Erkunt 80 & Zetor 64 / Pulluk

hamdi.. caseciden haber bekliyoz.. yalnız buralar yagışlı suan..

bide ciddi bi alıcı cıktı 640 ile takas edelim diyo..

bekliyoz yani..

---

zetoru ön plana cıkarma değil..

erkunt un adı 80 ama hem 3 piston hem de adım gibi eminim SİLİNDİR HACMİ zetordan kucuktur..

bunlar gözden kacan BÜYÜK ayrıntılar..

Casenin.zetoru ezdigini goremeyecez desene umut hocam :) artik.baska bahara kaldi saka bir yana elbet bir gun case zetor karsilasmasi olur
Zetor Hayirli olsun yeni sahibine allah yuzunu kara cikarmasin umut hocam ilerleyen zamanlarda zetorun yeni sahibi ile bir ropartaj yapar izlenimlerini paylasirsin

Lda li acik pompali erkuntta gorduk hocam kotunun iyisi diyebiliriz ama beklenilen seviyede deil su bi gercekki erkunt ucuz basit bir sistemi lda yi hala uygulamiyor traktorlerinde

Şu anki modellerinde var sanırım.Sizin oradaki erkuntlarda mı sorun var bizim bölgedekiler mi çok çekiyor bilmiyorum bizim burada da erkuntlar çok beğeniliyor.65-56 ve nimet 70 kullandım erkuntun üstünlüğü bariz belli oluyordu.Bence beygirinin hakkını veren bir modeldi yani.Tabi daha iyileri vardır ama kesinlikle kötülenecek mal değil.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Zetor, video saniye 74 geri vites dişlisi sesi var.Sağlammış.:D Ustaya ekmek çıkarır.

Ileri-geri senkromenc sesi..

Tam durmadan frensiz-debriyajsiz gecislerde olur her motorda..

---

Hamdi sirf case korkusundan case olmayan bi tarafa sattik gitti:)

Saka bi yana son karari babalari gelip vercek.. bicerci-makinaci biriymis..

Satilmazsa yine case yi buluruz.. satilirsa anlastik yine ufak bi tarla gunu yapcaz.. case olmaz baska bi rakip buluruz bu sefer:)

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

Şu anki modellerinde var sanırım.Sizin oradaki erkuntlarda mı sorun var bizim bölgedekiler mi çok çekiyor bilmiyorum bizim burada da erkuntlar çok beğeniliyor.65-56 ve nimet 70 kullandım erkuntun üstünlüğü bariz belli oluyordu.Bence beygirinin hakkını veren bir modeldi yani.Tabi daha iyileri vardır ama kesinlikle kötülenecek mal değil.

bende bılemedım sımdı defolu erkuntlarımı verdıler naptılar buraya 5 erkunt vardı bırı erkenden degıstırdı dıgerlerı de evlere senlık tam cekısınden cok sıkayetcıydı bırı benım onerımle lda taktırdılar bır parca duzeldı ama hala ıstenılen sevıyede deıll denedık bızzat cıftte.
eskı modellerde lda cogunda yok yenı modellerınde varmıdır bılemem ama 80,4 orjınal lda var dıye bılıyorum. basıt ve etkılı bır sıstemı koymamaları dusundurucu bır cok erkunt kullanan lda taktırıyor cekıs sorunu yuzunden bu olaya bır ornek erkunt kullanıcısı oks arızalarından bıkarak kendı gelıstırdıgı hava pstonlu oks sıstemını fabrıka hıc dıkkate almadı cok da basarılı bır sıstemdı.ercan hoca yazılarımız okuyorlar dıkkate alınıyor dıyor belkı bu yazıyıda okurlarda daha guzel seyler yaparlar

Bütün parcaların toplamından daha farklı bişeydir..

Bugün Perkins motor kullanarak traktör üreten onlarca marka var..

Lakin bi Uzel-Mf kadar hemen hiçbiri meşhur-başarılı olamadı gibi..

Dediğim gibi hepi topu 10 yıllık bi traktör mazisi anca bu kadar olur..

