Erkunt 80 & Zetor 64 / Pulluk

Firmaların iş yok birbiri ile traktör yarıştıracak :)

Burda olmaz diye bişey yok Murat abi. Zetor belki erkuntu ezecek traktördü burda çiftte ama bu kadar yavaş giden bir erkunt yok.

Ayrıca biz zetora kötü demiyoruz yukarda da yazdım zetoru bize karşı bezdiren zetocular Umut abi oluyor :) çiftte yolda yakıtta vs erkuntu geçse ne geçmese ne durumlar ve marka tercihleri ortada.

Yazık etmeyin zetorlara.

Kalp kıracak hiçbirşey yok abi. :)

Ercan aklıma tek bu geldi napayim.Bende zetoru severim begenirim 7211 kullandim o sevgide burdan geliyor.Cekisinin kuvvetli olduğunu soyleyebilirim ama beni burda 15 20 beygir üstünü gecer derken gormemissinizdir.sadece 3 asagi 5 yukari rakiplerle kapisir dedim.Bazi yorumlarimda sizlerlede ayni fikirdeyim abarmanin anlami yok sonucta teknik verileri belli yapacaklarida.

Erkuntu 3 yıl kullandım hatta 80 likti. 4 13 pullukla daha 2 nin 2sine hiç düşmedi bu videoda bir bit yeniği var. Olmasa bile Erkuntun duruşu yeter bin zetor bir erkunta kurban olsun. Şu Zetor muhabbeti de bitse artık forumun cılkı çıktı kusura bakmasın kimse. Millette ne motorlar var daha biri bu kadar bunaltmadı ayda yılda bir konu açılır eyvallah ama sabah akşam konu açılmaz. Konu açmayı da geçtim bakiyorsun o konuya yorum yok alta düşmüş sıralamada , hemen flood yapılıyor. Vatandaş almıyor işte zorlamanın alemi yok. Forumun binlerce üyesi var anket yapılsa nefret duyulan markaların başında Zetor gelir.

Erkunt battı da benim mi haberim yok yazılarından öyle anladım :)

Ben erkunt severim her markaya saygı duyarım severim eyvallah.

Biraz rahat bırakta zetoru sevelim.

Forumda zetora hakkı ödenmez iyilikler yaptın Umut abi, yalnız sevdiğin zetor traktörü forumdan milletten iyice soğuma durumuna getirdin.

Zetor alacak adam bile vazgeçecek seviyelerde forumu zetor zetor diye bezdirdin.

Biraz frene bas abi yapma sana bir zaman sevgi saygı duyan insanlardan uzaklaştırma.

Erkunt batarsa piyasada yerli kalmaması lazım. Ayrıca Erkuntun mazisi öyle 10 yıl falan değil. Rahmetli Mümin Erkunttan beri bu sektordeler. Bizim eski 1988 285 de bile en hayati parçalarda "erkunt" imzası var. Allah yolunu açık etsin Erkunt firmasının. Her yıl ülkemize hizmet ediyor ve edecekte eminim.

Motorda senchromench yok, mazot pompası düz pompa, parça sıkıntı ,servis usta kendin olacaksın.Düz pompa motora performans verir fakat yakıtı azaltmaz.Kokluyor diğerleri içiyor muhabbeti can sıkıyor.Teknik verilerini de biz attık foruma, kullananlar rahat etsin diye, düşünün firma malının ne kadar peşinde artık.İşletme maliyetleri olarak kullanıcısını ne kadar memnun eder.Sahada beklemeden çalışan kişi aklından bile geçirmez.Belki ikinci motor gibi düşünülse de al-sat sıkıntılı, ne diyeyim.

Kirmaya kirilmaya degmez..

Zetoru iyilesen kotulesen pazar payi durumu belli..

Murat in dedigi gibi bu isi profesyonelce firmalar yapsa daha guzel olur..

Burda bizim yapabildigimiz.. herkes kendi tecrubesini paylasiyo.. sonucta karar milletin:)

[MENTION=50862]aaysberkk[/MENTION] Abim senin de yanıta ihtiyacın var unutmuşum yazmayı.

