Erkunt Kıymet 90 - Yerli Fendt

Ynt: Erkunt Kıymet 90 - Yerli Fendt

Gayet ideal bir sanzımanı ve agırlıgı var neyin kavgasını yapıyonuz ki :)

demir45 link=topic=54060.msg568386#msg568386 date=1332614495' Alıntı:
4 ana vitesi var..:) Üzerinde düğme var işte bölüyor 16 ya kadar kullanmadım bilmiyorum nasıl oluyor düğme ile bölmek.. :D
gayet güzel oluyo mahmut :D bastınmı dügmeye bööğğ ediyo ;D ;D

demir45 link=topic=54060.msg568432#msg568432 date=1332617214' Alıntı:
Landini dünkü motor değil gardaş :D 1925 te başlamış traktör yapmaya... :D Yani Erkunt Landini ' nin de kullandığı motoru kullanıyor demek daha doğru...
Landini powerfarm 100 kaç yılından beri üretiliyor ? ?
öle daha doğru ama konuyu açan yanlış sölemiş.

konunun çarpıldığı felan yok .... fanatikliğin anlamıda yok bölüm başkanlarınında bunları yapmaya hiç hakkı yok .....

sen kaç yıldır Türkiye de değilsin heralde olanların hiç birinden haberin yok mu senin ?
Uzel miras kavgasına düşüp piyasadan çekilmedimi
piyasa nh ye kalmadımı .... Eski fiatlardan hoşlanmayan mf kullanıcıları perkıns motorundan dolayı mf gibi diye yerli diye seçmedimi ?
ancak bunun yanında erkuntun misyonu vizyonu nunda hakkı yokmu tabiki var mayısta çıkan erkunttan eylülde çıkan daha kaliteli yenilikçi fima tebrik ederim ....

phantomerkunt link=topic=54060.msg568442#msg568442 date=1332617805' Alıntı:
erkuntu erkunt yapan kimse değil erkunt firmasının ta kendisidir erkuntun 2005 ten bu yana izlediği yenilikçi ürün politikasıdır çiftçinin memnun oluşudur makinaların kendini ispatlamasıdır konuyu çarpıtmaya gerek yok

mustafagursacli link=topic=54060.msg568473#msg568473 date=1332620954' Alıntı:
konunun çarpıldığı felan yok .... fanatikliğin anlamıda yok bölüm başkanlarınında bunları yapmaya hiç hakkı yok .....

sen kaç yıldır Türkiye de değilsin heralde olanların hiç birinden haberin yok mu senin ?
Uzel miras kavgasına düşüp piyasadan çekilmedimi
piyasa nh ye kalmadımı .... Eski fiatlardan hoşlanmayan mf kullanıcıları perkıns motorundan dolayı mf gibi diye yerli diye seçmedimi ?
ancak bunun yanında erkuntun misyonu vizyonu nunda hakkı yokmu tabiki var mayısta çıkan erkunttan eylülde çıkan daha kaliteli yenilikçi fima tebrik ederim ....
ben fanatiklik yapmıyorum bir arkadaş sormuş almayı düşünüyor bende anlattım şimdi ' ' ERkuntu erkunt yapanda Uzelden sonra mfcilerdir... ' ' bu mesajın konunun akışı ile ne alakası var senin ne alıp veremediğin var ne erkunt fabrikası benim ne de kubota fabrikası senin daha önceki konulardan da konuyu nereye getireceğini az çok tahmin ediyorum o yüzden tamam burada kapansın

keycom link=topic=54060.msg568411#msg568411 date=1332615939' Alıntı:
83 milyar fiyat aldım, burda ilk 90 olacağından bastırıyorum 70 milyara bakalım sonuç ne olacak.
sen ekrem ustayla çok zor anlaşırsın o fiyata o kadar paraya başka alternatif markalara baksana bizim ismail ' in oraya git güvez kardeşler olan değil diğeri orda birtane alman jd var 6320 birde 5725 vardı 5725 ' i tavsiye etmem ama diğerine git bir bak powerfarm filanda vardı orda geçen gün gittiğimde gördüm LS traktöre bakabilirsin o markanında geleceği çok iyi bir marka ve traktörleride çok sağlam özellikli güzel makinalar şu an fiyatlarıda uygun tanıtım fiyatına veriyorlar

