erkunt 70e ve erkunt 70t yi kıyaslarmısınız

Ynt: erkunt 70e ve erkunt 70t yi kıyaslarmısınız

4 ana vites 3 kademe var, tek sıra silaj yapacaksan sen onu bunu dinleme gidip 80.4 filan alma nimet çok rahat işini görür bereket bile çevirir tek sıra silaj makinesini, bir yerden sonra her beygir sadece havaya giden yakıt demek oluyor heleki 4 piston 75 beygir intercoolersız motorda...nimet e güzel motor şimdiden hayırlı olsun, erkuntun olduğu için ilk erkuna baktın belki ama diğer markalara da göz at pazarlık et mümkünse kullan sonra yine erkunt alcaksan erkunt al ama kafan net olsun erkuntu aldıktan sonra bi nh bi tümosan yada hattat görüp pişman olma

bence traktör 4 anavites ve daha fazlası olacak.bügün ve 6 anavitesler çıkarken 3 ana vites secenegi tercih olmamalı.
4 vites secenegi daha avantajlı ve kullanımlı.ileriki zamanlarda fark belirgin şekilde fark edilecektir.
erkunt =zf =4 ana vites.

qarizmatiqa link=topic=49585.msg490804#msg490804 date=1323975192' Alıntı:
4 ana vites 3 kademe var, tek sıra silaj yapacaksan sen onu bunu dinleme gidip 80.4 filan alma nimet çok rahat işini görür bereket bile çevirir tek sıra silaj makinesini, bir yerden sonra her beygir sadece havaya giden yakıt demek oluyor heleki 4 piston 75 beygir intercoolersız motorda...nimet e güzel motor şimdiden hayırlı olsun, erkuntun olduğu için ilk erkuna baktın belki ama diğer markalara da göz at pazarlık et mümkünse kullan sonra yine erkunt alcaksan erkunt al ama kafan net olsun erkuntu aldıktan sonra bi nh bi tümosan yada hattat görüp pişman olma
haklısın aslında birde diğer markalara göz atmalı teşekkürler peki sen neyi önerirsin 40_45000 arası traktör 70 bg

qarizmatiqa link=topic=49585.msg490804#msg490804 date=1323975192' Alıntı:
sen case den memnunmusun servis gideri parçaları nasıl fiyat olarak yakıt tabiki birde case de düşünmüyor değilim

oozgurefee09 link=topic=49585.msg491199#msg491199 date=1324023100' Alıntı:
haklısın aslında birde diğer markalara göz atmalı teşekkürler peki sen neyi önerirsin 40_45000 arası traktör 70 bg
td65 ' ler hem 65 hp hem torku tümosana göre düşük tümosan 7170 ' i beğeniyorum fiyatıda uygun diye biliyorum ama kullanmadım...
oozgurefee09 link=topic=49585.msg491200#msg491200 date=1324023234' Alıntı:
sen case den memnunmusun servis gideri parçaları nasıl fiyat olarak yakıt tabiki birde case de düşünmüyor değilim
caseden memnunuz hem yakıt hem çekş yönünden yüzümüzü güldürüyor...3 tane servis var bölgemizde hepsi gelmek istiyor parça fiyatlarını bilmiyorum hep garantden yaptırıyoruz kapı camı kırıldı 240 lira verdik...sevmediğim yönleri çukura grince çok zıplıyor biraz lastik havası indirerek yumuşatılabilir ama traktör biraz daha uzun olsaydı çk güzel olurdu, klima çalışırken çok ses yapıyor birde biz 30 km modelini almıştık kendimiz sürmediğimiz için devrilmesin bişey olmasın diye biraz yavaş gibi geliyor sen kendin kullancaksan 40 km almanı tavsiye ederim ama yneden casenin 70lik modeli yerine tümosanı erkuntu düşün case yada nh alacaksan 80 hp olan modle bak tork farkı her alanda işine yarayacaktır ama silajda 80 hp motorda gereksiz olacaktır bence traktörü almadan al bi silaj makinesinde 1 gün kullan yakıtına çekişine bak vitees aralıkları uygunmu kontrol et eğer 16 vtes erkunta karar verirsen hemen heveslenip alma hattat ve başak da zf şanzumanlı traktörler üretiyor başak houma gidiyor ama nedense güven veremedi bana hattat perkins motor kullanıyor erkuntla arasındaki fiyat farkına bak eğer fark çok değlse yine erkunt alırsın .. Peki 2. el güçlü bir makine alıp çift sıra sılaj yapmayı düşünmezmsin

köylü link=topic=49585.msg491078#msg491078 date=1323986873' Alıntı:
bence traktör 4 anavites ve daha fazlası olacak.bügün ve 6 anavitesler çıkarken 3 ana vites secenegi tercih olmamalı.
4 vites secenegi daha avantajlı ve kullanımlı.ileriki zamanlarda fark belirgin şekilde fark edilecektir.
erkunt =zf =4 ana vites.
erkunt =e de = 4 ana vites. 3 takviye

s serisi 600 kg daha ağır 16 ileri 8 geri geçişler sesli ama viteslere alışınca güzel yolda hızlı kuyruk mili devir kolu kabin içerisinde yokuşta bayılan serilikten dolayı ve alçak bi traktör
e seisi s ye göre hafif 12 ileri 12 geri vitesler ileri geri mekanik kollu sessiz bir şanzumana sahip kuyruk mili devri arkada s serisine göre yüksek

lüx seride olup diğer e ve s serisinde olmayan özellikler
ayarlanabilir direksiyon
yatarlı koltuk
arka cam sileceği
destek piston
hava kompresörü
4 çıkışlı hidrolik

her ikiside birbirini aratmıyor ama herkez tarla sürerken kepçe kullanır iken ileri geri mekik kolu ve kullanım kolaylığından dolayı e srisini seviyor ama zf şanzumanlı da daha oturaklı görünüyor