2012 ve sonrası LDA bulunan traktör modellerimiz;

• Servet 80.4 E
• Servet 80.3 E
• Servet 80.3 S
• Servet 80.4 Lüks
• Servet 80.3 Lüks
• Kymet 90E ve Lüks
• Kudret 105E ve 100 Lüks
• Haşmet 110 lüks

Ya da şöyle söylüyeyim 2012 yani euro 3 emisyona geçiş yapılalı kısmet bereket ve nimet hariç LDA orj ve standart olarak modellerde mevcut.

Caseyi az da başka markalarınan karşılaştır aşa yukarı 30a yakın marka var. 4 piston aşkını biliyorum 4 piston sadece c serisinde yok :)
Nerden konu okursam erkunt same bir kaç daha var hemen taşa tutuyorsun bence biraz ayıp ediyon gibi çok nefret etme çok seversin çok sevme çok nefret edersin.
Ben daha karşılaştırmaya başlamadım ;)

Ercan aklıma tek bu geldi napayim.Bende zetoru severim begenirim 7211 kullandim o sevgide burdan geliyor.Cekisinin kuvvetli olduğunu soyleyebilirim ama beni burda 15 20 beygir üstünü gecer derken gormemissinizdir.sadece 3 asagi 5 yukari rakiplerle kapisir dedim.Bazi yorumlarimda sizlerlede ayni fikirdeyim abarmanin anlami yok sonucta teknik verileri belli yapacaklarida.

Murat abi zetoru bizde seviyoruz ama sevdirmeye vakit bırakmıyorsunuz ki :)
az yakar çok çeker bunlara da sözümüz yok.
Biraz da nabız dinleyin zaten çözeceksiniz durumu :)

Kirmaya kirilmaya degmez..

Zetoru iyilesen kotulesen pazar payi durumu belli..

Murat in dedigi gibi bu isi profesyonelce firmalar yapsa daha guzel olur..

Burda bizim yapabildigimiz.. herkes kendi tecrubesini paylasiyo.. sonucta karar milletin:)

Umut abim yazdığının üçte biri kadar burda açtığın konularına yapılan yorumları okusaydın eğer özür dileme konusu bile açardın, ya okumuyorsun ya da okumazlıktan geliyorsun yorumları.
Diğer zetorcu arkadaşlarda abi sen ne yapıyorsun demiyor.

Whatsapp grbunuz varmış orda her markayı vurun yerlere çıkarın zetoru yukarılara kimse bişey demez diyemez kimse de rahatsız olmaz.

Biz seni de zetoru da seviyoruz ama bunu sana bi anlatamadık gitti umut abi. :)

[MENTION=50862]aaysberkk[/MENTION] Abim senin de yanıta ihtiyacın var unutmuşum yazmayı.

2012 ve sonrası LDA bulunan traktör modellerimiz;

• Servet 80.4 E
• Servet 80.3 E
• Servet 80.3 S
• Servet 80.4 Lüks
• Servet 80.3 Lüks
• Kymet 90E ve Lüks
• Kudret 105E ve 100 Lüks
• Haşmet 110 lüks

Ya da şöyle söylüyeyim 2012 yani euro 3 emisyona geçiş yapılalı kısmet bereket ve nimet hariç LDA orj ve standart olarak modellerde mevcut.

Caseyi az da başka markalarınan karşılaştır aşa yukarı 30a yakın marka var. 4 piston aşkını biliyorum 4 piston sadece c serisinde yok :)
Nerden konu okursam erkunt same bir kaç daha var hemen taşa tutuyorsun bence biraz ayıp ediyon gibi çok nefret etme çok seversin çok sevme çok nefret edersin.
Ben daha karşılaştırmaya başlamadım ;)

Murat abi zetoru bizde seviyoruz ama sevdirmeye vakit bırakmıyorsunuz ki :)
az yakar çok çeker bunlara da sözümüz yok.
Biraz da nabız dinleyin zaten çözeceksiniz durumu :)

Umut abim yazdığının üçte biri kadar burda açtığın konularına yapılan yorumları okusaydın eğer özür dileme konusu bile açardın, ya okumuyorsun ya da okumazlıktan geliyorsun yorumları.
Diğer zetorcu arkadaşlarda abi sen ne yapıyorsun demiyor.

