Erkenci ayçiçeği mi arpa mı

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacim var
konya ovasindayim 73dekar bi araziyi yeni kiraladim,arazilerde toplulaştirma çalişmasi vardı yeni bitti kapali sistem sulama var lakin kimseye birşey ektirmedi devlet herkez arasizini boş biraktiği için şimdi sulama kuyularinda sıra problemi olacak şu anda ekebileceğim erkenci arpa mı eksem yoksa yağlık ayçiçeğimi ayçiçeği hakkinda erkenci cins eksem çeşitler hakkinda yardımcı olabilirseniz memnun olurum teşekkür ederim.

konya ovasindayim 73dekar bi araziyi yeni kiraladim,arazilerde toplulaştirma çalişmasi vardı yeni bitti kapali sistem sulama var lakin kimseye birşey ektirmedi devlet herkez arasizini boş biraktiği için şimdi sulama kuyularinda sıra problemi olacak şu anda ekebileceğim erkenci arpa mı eksem yoksa yağlık ayçiçeğimi ayçiçeği hakkinda erkenci cins eksem çeşitler hakkinda yardımcı olabilirseniz memnun olurum teşekkür ederim.
Bu toplulaştırma bayağı sorun olacağa benziyor, inşaallah iyi olur. Köyde herkes yeşil mahsul ekecekse kuyularda kooperatif kuyusuysa ayçiçeği sulamalarında sorun yaşayabilirsiniz (zaman zaman bizde oluyor) tabiki birim alandan alacağınız mahsul önemli daha önce köyünüzde yapılan ayçiçegi ve arpa ekimlerinden kıyasla hesap yapıp iyi bi tercih yapabilirsiniz

hocam teşekkür ederim Toplulaştirma bitti herkes yeşil ekecek yerler belli oldu Lakin bu yil 2metreye yakın kar yağdı toprak doydu arpaya da 1 su verebilirim ama ayçiçeği erkenci olursa ikisi arasinda kaldim erkenci ayçiçeği ve kurağa dayanikli olan çeşit olursa fiyattan avantaj olabilir gibi erkenci ayçiçeği eken arkadaşlar varsa yardimci olursa memnun olurum

Yağlık ayçekirdeği ek