erkunt 80.4 lüx yakıt bıktrdı artk

Ynt: erkunt 80.4 lüx yakıt bıktrdı artk

ya boşuna adamın konusunu kirletmeyin bali adam yakıtı çok demiş bu sorun neden oluyo nasıl giderilebilir kullanıcısı olarak adama yardım edeceğinize birbirinize laf atma yarışına girmişiniz noo*-*-

serdar437065 link=topic=65048.msg737068#msg737068 date=1367093551' Alıntı:
ya boşuna adamın konusunu kirletmeyin bali adam yakıtı çok demiş bu sorun neden oluyo nasıl giderilebilir kullanıcısı olarak adama yardım edeceğinize birbirinize laf atma yarışına girmişiniz noo*-*-

yraktörün kullanıcısı benim konuya dogru yorum yapan benim eleştiri konusu olan yine benim

tam ne yakmış yakmamış anlayamadım daha net veri versen daha doğru açıklama yapabiliriz. yani tam bir net rakam söyleki servise şikayet edeceğin zaman elinde net veri olsun. mesela bir tane erkunt kullanıcısı gördüm 80.3 zf akşama kadar 90 litre yakıyor diye şikayet ediyor tabi yakacak bizimkiler 130-140 lt yakıyor gözümüze gelmiyor yine de çünkü mecbur iş yapıyor. bir daha dene aşağı yukarı bir rakam belirle sonra servise ya da fabrikaya başvur inş hallolur sorun.bir de bu 3 lü 18 pulluk standart pulluk değil onun yerine 4 lü atsan daha doğru çalışır makina

bnm 80.4 e serisi var bn çok memnunum. 70 ilk zf vardı o çok yakıyordu. hemen sattık bunu aldık şimdilik iyi tarladada 2 lt bile yakmıyor çifde beya ağırdı zf ler bncede çok yakıyor. bnce e serisi daha idial yakıt için.

kardeşim traktörünün çalışma saati 600 e filan gelene kadar çok yakar telaş etme hemen..bizdede 80t var zf şanzuman yolda biraz yaıyor doğru o da sarıyoz 7 8 ton yükde ondan yoksa tarlada kokluyor kokluyor... 4 lü 14 lüyü nohut ekiminde 2 l ile çekiyor 1 litrede yaksın ne olacak sanki

bizim burdan bi arkads 2sene once landini aldi perkins motorlu onlarda bilirsiniz yakitindan bikri senin gibi aldigina bin pisman oldu servise sikayet etti pompayi sokelim demisler pompayi sokup gondermisler uretim hatasi varmis pompada daha sonra pompa geldi ama yenisinimi gonderdiler yoksa tamiratmi oldu orasini bilmiyorum ama simdi cok memnun cok az yakiyo diyo...

biz bizim servet80.4 lüks ün yaktndan cok memnunduk pullukta ölcemdik ama aycicek yerlerine goble cektik ozaman ölctk 22li goble tam aci son ayara getrdik dönüme 750ml yakti ama yolda felanda ayak islrnde felanda cok iyiydi memnundk

mrb kardeşim bendede 70t vardı 2005 yakıt testi yaptık dönümde 900 gr yaktı 2012 70lüx aldım ilk zaman çok yakar açmanız lazım dediler usandırdı derken geçen çizel ile anasını ağlattım şimdi kokluyo valla ilk zaman acımayacan şimdi çok memnunum köpek gibide çekiyor sende dene...

fatih.337 link=topic=65048.msg736866#msg736866 date=1367050237' Alıntı:
artk yetr dedik ayciceği için yer hazırlamaya başladık yakıtı yine içio sürümle aynı yakıyo 8-9 km ötede bir tarla var 50 dönüm kenarında bir tur donduk çamur diye bıraktık geri dönerkn başka bir tarlamız var 10 dönüm o tarla tava gelmiş YAYLI KÜLTİVATÖRle bozduk dnerken 20 dnmlük başka bir tarlaya uğradık onunda ortasından 3 kez gidip geldik yarım depo mazotu içti yakıtta fiat 70-56 (4*4) tıyı mumla aramaya başladık servisi aradık artk marşına basmaya korkuyoruz diye ekonomik diye aldığımz traktör telef etti bizi sırf bu yüzden bide mf 265 lik aldık ufak işler için falan tam kurtldum eski traktörlerdn rahata kavuştum derken bide bu çıktı başıma kız-*sw kız-*sw işler bittiğinde servis getirin pompayı fabrikaya göndrelim dediler 80.4 zf kullanıpta yakıtı hakkında bilgi verebilcek varmı ? pulluktda da yakıtı 3lü 18 no ile 2.5-2.9 litre arası kız-*sw kız-*sw kız-*sw

