farklı yönlere kayabiliyor, ilginç. 🤔
Hocam Steyr de CNH ye katıldı ya Steyr profi plus 'ın Emsali case new holland 'tan farkı nedir

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Hocam Steyr de CNH ye katıldı ya Steyr profi plus 'ın Emsali case new holland 'tan farkı nedir
HD modeller ile agriculturel modeller markalar arasında geçişkenlik gösterebiliyor.
Örneğin Farmall U Pro , Farmall U , heavy duty , ağır hizmet tipi şanzıman kullanırken Farmall C serisi tarımsal şanzıman kullanıyordu.
Traktörün donatı farkları çok yüksek özelliktedir.

Fiat Agri ,
Ankete oy kullanmadık,
Hocam Fiat agri bitmedi mi ? Bu Steyr 6300 terrus optum cvx t7 315hd aynı makina gibi duruyor alt serileri mi farklı ? Bir steyr sever olarak merak ettim

Fiat Agri ,
Ankete oy kullanmadık,
Hocam biz toplum olarak kargadan başka kuş görmemişiz kargaya kuş diyoz kim bilir neler vardır neler

Fendt alamayacagimiza gore geriye tek secenek kaliyor johndeere. 1975 model johndeere 1130 dedem almanyadan gelirken getirmisti. 40 yil kullandik ve halen rot baslari bosluk yapmamisti. Sanziman dersen benim 2010 model new holland dan cok daha kemikli ve kisa mesafede geciyordu sanziman arizasi vermedi hic.
Akrabam 1130 modelini halen aktif kullanıyor, bizde birazcık yardıma gittiğimizde sürüyorduk.
Fiat 540 Special model bir traktörle kıyaslasak , özellikle sıcak çalışma performansı ve yakıtta Fiat önde çıkabilir.
Hocam Fiat agri bitmedi mi ? Bu Steyr 6300 terrus optum cvx t7 315hd aynı makina gibi duruyor alt serileri mi farklı ? Bir steyr sever olarak merak ettim
Alt serilerde motor ve şanzıman olarak farklar bulunabiliyor.
Motor aileleri epey geniş bir yelpazede olduğundan modellerde motorlar devamlı farklılaşıyor.

Akrabam 1130 modelini halen aktif kullanıyor, bizde birazcık yardıma gittiğimizde sürüyorduk.
Fiat 540 Special model bir traktörle kıyaslasak , özellikle sıcak çalışma performansı ve yakıtta Fiat önde çıkabilir.

Alt serilerde motor ve şanzıman olarak farklar bulunabiliyor.
Motor aileleri epey geniş bir yelpazede olduğundan modellerde motorlar devamlı farklılaşıyor.
4145 profi cvt ile cvx145 aynı gibi duruyor. Yanıt için teşekkür ederim.

Soru biraz tuzaklı soru gibi;

Biz en kalitesi şu deriz ve inanırız. Arazide iş yaparken hissettiğimiz duygular ile traktörden/araçtan aldığımız verimlilikler daha başka bir şeydir. Sayının sağına hissettiğin kadar sıfır yazarak beklediğin değeri sürekli büyütürsün.

Ama satmaya gelince ve/veya ileride ''satabilirim/satabilir miyim'' düşüncesi zihnimize girdiğinde ise; o inandığımız traktörü almayız, piyasası olan traktörü alırız. Araba işinde de böyle davranırız. Bu davranış biçimi de sayının sol tarafına virgül koyduktan sonra piyasanın hissettiği kadar sıfır yazısını yazmaya benzer.

İlerleyen zamanlarda da satmaya çalıştığımızda ya tüh tüh, vah vah deriz, ya da iyi ki onu almamışım, bunu almışım deriz. Bu ''PİYASA'' algısı da uzun zaman süreceğe benzer gibi......

Bu nedenle anket kullanıcıları anketi işaretledikleri ile gerçek Satın Alma veya Pazarlama işindeki kararları çelişkilidir. Bende dahil olmak üzere dayanıklı sağlam olarak değerlendirdiğime oy verdiğim halde gerçek piyasada satın alma işine gelince sağlam ve kalitesine bakmadan doğruda alım satım yüzdesi fazla olan piyasa traktör/araçlarına yönelmekteyim.