erkunt traktör

Ynt: erkunt traktör

köylü link=topic=63994.msg725232#msg725232 date=1364468560' Alıntı:
arkadaşlar şuan test ettim viteşler yag gibi harika arka ek pistoları tek takmışlar şuan çifte çeviriyorlar. kabin ve kapı fitil lerinide ses toz olayını kendime has yöntemle çözüyorum.klimayı güçlendirdim.yani şuan 2013 model oluyor ..hele vitesler mükemmel ..
ses yalitimi hakkinda ne yapıyorsun abi

ankara gölbaşı turgay usta.
kapı fitilerini ve fitillerin denk geldği yerlere çalıştıgım firmaya has bir ürün kullandım kendinden yapımalı kauçok 5mm ve 10 mm kalınlıkta contalarla kapı ve camları elden geçirdim.tabi slikonda var.

ara sıra fabrikaya da götürdüm kontro için her nekadar servis olsada fabrika yetkilileri ilede ortak fikir alışverişinde bulundum.sağolsunlar.
amaa arkadaşlar şu viteler harika oldu kısa vites taktırdım.oda çok yakıştı.
ankaraya gelmişken boş gitmeyelim...

sizlerede yardımcı olmak isterim sıkıntı ve sorunlar veya revizyon yenileme benim yaptıklarım dan bu konuda sizlere yardımcı olurum.
kimseden herhangi menfaat sağlamıyorum aman bilginize olsun.
isterimki sizlerde erkuntlarınızla mutlu olun...

erkunt deutz motora geçecekmiş yeni traktör alan mustafa kardeş ve abisi söylediler (aynı zaman da bu şahıslar ( köylü ) abinin de akrabaları ozaman uzun motor ömrü üstün çekiş ve az yakıt olacak demek tir zira kullanıcıları 4 piston luların yakıtın dan şikayetci ... ozaman erkuntu kimse tutamaz(miras meselesi hariç )................... zf + deutz drobba ve burak yılmaz gibi olur

çalışmalar var şuan yakında açıklanır ama perkıns motorunda devam edecegi gerçegi var..
yakıt konusunda yanlışlar çok var.yakın köyde biri 90 lık aldı traktör 2 liter yakıyor diye ağlıyordu geçenlerde konuyla ilgilenip konuştuk adam hidroligi kullnamasını bilmiyor seviste bilmiyor traktör ne yapsın şimdi ögerendi bizim oaranın deyimi kuraban olayım diye nara atıyor.
bizler hiç bir zaman yakıtı problem etmedik erkunta iyi, anlamak lazım.
100 hb nin üzerinde birçok perkıns motor var
seçenek olmalı almanlarla çok özel çalışmalar oldugu kesin yeni kasaya geçerken alman modeli farlar dikkat çekmeliydi araştıranlara..