Erkunt Haşmet 110 mu Kubota M5112 mi

• Kullanılan toplam oy
    11

Merhaba
Erkunt Haşmet 110 ve Kubota m5 112 arasında kaldım.
Erkunt Haşmet 110 lüks 1.600.000, Erkunt Haşmet 110 lüks CRD 1.850.000 -> 2 ay içinde teslim, sabit fiyat
Kubota m5 112 1.750.000 -> hemen teslim
Bu üç traktör arasında kaldım Erkunt'un torku daha yüksek ve daha ağır, 16+16 vitese sahip, levyeli; Kubota'nın ise powershuttle'ı var ve 36+36 vitese sahip
Kubota hafif aynı zamanda boyu da kısa ve düşük torklu olduğu için az çekiyor diyorlar ama daha teknolojik ve çok az yakıyormuş (euro5 motor)
Sizce hangisini tercih etmeliyim, neden?
Başka hangi traktörü tercih edebilirim?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Çünkü Deutz için sıra beklemem gerek bu sırada da fiyatının ne kadar artacağı belli olmadığı için yoktu. Peki Landini 5-120 (yeni seri) nasıldır bilginiz var mı?
Teşekkür ederim

Landini hakkında bilgim yok malesef...
Ancak 2014 den beri perkins 110 haşmet kullanıyoruz. Çekişi kuduz. Buçuklar çok işe yarar ancak shuttle ihtiyaç oluyor belli saatten sonra. Aldığımız zamalar fiyat olarak cazipti parası kadar traktör diyorduk ancak şuan o avantaj kayboldu. Şuan fiyat özellik olarak deutz göze çarpıyor bana göre. Sıra durumundan bilgim yok. Bu yüzden önermiştim.
İthal ithaldir derim herzaman...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Landini hakkında bilgim yok malesef...
Ancak 2014 den beri perkins 110 haşmet kullanıyoruz. Çekişi kuduz. Buçuklar çok işe yarar ancak shuttle ihtiyaç oluyor belli saatten sonra. Aldığımız zamalar fiyat olarak cazipti parası kadar traktör diyorduk ancak şuan o avantaj kayboldu. Şuan fiyat özellik olarak deutz göze çarpıyor bana göre. Sıra durumundan bilgim yok. Bu yüzden önermiştim.
İthal ithaldir derim herzaman...
Teşekkür ederim
Başta ben de Erkunt düşünüyordum ama fiyatını duyunca çok şaşırdım ve artık düşünmüyorum sayılır

Erkunt Haşmet 110 2023te faz5 olarak piyasaya sürülecek diye biliyorum. Daha önceki gün fabrikaya görüştüm. 2022 sonunda kayinpederim de sipariş etti bu ay teslimat bekliyoruz. Deutz motor crd4'tü sanırım.

Ben 75 ECapra crd aldim. Almamdaki en büyük etkenler tork ve ağırlıktı. Emsalleri 3-4 ton aralığında, bu 4-4,5 ton...