Erkunt hakkında yardım

Ynt: Erkunt hakkında yardım

Usta ben 80.4 sürmedim ama arkadaşımda var 1000 dönüm yerleri var her sene 500 dekar yer ekiyor üstelik motoru şaftada bağlıyor daha ben arıza yaptığını görmedim ben polatlıdaki erkunt yetkili bayiye sordum 90 Erkunt Yılbaşında çıkıcak kesin dedi :)

bence 80.4 al çok fazla iş yapacakmışsın yanınada bi tane kücük tek çeker al iyi gider ve dng nickli arkadaş 80.4 te intercol yok ama mazot pompasında lda var :) oda binevi güç saglıyo turboda var tabiki. ve agırlıgına gelince snn dedigin kadar agır değil aksoylar arkadaşımızın dedigi kilolarda 4150 kg mı ne o sitedeki traktorun toplam agırlıkları dahil olan kg mı bendede 70t var çift çeker çadırlı orda 3760 kg yazıyo kantara soktum mazot falan dahil 3800 geliyo snn dedigin hesaba gore 600 kg da ek agırlıkla 4400 kg falan gelmesi lazım :) ama kantarda 3800 yani ek agırlık dahil kg ı erkuntun sitesinde verilen.

Dqn link=topic=48734.msg475807#msg475807 date=1322227168' Alıntı:
Kardeşim o traktör tam ağırlıklı kabinli 4x4 4 ton 750 kilo. bu traktöre 3 silindir motor koyarsan rampalarda kendini çıkarmaz.
Servet 80.4 intercooler Yok. Full agırlıgı 80.3 ' lerin 4.150 kg nabtın Sen 4 Ton 750 4 işlemini kontrol ett :D :D

ben senin yernde olsam 80.4 alırım bu zamana kadar kullandıklarınz motorlar hep 3 silindrdemi bu 4 silindire karşı ters bi fikr var aklınızda ?
hafif işlerde 80.3 daha az yakar ama zor işlerde 80.4 daha az yakar zorlanmıyacağı için.. fazla fark olmaz aralalarında .. boğulma daha az olur ayçiçeğini iyi bilirm bzde ekiyorz ağır ykler sararsın pis iştir rampalarda boğulmaması önemli bnm için 80.4 derm.

than-*-s evet bendede 285 agır devir olanlardan onu verip üste bir miktar para verip 80.3 alıcaktık ama 80.4ü tavsiye eden çok kişi var eger 2. elini bulursak 80.4 almayı düşünüyoruz

konuya bir limon da ben sıkayım.
ben şuan 3 silindir aldım.3 adet aldık.ailecek.ve benim 3 erkunt.
ha ben alırsam 3 silindir alırım.4 silindir alcaksam.90-100 hb beklerim.ben 350 kardeşim 700 babam 1000 dekardan fal yer ekp biçiyoruz.hiç bir sorun yok.erkunt 3 silindide uyumu mükemmel yakaladı.1250 -1500 g pullukda mazotla 5 li 4 lü 14 numara pulluklarla ço da agır işler yapıyoruz.bayılma konusu evet var.ama pompa dan bu konuda çözülüyor bir uyumsuzluk var.özellikle yenilerde buda sorun yartmıyor garanti kapsamında. yakıt konusunda 3 silindir avantajlı güç konusuna gelinece kim nederse aynı güç.degerleri farklı olabilir.ama erkunt 3 silindir hiç büyük ve zor işlerden geri kalmadı.
taktir alanın bu benim görüşüm.çeşit bol seven sevdiğini alır.herkesin bir hesabı vardır.

köylü link=topic=48734.msg476090#msg476090 date=1322253810' Alıntı:
konuya bir limon da ben sıkayım.
ben şuan 3 silindir aldım.3 adet aldık.ailecek.ve benim 3 erkunt.
ha ben alırsam 3 silindir alırım.4 silindir alcaksam.90-100 hb beklerim.ben 350 kardeşim 700 babam 1000 dekardan fal yer ekp biçiyoruz.hiç bir sorun yok.erkunt 3 silindide uyumu mükemmel yakaladı.1250 -1500 g pullukda mazotla 5 li 4 lü 14 numara pulluklarla ço da agır işler yapıyoruz.bayılma konusu evet var.ama pompa dan bu konuda çözülüyor bir uyumsuzluk var.özellikle yenilerde buda sorun yartmıyor garanti kapsamında. yakıt konusunda 3 silindir avantajlı güç konusuna gelinece kim nederse aynı güç.degerleri farklı olabilir.ama erkunt 3 silindir hiç büyük ve zor işlerden geri kalmadı.
taktir alanın bu benim görüşüm.çeşit bol seven sevdiğini alır.herkesin bir hesabı vardır.
3 silindr ağır işten geri kalmaz diosn ama bizde almadan önce test ettık 3 silindr mi 4silindrmi diye pullukta büyük fark war kim ne derse desin yamaç tarlalarda 3 silindr pullukla işi zor

karizma06 link=topic=48734.msg476021#msg476021 date=1322246738' Alıntı:
1)Türk malı oldugu için 2)Emsallerine göre yakıtı az oldugu için 3)Yedek parça servis sorunu olmadıgı için
1)sayılabilir
2) emin olma ok-*-s
3)o konuda sorun olmaz gibi.

illaki erkunt dersen 2. el var bi tane.ilanı yanlış yerde vermiş noo*-*-

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-2012-mod-erkunt-80lik-4x4-63047117/detay/

3 silindr ağır işten geri kalmaz diosn ama bizde almadan önce test ettık 3 silindr mi 4silindrmi diye pullukta büyük fark war kim ne derse desin yamaç tarlalarda 3 silindr pullukla işi zor

o zaman almayacaksın.

3 silindirle dört silindirin arasında tersi bi fark var 4 silindirin ciğeri yeter 4 silindir daha az yakıyo çünkü 3 silindirin (örnek olarak söylüyorum) 4 takviye 15 16 gazlarda götürdüğü ekipmanı 4 silindir seri 1 11 12 gazlarda götürüyo ben şahsen çok denedim bunu nh tn 75le kafa kafaya yakıt var ford 7610da ve ekipmanım 7610a küçük geldiği halde....

Kardeş ben olsam 3 serisi alırdım ki zaten de 3 serisi aldım bende. Sen bu traktörü yıl boyu ağır işte kullanmayacan. İlaç atıcan gübre atıcan romork takıcan bırsuru ufak is yapıcan ektiğin mahsullerden dolayı. Ama karar senin zor bir seçim :)

ademin link=topic=48734.msg476646#msg476646 date=1322345565' Alıntı:
Kardeş ben olsam 3 serisi alırdım ki zaten de 3 serisi aldım bende. Sen bu traktörü yıl boyu ağır işte kullanmayacan. İlaç atıcan gübre atıcan romork takıcan bırsuru ufak is yapıcan ektiğin mahsullerden dolayı. Ama karar senin zor bir seçim :)
yıl boyu o hafif işlerde ne kadar yakıt farkedecekki.ama ağır işlerdeki fark daha büyük olur.80.4 alman daha mantıklı

750 dekar yer diyorsun ve 75 bg motor diyorsun valla düşündürücü :S senin en aşağı 100 bg bir motor ve 70-75 bg bir tek çeker motor alman gerekiyor. Tabi tercih sizin. ben de olsan 4 silindiri tercih ederdim