Erkunt 100 saat bakımında değişmesi gerekenler ??

Ynt: Erkunt 100 saat bakımında değişmesi gerekenler ??

Eee okumuş adam ve gençlik başka tabi hakkmızı aramakta hakkımız neticede ama işin koptuğu yer fabrika-bayi-servis şeytan üçgeninde çokda bişey değişmiyor.Onlar birbirini ısırmadığı için bizde tahli yoldan ilerlemeye çalışıyoruz.Olay bu.Ama bunda sen haklısın başta ne söylediyse yerine getirmesi gerek.

bugün td75bnin ilk 50 saat bakımını yaptırdım bakım kitine 270 lira ödedim işçilik ücreti almadılar kit içerisinde 10LT agromega turbo 15w-40 motor yağı ,yağ filtresi,mazot filtresi ve hidrolik yağ filtresi mevcut tamamı değişti kit biraz pahalı geldi ama yapıcak bişey yok servis parça satmıyor burda tüm orjinal parçalar parçacılarda mevcut ordan aldık taktık

fakat benim düşüncem kiti yan sanayi parçalardan da tamamlasan 500-600 lira tutmaz...

kubilay07 link=topic=71879.msg831077#msg831077 date=1390236383' Alıntı:
bugün td75bnin ilk 50 saat bakımını yaptırdım bakım kitine 270 lira ödedim işçilik ücreti almadılar kit içerisinde 10LT agromega turbo 15w-40 motor yağı ,yağ filtresi,mazot filtresi ve hidrolik yağ filtresi mevcut tamamı değişti kit biraz pahalı geldi ama yapıcak bişey yok servis parça satmıyor burda tüm orjinal parçalar parçacılarda mevcut ordan aldık taktık

fakat benim düşüncem kiti yan sanayi parçalardan da tamamlasan 500-600 lira tutmaz...
bilader bakım kiti 250 lira,kutudaki malzemeler hariç başka birşey aldın mı ? Eğer almadıysan biz 250 liraya aldık,fabrikaya bence bir mail at aradaki fiyat farkı nereden doğuyor ? Beni de referans gösterebilir sin sıkıntı yok

Bu arada konu sahibi abimiz kusura bakmasın,başka markalardan da bahdediyoruz,ancak marka gözetmeksizin herkes servisle problemler yaşayabiliyordu.

Çağrı link=topic=71879.msg831149#msg831149 date=1390239629' Alıntı:
bilader bakım kiti 250 lira,kutudaki malzemeler hariç başka birşey aldın mı ? Eğer almadıysan biz 250 liraya aldık,fabrikaya bence bir mail at aradaki fiyat farkı nereden doğuyor ? Beni de referans gösterebilir sin sıkıntı yok

Bu arada konu sahibi abimiz kusura bakmasın,başka markalardan da bahdediyoruz,ancak marka gözetmeksizin herkes servisle problemler yaşayabiliyordu.

Olur mu öyle şey kardeşim tabii ki diğer markalarında tartışılması gerek.Burada onun servisi bunun servisi diye değil servislerle ilgili genel sıkıntıyı dile getirmek en güzeli.

Bu arada Erkunt u tebrik ederim gerçekten işi sıkı tutuyorlar.Telefon trafiği hat safhada şuan.Bayi aranmış siz sattığınız traktörün bakım periyodunu niye takip etmiyorsunuz servisi niye kontrol etmiyorsunuz diye...

Çağrı link=topic=71879.msg831149#msg831149 date=1390239629' Alıntı:

kiti servisten alsam fabrikayı arardım biladerde burada servis parça kit vs. satmıyor sanayideki orijinal parça getirten bir parçacı satıyor kitleri ve diğer orjinal parçaları haliyle parçacı kar payını yüksek tutacak servise sorunca 250 civarında olması lazım demişti parçacı 270 dedi sanayide de aradım başka hiçbir yerde yok orjinal kit hep yan sanayi zaten son 1 tane kalmış onuda cumartesi bakıma gelecek traktöre ayırmış servis yenisini getirt dedi parçacıya bana kullandılar ellerindekini ben 10-20 lirasında değilim olması gerektiği gibi yapsınlar işlerini traktörün arkasında dursunlar gerisi problem değil onuda yapıyorlar...

dediğim gibi servisten 270e alsam mutlaka şikayet ederdim fakat parçacı illaki karını yüksek tutar bu durumda olması gereken orjinal olması kitte orjinal zaten işçilikte almadılar..