Erkunt Ön Hidrolik Sistemi.

Ynt: Erkunt Ön Hidrolik Sistemi.

Barış UZEL link=topic=80226.msg951791#msg951791 date=1420058412' Alıntı:
Kranktan hareket için düzenek biraz farklı abi kayış kasnak yok direk bağlanıyor fakat baskı balata sistemi hidrolik olacağı için en büyük maliyet o oluyo ve burda o düzeneği yapacak yer yok gibi :-(

Barış siz bu sene AgriTechnica ' ya şimdiden bilet alın. Firma olarak artık gidip sizinde birşeyler (ç)alıntı yapmanız lâzım oralardan...:D Konya ' lılar full oradalar zaten...:D Şaka bir yana bu tarz konularda AgriTechnica bir numara. Çünkü tüm üretici firmalar var. Fikir oluşması ve yenilik açısından herşeyi görebilirsiniz. Ayrıca birkaç tane salon var. Bunlar sırf parça üreten firmalar dünyanın her yerinden var. O yüzden bu tarz konularda size çok faydalı olur o fuar. Gitmenizi tavsiye ederim...

alipasalierkan link=topic=80226.msg951852#msg951852 date=1420065784' Alıntı:
Barış siz bu sene AgriTechnica ' ya şimdiden bilet alın. Firma olarak artık gidip sizinde birşeyler (ç)alıntı yapmanız lâzım oralardan...:D Konya ' lılar full oradalar zaten...:D Şaka bir yana bu tarz konularda AgriTechnica bir numara. Çünkü tüm üretici firmalar var. Fikir oluşması ve yenilik açısından herşeyi görebilirsiniz. Ayrıca birkaç tane salon var. Bunlar sırf parça üreten firmalar dünyanın her yerinden var. O yüzden bu tarz konularda size çok faydalı olur o fuar. Gitmenizi tavsiye ederim...
Sistem basit fakat burada üretim istediğinde yerli firmalar çok uçuk rakamlar söylüyo Erkan. İthal parça getirsek fiyat 2 3 katına çıkacak o zamanda bi cazibesi kalmıyor :-( fuar işi kolay gider gezer inceden kopyalarız ;-)

Çok başarılı olmuş tebrikler.
bazı arkadaşların dediği gibi ön pto olursa daha da harika olur ama maliyet konusuna takılmayın bence traktörü satıp front pto ve liftli bi model almak daha maliyetlidir diye düşünüyorum

Barış UZEL link=topic=80226.msg951373#msg951373 date=1419977036' Alıntı:
Alıntı yapamıyorum sağolun ;) kış geldi kar başladı ön hidrolik ile kar küremenin tadı başka diyorum ve bu doyumsuz zevkli işi yapabilmeniz için 3 ve üzeri siparişte sürpriz kampanya var diyorum. Kimin nereden sipariş verdiği önemli değil 3 sipariş aynı zamanda üretimde olsun yeter ;)

yerli üreten ve kranktan güc alanlar devam etmedi o işe her traktöre uygulamak daha zor . 2 adet alma niyetim var ama kranktan yaptırmam .aklıma yatmıyor. traktörde aparat sabit kalsa hidroliği değiştire bilsek tek ekipman işimi görür . bu nasıl olur sizce ?.
valtra ve jd lerde şase var new hollandlarda şase yok . sizin ekipmanda sedece ön kısıma bağlanıyor . ilerde sorun cıkarma ihtimali nedir .

hasanfuat link=topic=80226.msg970425#msg970425 date=1423854567' Alıntı:
yerli üreten ve kranktan güc alanlar devam etmedi o işe her traktöre uygulamak daha zor . 2 adet alma niyetim var ama kranktan yaptırmam .aklıma yatmıyor. traktörde aparat sabit kalsa hidroliği değiştire bilsek tek ekipman işimi görür . bu nasıl olur sizce ?.
valtra ve jd lerde şase var new hollandlarda şase yok . sizin ekipmanda sedece ön kısıma bağlanıyor . ilerde sorun cıkarma ihtimali nedir .
İthal traktörülerin neredeyse tamamında kranktn güç alınması için yerleri hazır ve en verimli şekilde kranktan güç alarak çalışır. ŞU anda ön pto üretimimiz yok sadece ön hidrolik üretiyoruz.
' ' Aparat sabit kalsa ' ' derken tam olarak neyi kastediyorsunuz ?
Şaseli traktörlerde yük dediğiniz gibi traktörün şasesi üzerine dağılıyor. Ufak ve şasesiz traktörlerde kullanılan ön hidrolik sistemlerinin geneli 1.5-2.5 Ton arası kapasiteli oluyor. bu yükte sorun çıkartmıyor. Dış ülkelerde bazı ön hidrolik üreticileri 100 hp üzeri traktörlerde ön hidrolik ile yol kazıma veya çok ağır şartlarda ve büyük aletler ile küreme yapılacaksa ' ' push bar ' ' destek sistemi ön hidroliğe eklenip traktörün altına arka dingile kadar uzanan destek sistemi takılıyor. Bu sistem sadece itekleme esnasında traktörün önüne binen yükü arkaya kadar dağıtıp süspansiyon etkisi yapmasını sağlıyor. Ekipman taşıma gibi işlerde ise traktörün önünden ortasına kadar yanlarına destek plakalar takılabilir. Bir nevi yarım şase gibi düşünebilirsiniz. Tabi bunlar bütün ön hidrolik üreticilerinde opsiyonel olarak sunuluyor. Yapacağınız işe göre uygun destekler takabilirsiniz.

burda tarım fuarında yanlış hatırlamıyorsam jd 5050e de vardı emek ziraat kendisi yapıyomuş son gün haberim oldu öyle bişey olduğundan hidrolik pto vardı sizin için bi fotoğraflarını çekeyim dedim telefonun şarjı bitmiş malesef :(
hidrolik boruları arkaya kadar gidiyodu kontrol için farklı bir mekanizma yoktu galiba oda pek verimli olmaz sanırım