Erkunt Haşmet 110 3lü 18 no pullukla güç gösterisi

Ynt: Erkunt Haşmet 110 3lü 18 no pullukla güç gösterisi

şerefli1 link=topic=58278.msg626112#msg626112 date=1346534457' Alıntı:
avrupa hastası Türkler haşmetin gövde gösterisi altında claası konuşuyor..
avrupada 100 yıldır bir barut kokusu yoktur biz daha dün kurtuluş savaşından çıktık ve nüfuzumuz sadece 13 milyondu ve bunun 8 milyona yakını kadın geri kalanı erkekti ne çabuk unuttunuz evlerde yemeye un bulgur yoktu...
şimdi kısa zamanda ayağa kalkmışız Avrupa ile yarışıyoruz 110 hp lik traktörü bile üretiyoruz kalkmışınız
milli traktörümüzün konusunda hırıstıyanın traktörünü konuşuyor yerli malı yine yerin dibine sokuyorsunuz

ne olacak 600 milyara fendt alsanız ne olacak on tane claas alsanız ne olacak bari kötülemeyin yerin dibine sokmayın bu kadarmı kötüki anlamıyorum...
adam açıklama yapıyor daha önceden sürülmüş yer diye ne yapsaydı havadamı gitseydide pati çekmeseydi yumuşak yerde ne yapacaktı da ki siz ne bekliyorsunuz

yazık yav gerçekten yazık

eğri oturup doğru konuşalım.kurtuluş savaşından sonra savaş yapmamışız.ama hala bir traktör üretemiyoruz.erkuntun sadece sermayesi türk.geri kalan herşey yine dışardan.almanya 2 dünya savaşına girip kaybetti,japonya başına atom bombası yedi.ama teknolojik olarak dünyaya hükmediyorlar.biz erkuntun sadece yerli sermaye olmasını tebrik ediyoruz.kendi buluşu olan hiç bir şey yok.yani bu şu demek.benim ekonomik gücüm olsa gider x firmadan motor,y firmadan şanzıman,z firmadan kabin alırım,üstüne gökhan yazarım.bu yerli üretim değil.bu yerli birinin parasıyla yaptığı montaj.ne zamanki erkunt alparslan diye motor,fatih diye şanzıman,kanuni diye hidrolik sistemi üretir kendisini başta ben tebrik ederim...

gokhanozkan link=topic=58278.msg626116#msg626116 date=1346534978' Alıntı:
eğri oturup doğru konuşalım.kurtuluş savaşından sonra savaş yapmamışız.ama hala bir traktör üretemiyoruz.erkuntun sadece sermayesi türk.geri kalan herşey yine dışardan.almanya 2 dünya savaşına girip kaybetti,japonya başına atom bombası yedi.ama teknolojik olarak dünyaya hükmediyorlar.biz erkuntun sadece yerli sermaye olmasını tebrik ediyoruz.kendi buluşu olan hiç bir şey yok.yani bu şu demek.benim ekonomik gücüm olsa gider x firmadan motor,y firmadan şanzıman,z firmadan kabin alırım,üstüne gökhan yazarım.bu yerli üretim değil.bu yerli birinin parasıyla yaptığı montaj.ne zamanki erkunt alparslan diye motor,fatih diye şanzıman,kanuni diye hidrolik sistemi üretir kendisini başta ben tebrik ederim...

gerçekten çok doğru söylüyorsun..bende kızıyorum bu konuya aynen dediklerinede katılıyorum inşallah ilerki asırlarda böyle şeylerde olur...
ama bizim devletimiz arge için hiç bir bütçe ayırmıyor kimseye destek olmuyor ülkemizde bir cıvata dahi üretene yardım etmiyor.
ayriyeten birde şu varki yeraltı madenlerini kullanma ve onunla patenti kendimize ait hiç bir şeyi üretemiyiz diye bir antlaşma var 2013 de bitiyor....
ayriyeten 33 yıldır pkk denilen bir bela ile uğraşıyoruz ve oraya harcana para ile 96 daki tv programlarına çıkardı 5 tane İstanbul boğaz köprüsü gibi köprü yapılabiliyormuş 96 dan bu yana hemen hemen 16 yıl daha geçti.bizim başımızda savaş belası varken ancak böyle olur montaj sadece

gokhanozkan link=topic=58278.msg626116#msg626116 date=1346534978' Alıntı:
evet abi katılıyorum öyle yerli demeyle olmuyor o zaman motorunuda perkinsten almasın yerli üretsin şanzımanınıda zfden almasın kendi üretsin bizde tebrik edelim gidipte claas almayalım sonuçta claastada perkins motor var erkunttada ne anladınki o zaman ?