qarizmatiqa link=topic=49585.msg491211#msg491211 date=1324025001' Alıntı:
td65 ' ler hem 65 hp hem torku tümosana göre düşük tümosan 7170 ' i beğeniyorum fiyatıda uygun diye biliyorum ama kullanmadım...caseden memnunuz hem yakıt hem çekş yönünden yüzümüzü güldürüyor...3 tane servis var bölgemizde hepsi gelmek istiyor parça fiyatlarını bilmiyorum hep garantden yaptırıyoruz kapı camı kırıldı 240 lira verdik...sevmediğim yönleri çukura grince çok zıplıyor biraz lastik havası indirerek yumuşatılabilir ama traktör biraz daha uzun olsaydı çk güzel olurdu, klima çalışırken çok ses yapıyor birde biz 30 km modelini almıştık kendimiz sürmediğimiz için devrilmesin bişey olmasın diye biraz yavaş gibi geliyor sen kendin kullancaksan 40 km almanı tavsiye ederim ama yneden casenin 70lik modeli yerine tümosanı erkuntu düşün case yada nh alacaksan 80 hp olan modle bak tork farkı her alanda işine yarayacaktır ama silajda 80 hp motorda gereksiz olacaktır bence traktörü almadan al bi silaj makinesinde 1 gün kullan yakıtına çekişine bak vitees aralıkları uygunmu kontrol et eğer 16 vtes erkunta karar verirsen hemen heveslenip alma hattat ve başak da zf şanzumanlı traktörler üretiyor başak houma gidiyor ama nedense güven veremedi bana hattat perkins motor kullanıyor erkuntla arasındaki fiyat farkına bak eğer fark çok değlse yine erkunt alırsın .. Peki 2. el güçlü bir makine alıp çift sıra sılaj yapmayı düşünmezmsin
valla kardeşim düşünmezmiyim hemde çok düşünüyorum ama bir türlü karar veremiyorum 80 lik çift sıra çalıştıracağını bilsem hiç durmayacağım alacağım ama çalıştırmaz ikinci el john deere alabilirim mesela 90 bg kadar yanlız şu var krediye uygunluk bir de 45 ila hadi hadi 50 000 e almalıyım ki öylee olmalı altımda ki arabayı da satıp üzerine kredi çekmem şart hee bir de şu var çift sıra 35 40000 tl hadi onu da şöyle halletsek hibe çıkartıp alsak olur ama onun da parasını sezon sonuna atabilmem gerek makine piyasada çalışıp kendi parasını kazanması lazım hee kuruda param olsa gözümü kapatır çift sıra alırım ama yok çalışr mı piyasa da çalışır ama benim de bir yığın işim oluyor şoför tutsan göndersen dünyanın sıkıntısı ama yine de var aslında aklımda çift sıra ama kesin bi çözüm bulamadım ha bire düşünüyorum ikinci el motor almalı diyorum bir çift sıra makine çalışmalı ama makine çalışmazsa makinenin parasını ödemek beni kasar ama 70 e alırsam 52 dediler onuda bugün bindim kullandım onuda pazarlık yapsam 45 46 ya düşürsem tek sıra 2000 ikinci el bi silaj makinesi alsam kendi işimi görsem makine parasını rahat çıkarır he tek sıraylada çalışırım piyasada ama ne kadar piyasada bir yığın çift sıra ve dörtlü makine doldu dediğim gibi kafam çok karışık hayvancılık yaptığım içinde ikinci motor şart şimdi yem karma falanda almam gerek böyle yani... :)

bencede 70e al bende 70e kullanıcısıyım çok iyi hem seri kullanırsın levyeyele tatk tik ileri geri çok rahat kullanırsın ben çok memnunum hem motor güçleri arasındada fark var 70t de intercool yok e de var 0 e al derim. ok-*-s

oozgurefee09 link=topic=49585.msg491659#msg491659 date=1324055275' Alıntı:
valla kardeşim düşünmezmiyim hemde çok düşünüyorum ama bir türlü karar veremiyorum 80 lik çift sıra çalıştıracağını bilsem hiç durmayacağım alacağım ama çalıştırmaz ikinci el john deere alabilirim mesela 90 bg kadar yanlız şu var krediye uygunluk bir de 45 ila hadi hadi 50 000 e almalıyım ki öylee olmalı altımda ki arabayı da satıp üzerine kredi çekmem şart hee bir de şu var çift sıra 35 40000 tl hadi onu da şöyle halletsek hibe çıkartıp alsak olur ama onun da parasını sezon sonuna atabilmem gerek makine piyasada çalışıp kendi parasını kazanması lazım hee kuruda param olsa gözümü kapatır çift sıra alırım ama yok çalışr mı piyasa da çalışır ama benim de bir yığın işim oluyor şoför tutsan göndersen dünyanın sıkıntısı ama yine de var aslında aklımda çift sıra ama kesin bi çözüm bulamadım ha bire düşünüyorum ikinci el motor almalı diyorum bir çift sıra makine çalışmalı ama makine çalışmazsa makinenin parasını ödemek beni kasar ama 70 e alırsam 52 dediler onuda bugün bindim kullandım onuda pazarlık yapsam 45 46 ya düşürsem tek sıra 2000 ikinci el bi silaj makinesi alsam kendi işimi görsem makine parasını rahat çıkarır he tek sıraylada çalışırım piyasada ama ne kadar piyasada bir yığın çift sıra ve dörtlü makine doldu dediğim gibi kafam çok karışık hayvancılık yaptığım içinde ikinci motor şart şimdi yem karma falanda almam gerek böyle yani... :)
yeni gördüm yazdığını ne yaptın karar verdin mi