Ki yerlilerin içinde en azimli, en müşteriye kulak veren, en yenilikçi olduğu halde..

Bütün parcaların toplamından daha farklı bişeydir..

Bugün Perkins motor kullanarak traktör üreten onlarca marka var..

Lakin bi Uzel-Mf kadar hemen hiçbiri meşhur-başarılı olamadı gibi..

Dediğim gibi hepi topu 10 yıllık bi traktör mazisi anca bu kadar olur..

Ki yerlilerin içinde en azimli, en müşteriye kulak veren, en yenilikçi olduğu halde..

Erkunt battı da benim mi haberim yok yazılarından öyle anladım :)

Ben erkunt severim her markaya saygı duyarım severim eyvallah.

Biraz rahat bırakta zetoru sevelim.

Forumda zetora hakkı ödenmez iyilikler yaptın Umut abi, yalnız sevdiğin zetor traktörü forumdan milletten iyice soğuma durumuna getirdin.

Zetor alacak adam bile vazgeçecek seviyelerde forumu zetor zetor diye bezdirdin.

Biraz frene bas abi yapma sana bir zaman sevgi saygı duyan insanlardan uzaklaştırma.

O nasil bi kabin içi sestir o nasıl bi vites gacırtlatmaktır valla dibim düstü o kabini hiç koymasalarmıştı bide bilmem kaç yıllık marka😏😏
Neyse o 80lik erkunt 4lü pullukla benim 100lük kudreti sıkıştıran ilk ve tek traktördür daha beni tarlada 80likten başka köseye çıkaran olmadı şimdi ortalama 3 4 km ile 4lü pulluk cektigine mi inanacam 😂😂😂😂 güler gecerim erkuntu bilmesem neyse

Arkadaslar bu is boyle olmayacak.Traktor firmalarida bunu yapmaz ama sanirim sonunda umut özkan bi zetor getirecek Ercan erkunt diger arkadaslarda hatrini gecirebildigi markakardan getirecek bu is cozulucek.Ne zetorculardan bir video var video cekilsede ya becerilemiyo yada inanilmiyo birseyler oluyor.traktor firmalarinin tapasi yerse boyle birsey yapin yoksa bu forumda kalpler kirilacak.

Arkadaslar bu is boyle olmayacak.Traktor firmalarida bunu yapmaz ama sanirim sonunda umut özkan bi zetor getirecek Ercan erkunt diger arkadaslarda hatrini gecirebildigi markakardan getirecek bu is cozulucek.Ne zetorculardan bir video var video cekilsede ya becerilemiyo yada inanilmiyo birseyler oluyor.traktor firmalarinin tapasi yerse boyle birsey yapin yoksa bu forumda kalpler kirilacak.

Firmaların iş yok birbiri ile traktör yarıştıracak :)

Burda olmaz diye bişey yok Murat abi. Zetor belki erkuntu ezecek traktördü burda çiftte ama bu kadar yavaş giden bir erkunt yok.

Ayrıca biz zetora kötü demiyoruz yukarda da yazdım zetoru bize karşı bezdiren zetocular Umut abi oluyor :) çiftte yolda yakıtta vs erkuntu geçse ne geçmese ne durumlar ve marka tercihleri ortada.

Yazık etmeyin zetorlara.

Kalp kıracak hiçbirşey yok abi. :)

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Umut abi senin yuzunden zetor dan sogudum inan :)
Gercekten birikimi ve tecrubesi olan bir abimizsin lakin fanatiklik otesi zetor sevgin ve yorumlarin bilesin diger uyeler uzerinde ters tepki yapiyor. Ne zetor mus kardesim bu be yorumu yaptiriyor gereksiz israr antipati yapiyor.
Bir zamanlar dogancan ve gursacli mustafa braderimizin kubota sevgisi yuzunden kubota almadim :)
Diger konular ve markalardada yorum bekliyoruz senden.
Zetor a diyecek lafimiz yok bizim dikkat cekmek istedimiz nokta cok fazla konusu olmasi , saygisizlik ettiysek affola ama durum ve bizlere yansimasi bu

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