şerefli1 link=topic=58278.msg626119#msg626119 date=1346535516' Alıntı:
gerçekten çok doğru söylüyorsun..bende kızıyorum bu konuya aynen dediklerinede katılıyorum inşallah ilerki asırlarda böyle şeylerde olur...
ama bizim devletimiz arge için hiç bir bütçe ayırmıyor kimseye destek olmuyor ülkemizde bir cıvata dahi üretene yardım etmiyor.
ayriyeten birde şu varki yeraltı madenlerini kullanma ve onunla patenti kendimize ait hiç bir şeyi üretemiyiz diye bir antlaşma var 2013 de bitiyor....
ayriyeten 33 yıldır pkk denilen bir bela ile uğraşıyoruz ve oraya harcana para ile 96 daki tv programlarına çıkardı 5 tane İstanbul boğaz köprüsü gibi köprü yapılabiliyormuş 96 dan bu yana hemen hemen 16 yıl daha geçti.bizim başımızda savaş belası varken ancak böyle olur montaj sadece
o 2023 değilmi

çiftçi58 link=topic=58278.msg626128#msg626128 date=1346536065' Alıntı:
doğruluğu nedir bilmiyorum ama şöyle bir duyumum var.Atatürk ölmeden önce bir mektup yazıyor.ben öldükten 50 yıl sonra açın diyor.zamanın cumhurbaşkanı evren ve başbakan özal 1988 de mektupu açıyor.bu mektupu açıklamak için bu ülkenin en az 50 yıla daha ihtiyacı var deyip açıklamıyolar.eğerki bu hikaye doğruysa acaba mektupta ne yazıyordu ?

gokhanozkan link=topic=58278.msg626131#msg626131 date=1346536237' Alıntı:
doğruluğu nedir bilmiyorum ama şöyle bir duyumum var.Atatürk ölmeden önce bir mektup yazıyor.ben öldükten 50 yıl sonra açın diyor.zamanın cumhurbaşkanı evren ve başbakan özal 1988 de mektupu açıyor.bu mektupu açıklamak için bu ülkenin en az 50 yıla daha ihtiyacı var deyip açıklamıyolar.eğerki bu hikaye doğruysa acaba mektupta ne yazıyordu ?

yani 2038 i bekleyeceğiz öyleyse :( :( :(

şerefli1 link=topic=58278.msg626141#msg626141 date=1346536968' Alıntı:
yani 2038 i bekleyeceğiz öyleyse :( :( :(
doğruluğundan emin değilim.ama illaki bişeyler var.mesela hep kafamı karıştırıyor neden yakın tarihle ilgili bilgimiz yok.cumhuriyet kurulmuş şu tarz devrimler yapılmış vs.onlarında detayı yok ve yakın tarihle ilgili net hiç bir bilgi yok :(

1923 te lozan imzalandı ve 100 yıl o dediğin yasaklar sürecek oda 2023e geliyor zaten hedef2023 yazılarını falan görmüşsündür ben 2013 olduğunu senden duydum ilk defa

gokhanozkan link=topic=58278.msg626144#msg626144 date=1346537324' Alıntı:
doğruluğundan emin değilim.ama illaki bişeyler var.mesela hep kafamı karıştırıyor neden yakın tarihle ilgili bilgimiz yok.cumhuriyet kurulmuş şu tarz devrimler yapılmış vs.onlarında detayı yok ve yakın tarihle ilgili net hiç bir bilgi yok :(

tarihimizi bilirsek düşmanlarımızıda biliriz o yüzden okullarda öğretilmiyor maalesef hep savaşlar ve antlaşmalar öğretiliyor

çiftçi58 link=topic=58278.msg626147#msg626147 date=1346537553' Alıntı:
1923 te lozan imzalandı ve 100 yıl o dediğin yasaklar sürecek oda 2023e geliyor zaten hedef2023 yazılarını falan görmüşsündür ben 2013 olduğunu senden duydum ilk defa

Hatta 2023 yılına siyasi liderler tarafından yapılan yoğun atıflar bu maddeye dayandırılıyor.

Kimileri Antlaşma ' daki maddenin 100 değil 90 yıllık olduğunu söyleyerek 2013 yılına atıf yapan Erdoğan ' ı işaret ediyor.

Konu hakkında duyumu ya da bilgisi olan varsa burada paylaşmasını rica ederim.

Lozan ' ın imza sürecini de vikipedi ' den buraya alıntılıyorum.

İtilaf Devletleri Lozan ' a İstanbul Hükûmetini de davet ettiler. Bu duruma tepki gösteren TBMM 1 Kasım 1922 ' de saltanatı kaldırmıştır.