Whatsapp grbunuz varmış orda her markayı vurun yerlere çıkarın zetoru yukarılara kimse bişey demez diyemez kimse de rahatsız olmaz.

Biz seni de zetoru da seviyoruz ama bunu sana bi anlatamadık gitti umut abi. :)

Biz gercekler ne ise onu konusuyoruz erkunt same yol yakit testi yaptik simdi bir baska markadan az yakiyor desem yanlis olur.birde 55 hp de 4 piston cok sayili markalar var onlarida biliyorsunuz.80.4 lerde lda var. Ama 80 liklerde. Lda oldugunu bilmiyordum 80.3 var ilk firsatta inceleyecem.lakin 65 70 60 hp lda kullanmamasi buyuk bir eksiklik. Bir cok kullanici cekis problemleri yuzunden lda taktiriyor.
Ben heryerde erkunt demiyorum konu burada erkunt ve zetor.konunun ilk yorumlarindada yazdigim yaziya dikkat edebilirsin ercan hocam erkuntun hangi viteste oldugunu sahibi zetoru on plana cikarma yapmiyor demi diyerek konuya esit adil yaklastim. Sonra konu lda ya dondu. Lda oncesi ve lda sonrasi erkunt hakkinda bilgi verdim. Ben elestiriyi severim. Yeterki bilimsem deneyimsel olsun kulaktan duyma. Iyi yada kotu butun dusuncelere karsiyim.
Caseye elestirilerini beklerimm ercan agam guzel seyler cikar ortaya caseyi de erkuntuda zetoruda elestirelim ercan. Amac almayi dusunen insan en dogru karari vermesi.ister yerli iste yurt disi beni hic biri ilgilendirmez benim o traktoru alacak insan ilgilendirir onun rahati onun memniniyeti.case jxc elestirini ozellikle senden bekliyorum ercan hocam :)

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
Biz gercekler ne ise onu konusuyoruz erkunt same yol yakit testi yaptik simdi bir baska markadan az yakiyor desem yanlis olur.birde 55 hp de 4 piston cok sayili markalar var onlarida biliyorsunuz.80.4 lerde lda var. Ama 80 liklerde. Lda oldugunu bilmiyordum 80.3 var ilk firsatta inceleyecem.lakin 65 70 60 hp lda kullanmamasi buyuk bir eksiklik. Bir cok kullanici cekis problemleri yuzunden lda taktiriyor.
Ben heryerde erkunt demiyorum konu burada erkunt ve zetor.konunun ilk yorumlarindada yazdigim yaziya dikkat edebilirsin ercan hocam erkuntun hangi viteste oldugunu sahibi zetoru on plana cikarma yapmiyor demi diyerek konuya esit adil yaklastim. Sonra konu lda ya dondu. Lda oncesi ve lda sonrasi erkunt hakkinda bilgi verdim. Ben elestiriyi severim. Yeterki bilimsem deneyimsel olsun kulaktan duyma. Iyi yada kotu butun dusuncelere karsiyim.
Caseye elestirilerini beklerimm ercan agam guzel seyler cikar ortaya caseyi de erkuntuda zetoruda elestirelim ercan. Amac almayi dusunen insan en dogru karari vermesi.ister yerli iste yurt disi beni hic biri ilgilendirmez benim o traktoru alacak insan ilgilendirir onun rahati onun memniniyeti.case jxc elestirini ozellikle senden bekliyorum ercan hocam :)

Eyvallah Hamdi abim beklediğim buydu.
Bu konuya yazdıklarını da okudum tabi sahibi erkuntu kaçla sürüyor :) gibi aynen öyle kaçla sürüyor ?

