Erkunt Rezilliği

12 Aralık 2021 Kırklareli tarım fuarında bölge bayii ile 110 haşmet için anlaştım 2021 model liste fiyatı 444 bindi ama ellerinde traktör olmadığını 2022 modellerinde zamlı olacağını söylediler bende fabrika ile konuşmasını istedim yanımda (4 tane daha şahit vardı) fabrika ile konuştu ve liste fiyatının 20 bin lira üzerinde bir fiyata anlaşabileceğimizi söyledi. (gelecek zam oranına göre) Bizde kabul ettik anlaştık faturası kesildi imzalar atıldı fuardan döndük o gün orada Deutz marka traktörlerde vardı birçok kişi onlardan alırken ben eski traktörüm Erkunt olduğu için benzer fiyatlarda erkuntu tercih ettim ürünü alırken de sordum fiyat sabit mi diye yetkili satıcı bana ne kadar zam gelirse gelsin fiyat sabit ben fabrika ile görüştüm sizde gördünüz dedi bende ona güvenerek başka markaya bakmadım 19.01.2022 tarihinde yetkili satıcı tarafından arandım ve beklenenin üzerinde zam geldi ''fabrika bizi de mağdur etti beklenenin üzerinde zam geldi siz bir 40 bin tl daha fark vereceksiniz ''dendi aralık ayında deutz alanların traktörleri yeni geldi onlarında fiyatlara zam geldi ama Aralıkta ki fiyattan 5 kuruş fark istemediler biz Erkunt tercih ettiğimiz için pişman mı olmalıyız?

Bugün benim başıma gelen yarın sizin başınıza gelebilir arkadaşlar dikkatli olun böyle saçmalığı sadece erkuntta gördüm kaç firma ile görüştüysem öyle iş mi olur diyorlar Deutz Kubota falan traktörleri 5 kuruş fark istemeden teslim etti mahkemeye falanda vereceğim ama sizde bilin istedim
Söz namustur ticaret ahlakı diye birşey var birde galerici falan olsalar anlayacağım koskoca firma fabrika madem böyle bir durum var fatura neden kesiyorsun yada bu zamana kadar bişey demiyorsun bende işime bakayım benim paramın değeri öldü alım gücüm eridi yada Fuara neden çıkıyorsun o zaman ?

BUGÜN BENİM BAŞIMA GELEN YARIN SİZE GELEBİLİR
Çanakkale Kırklareli bölge bayii Evran ticaret