bu arada 350 saatte erkunt
kardeşim bende de erkunt 70 4wd var 2011 model ilk başlarda bizde de aynı sıkıntı vardı ta ki 600 - 700 saate gelene kadar şu an traktörüm 1500 saati devirdi çok şükür bi sıkıntısı yok servis bakımlarını tam zamanında yaptır.. bide başka bi husus daha var traktörde doğru ekipman ve doğru şoför çok önemli ilk erkuntu aldığımız zaman 55 dönümlük bi tarlamız vardı ve eve 25 km kadar uzakta kardeşim 4 lü 14 numara pullukla sürmeye gitti ama pulluğu yanlış ayarlamıştı ve 55 dönümlük tarlayı 80 litre yakıtla tamamlamıştı bi sonra ki sene aynı tarlayı ben 60 litre ile sürdüm bi erkunt kullanıcısı olarak forumda yazılan 2,5 litre ve hatta bi kaç yerde gördüm 4 ila 4,5 litre yaktığını bile söyleyenler var. bu arkadaşların traktörlerinde ya ciddi problemler var ya yanlış ekipman kulanıyolar yada gerçekten traktörü kötülüyorlar.. ben burda en ağır koşullarda 4 lü 14 numara pulluklar 1,5 litreyi geçiremi,yorum maksimum.. standart olarak 1,2 litre civarı yakıyorum dönüme yolda belki emsallerine göre fazla yakıyor olabilir ama tarlada üstüne görmedim..

arguvanerkunt link=topic=65048.msg741514#msg741514 date=1368173016' Alıntı:
kardeşim bende de erkunt 70 4wd var 2011 model ilk başlarda bizde de aynı sıkıntı vardı ta ki 600 - 700 saate gelene kadar şu an traktörüm 1500 saati devirdi çok şükür bi sıkıntısı yok servis bakımlarını tam zamanında yaptır.. bide başka bi husus daha var traktörde doğru ekipman ve doğru şoför çok önemli ilk erkuntu aldığımız zaman 55 dönümlük bi tarlamız vardı ve eve 25 km kadar uzakta kardeşim 4 lü 14 numara pullukla sürmeye gitti ama pulluğu yanlış ayarlamıştı ve 55 dönümlük tarlayı 80 litre yakıtla tamamlamıştı bi sonra ki sene aynı tarlayı ben 60 litre ile sürdüm bi erkunt kullanıcısı olarak forumda yazılan 2,5 litre ve hatta bi kaç yerde gördüm 4 ila 4,5 litre yaktığını bile söyleyenler var. bu arkadaşların traktörlerinde ya ciddi problemler var ya yanlış ekipman kulanıyolar yada gerçekten traktörü kötülüyorlar.. ben burda en ağır koşullarda 4 lü 14 numara pulluklar 1,5 litreyi geçiremi,yorum maksimum.. standart olarak 1,2 litre civarı yakıyorum dönüme yolda belki emsallerine göre fazla yakıyor olabilir ama tarlada üstüne görmedim..
Bir kullanıcı çok ta kötü kullansa bir traktör birinin altında 4 litre birinin altında 1.2 litre yakıyorsa burda kullanıcıdan çok traktörün hatası var derim.Her traktörü kendiniz kullanacaksınız diye bir şart yok bugün birsürü traktör şöför altında biraz acımasızca kullanılıyor.Şöföre erkunt verirsek battık ozaman.Ayrıca herkes aheste aheste tarla süremeyebilir adamın işi çoktur biraz yüklenir traktöre bundada traktör sınırı aşıyorsa vay halimize...Bu sadece bir traktörün değil üretilen her erkuntun pompalarının incenlenmesini gerektirir düşüncesindeyim.

öncelikle geçmiş olsun inşallah sorun hızlı bir şekilde çözülür. maddi olarakta manevi olarakta can sıkıcı bi durum...
yorumlara bakıyorumda bazen tutarsız oluyoruz, normal bi toprakta 1,2 altında yakmasını ben imkansız gibi görüyorum ama maaşallah 1 in altında bile yakan var noo-*-s yolda 4*4 lerin hepsi yolda yakar ama tarlada şöför +toprak yapısına göre 1,2 -1,8 idealdir.