Eleştiri güzeldir açacağım konulara eleştirini muhakkak çekinmeden yap abi, benim demek istediğim dikkatimi çeken hep erkunt case olunca ondan mıdır nedir bilemedim. ama hakkı ile övülecek yerde öv dövülecek yerde döv :)
LDA konusunda motor perkinsten geldiği için orda emisyon şartlarına göre bu isteği gerekli gören görmeyen perkins firmasıdır. Ha alt grupta LDA olsa nasıl olur iyi olur.

Dayımda traktör alacam dedi gitti erkunt ve case c serisi arasında kaldı bizden gördü erkuntu new hollandıda var beni aradı ne edem hangisini alam diye ben kararını kendin vermedikten sonra şu demem doğru olmaz dedim. 75c aldı sürdüm daha öncede sürmüştüm güzel traktör arada geliyor filtresini temizliyorum o kadar. sonra eskişehire gelince tarla traktör hepten kaldı.
Sonra iyice de sormadım memnun mu değil mi ilk aldığında çok zıplıyor diyordu ağırlık at arkaya öne dedim hurdacıdan öne ağırlık almış biraz daha iyi dedi. Bende çeki gücüne tutunmaya önemli destek verir dedim öyle kaldı.
Bi gittiğimde soram ne olmuş bitmiş. bugün 60 - 80 arası modellerde traktör alacak olsam erkunt lüks seri ve geçenlerde yazdığınız iyi özelikler gelirse c serisi bence yerli kullanıcı için en ideal modellerden olur bu benim fikrim.
Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Eyvallah Hamdi abim beklediğim buydu.
Bu konuya yazdıklarını da okudum tabi sahibi erkuntu kaçla sürüyor :) gibi aynen öyle kaçla sürüyor ?

Eleştiri güzeldir açacağım konulara eleştirini muhakkak çekinmeden yap abi, benim demek istediğim dikkatimi çeken hep erkunt case olunca ondan mıdır nedir bilemedim. ama hakkı ile övülecek yerde öv dövülecek yerde döv :)
LDA konusunda motor perkinsten geldiği için orda emisyon şartlarına göre bu isteği gerekli gören görmeyen perkins firmasıdır. Ha alt grupta LDA olsa nasıl olur iyi olur.

Dayımda traktör alacam dedi gitti erkunt ve case c serisi arasında kaldı bizden gördü erkuntu new hollandıda var beni aradı ne edem hangisini alam diye ben kararını kendin vermedikten sonra şu demem doğru olmaz dedim. 75c aldı sürdüm daha öncede sürmüştüm güzel traktör arada geliyor filtresini temizliyorum o kadar. sonra eskişehire gelince tarla traktör hepten kaldı.
Sonra iyice de sormadım memnun mu değil mi ilk aldığında çok zıplıyor diyordu ağırlık at arkaya öne dedim hurdacıdan öne ağırlık almış biraz daha iyi dedi. Bende çeki gücüne tutunmaya önemli destek verir dedim öyle kaldı.
Bi gittiğimde soram ne olmuş bitmiş. bugün 60 - 80 arası modellerde traktör alacak olsam erkunt lüks seri ve geçenlerde yazdığınız iyi özelikler gelirse c serisi bence yerli kullanıcı için en ideal modellerden olur bu benim fikrim.
Saygılarımla.

Marka gutmeden elestirede bulunuyorumda ne yapsak da case. Duygulari bazen agir basiyor bazen :) 60 65 70 hp.lerde lda yi standart sunsa cok guzel olacagina eminim. 70 zf ye lda once si ve sonrasi. Cok fark.var.kendi motrumu kullandigim kadar 70 erkuntu kullanmisligim var
Case onerin icin tesekkurler ercan suan 65 75 hp icerisinde hem konfor performans olarak 75 c guzel traktor.yari avrupa yedek parca servis olarak dusundugunde guzel tabi ne iste kullanacagin onemli 75c muadili 80.4 ikisinide esit sartlarda teste tabi tutmak lazim.ayrica erkuntun yeni kabin tasarimi ile casenin kabin.konfor olarak esit duzeyde tek sikinti erkuntun debriajinin sert olmasi buna bir cozum bulmalari lazim erkunt yetkililerinin

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