TBMM Hükümeti Lozan Konferansına katılarak Misak-ı Milli ' yi gercekleştirmeyi, Türkiye ' de bir Ermeni devletinin kurulmasını engellemeyi, kapitülasyonları kaldırmayı, Türkiye ile Yunanistan arasındaki sorunları (Batı Trakya, Ege adaları, nüfus degişimi, savaş tazminatı) çözmeyi ve Türkiye ile Avrupa devletleri arasındaki sorunları (ekonomik, siyasal, hukuksal) çözmeyi amaçlamış Ermeni yurdu ve kapitülasyonlar hakkında anlaşma sağlanamazsa görüşmeleri kesme kararı almıştır.

20 Kasım 1922 de Lozan görüşmeleri başladı. Osmanlı borçları, Türk - Yunan sınırı, boğazlar, Musul, azınlıklar ve kapitülasyonlar üzerinde uzun görüşmeler yapıldı. Ancak kapitülasyonların kaldırılması, İstanbul ' un boşaltılması ve Musul konularında anlaşma sağlanamamıştır. Temel konularda tarafların tavize yanaşmaması ve önemli görüş ayrılıkları çıkması üzerine 4 Şubat 1923 ' te görüşmelerin kesilmesi savaş ihtimalini yeniden gündeme getirmiştir.

Mareşal Mustafa Kemal Paşa Türk Ordusu ' na İzmit ve Silivri ' ye yığınak yapmasını emretmiştir.Türk Orduları İzmit ve İstanbul ' a karşı yığınak yapmaya başladı.

Taraflar arasında karşılıklı verilen tavizler ile görüşmeler 23 Nisan 1923 ' te tekrar başladı 23 Nisanda başlayan görüşmeler 24 Temmuz 1923 ' e kadar devam etmiş ve bu tarihte Lozan Barış Antlaşması ' nın imzalanması ile sonuçlanmıştır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lozan_Antla%C5%9Fmas%C4%B1

not :başka bi forumdan alıntıdır

ayrıca ben avrupa hastası falan değilim bunu hakaret kabul ederim lütfen sözlerine dikkat et abi! avrupanın ilmini öğrenmek teknolojisini almak Türklüğümüzü bozmaz onun makinasını almakta bozmaz elinde imkan varsa iyi makina kullanırsın yoksa ucuzunu kullanırsın herkes istediğin alır kimseyede yorum düşmez...
gelelim asıl konuya senin dediğin avrupa hastası Türkler kimlerdir ; gece gündüz barlarda yatıp kalkanlardır baş örtüsüne karşı çıkanlardır sürekli gereksiz modernliği savunanlardır kızlarının karılarının etek boylarına karışmayan erkeklerle ilişkilerine karışmayan kıskanmayn deyyuslardır biz anadolu insanıyız namazmızıda kılarız orucumuzuda tutarız vatanımıza ihanet etmeyiz benim ailemde muhafazakar bir ailerdir biz modern değiliz olmayızda kültürümüzü asla avrupaya özenipte şekillendirmeyiz bunu yapanlar utansın ben o lafı haketmiyorum şimdilik bu kadar iyi geceler herkese!

çiftçi58 link=topic=58278.msg626175#msg626175 date=1346539056' Alıntı:
ayrıca ben avrupa hastası falan değilim bunu hakaret kabul ederim lütfen sözlerine dikkat et abi! avrupanın ilmini öğrenmek teknolojisini almak Türklüğümüzü bozmaz onun makinasını almakta bozmaz elinde imkan varsa iyi makina kullanırsın yoksa ucuzunu kullanırsın herkes istediğin alır kimseyede yorum düşmez...
gelelim asıl konuya senin dediğin avrupa hastası Türkler kimlerdir ; gece gündüz barlarda yatıp kalkanlardır baş örtüsüne karşı çıkanlardır sürekli gereksiz modernliği savunanlardır kızlarının karılarının etek boylarına karışmayan erkeklerle ilişkilerine karışmayan kıskanmayn deyyuslardır biz anadolu insanıyız namazmızıda kılarız orucumuzuda tutarız vatanımıza ihanet etmeyiz benim ailemde muhafazakar bir ailerdir biz modern değiliz olmayızda kültürümüzü asla avrupaya özenipte şekillendirmeyiz bunu yapanlar utansın ben o lafı haketmiyorum şimdilik bu kadar iyi geceler herkese!

beni yanlış anlamanı istemem onun için demedim

erkunt bölümünde yerli malımız yerin dibine sokulurken hırıstiyanın malı övülüyordu onun için dedim
isteyen istediğini övebilir eğer claas övülecekse claas bölümünde hep beraber özelliklerini ve gücünü övebiliriz bunda sıkıntı yoktur..