demek erkuntu, sadece mf sahibinin aldığını zannedenler var. onca steyr, mf, fiat yada her hangi marka traktörü olupta değiştirenler yokmudur onca erkunt almışların içinde. yazarlar, yazılarını eleştirip nedenini sorarsın sonrada bu gün c traktörünü yarın olur e traktörünü kullanırız derler. o traktörün günden güne ilerlemeler kaydettiğini söylerlersonrabütün parçalarını neden kendi yapmıyor, demir yığını, toplama, on yılda çürür kapımdaki traktörün yaşına bi gelsinde görelime derler. bu arada ilk üretilen erkuntlar on yaşına yaklaştı bi söyleyi verin çürüme belirtileri var mı.şanzumanını dillerine dolarlar steyrden pek çok kişi aşinadır oysa şanzumanınada.motoru perkinstir mf kullananlar özellikle bunu iyi bilir. kullanmayanda bilir. dökümü zaten kendinin onuda fiat, mf, tümosan ve benzeri markaları kullanan bilir. x arkadaşlar söylesinler o halde bu traktörün neresi çabuk çürür sağlam olmayan yanları neresidir. birde yakıt meselesi var tabi %30 az yakıt tükettiği söyleniyor ama doğruluğu nedir. mesela turbosu, intercollü olmayan lda sı olmayan 70-56dan çok az bi fark olduğunu anlıyorum pek çok yazılardan. degarı bir buçuk iki ltre arasında sürdüğünü söylüyor pek çok kişi. 70-56 da neredeyse o rakamlara yakın bizim arazimizde.

demekki günde 18-19 litre tasaruf sağlıyor .
phantomerkunt link=topic=54060.msg568930#msg568930 date=1332703509' Alıntı:
erkunt bizim arazide diğer makinalar ile akşama kadar çalıştığında 1 teneke noksan yakıyor deneyi köylüler tarfından yapılmıştır 70 zf ile 80.3 carraro

demir45 link=topic=54060.msg568432#msg568432 date=1332617214' Alıntı:
Landini dünkü motor değil gardaş :D 1925 te başlamış traktör yapmaya... :D Yani Erkunt Landini ' nin de kullandığı motoru kullanıyor demek daha doğru...
ya böle saçma sapan konuşan arkadaşlar çok can sıkıyor ne landini motoru ne erkunt motoru dünyanın ilk dizel motorunu üreten perkins yapıyor motoru perkinsinde bütün motor bloklarını erkunt döküm sanayi yapıyor ık mık diyenlerin alnını karışlarım 2003 ve öncesi tüm sağlam o çok beğenilen traktörleri inceleyin bakalım bi seceresini çıkarın o sağlam massey ve fiatların bloklarında başak ve steyr de ağırlık diferansiyel ve sağında solunda erkunt yazıyormu yazmıyor mu hidrolik pompası hema mı değilmi bunu için bırakın bu yabancı hevesini bizim burlarda bi laf var mesela elin bilmem neyi bizimkine tatlı geliyor diye bu arkadaşlarada tatlı geliyo galiba 100 milyara 80 hp traktör alırken yada alamayıp ağzını suyu akarken onun için herkesi aklını başına devşirsin son sözüm ELDEKİYLE İLDEKİ BİR OLMAZ.....................

phantomerkunt link=topic=54060.msg568395#msg568395 date=1332614734' Alıntı:
2 takviye*4 vites*2 buçuk=16 vites mesela 24 ileri olan new holland t 5000 de yanlış bilmiyorsam şu şekilde 4 ana vites 2 buçuk 3 kademe =24 vites yani çoğu 4 ana vitesten oluşuyorvitesteki düğmeye basınca buçuğa geçiyor böylece her ana viteste takviye ile beraber 4 seçenek oluyor

yanlış bilion kardeş t 5000 serisi 4ana vites 3 takviye bide hi-lo sistemi var buçuk yk hi-lo sistemide her vitesi2ye bölme özelliğine sahip vede levyeyle 24+24 oluo