ERKUNT YAKIT TESTİ

Ynt: ERKUNT YAKIT TESTİ

bunlar hikaye arkadaşlar böyle motorlar olmaz motor un beygir gücü kac 25 mi 1 silindir mi neden o kadar az yakıyormuş bunlar hikaye bu site de kac kişi ile konuştuk daha 1.5 litre nin altına inen motor cıkmadı bu nasıl bi motor anlayan varsa acıklasın aynı beygir gücündeki motor lar 2 litre ye kadar yakıyor.sacmalık tek kelime ile 1.5 litre yaksa aman na

karakule link=topic=1236.msg112703#msg112703 date=1229618580' Alıntı:
bunlar hikaye arkadaşlar böyle motorlar olmaz motor un beygir gücü kac 25 mi 1 silindir mi neden o kadar az yakıyormuş bunlar hikaye bu site de kac kişi ile konuştuk daha 1.5 litre nin altına inen motor cıkmadı bu nasıl bi motor anlayan varsa acıklasın aynı beygir gücündeki motor lar 2 litre ye kadar yakıyor.sacmalık tek kelime ile 1.5 litre yaksa aman na

yakıt topraktan toprağa değişir ama bu kadarda değişmez... traktör 1.000 M2lik alanda herg ediyomuş gibi gezse (boş) gene okadar yakar...

Okay Abinin bi sözü vardı ' ' 2 Litreden aşşa yakan motora, motor demem. ' ' bu söze katılıyorum... bizim köyde ortalama traktörler 2 litre yakıyor, ister 3 ister 4 silindir olsun... 105 hp traktörde 60 Hp traktörde 2 litre yakıyor...

POYRAZLI SALİH link=topic=1236.msg112720#msg112720 date=1229619861' Alıntı:
yakıt topraktan toprağa değişir ama bu kadarda değişmez... traktör 1.000 M2lik alanda herg ediyomuş gibi gezse (boş) gene okadar yakar...

Okay Abinin bi sözü vardı ' ' 2 Litreden aşşa yakan motora, motor demem. ' ' bu söze katılıyorum... bizim köyde ortalama traktörler 2 litre yakıyor, ister 3 ister 4 silindir olsun... 105 hp traktörde 60 Hp traktörde 2 litre yakıyor...
cok haklısın salıh herg bu topraktan topraga fark eder bu test bnce dogru deıl cunku bızım erkunt en az 1.5 yakıor kumsal tarlalarda sert toprakta 2lıtre....

erkuntlara çok yüklenince mazotu sömürüyor
bizim köyde 3 tane erkunt pompayı bozdu
pompayı neden bozuyor bilen varmı ?

topragım toplu erkunt alımını sızın koydenmı yapmıslardı atac dıyordu bayabı sattım hepsı cok memnun dıyodu

salih link=topic=1236.msg118023#msg118023 date=1230040295' Alıntı:
erkuntlara çok yüklenince mazotu sömürüyor
bizim köyde 3 tane erkunt pompayı bozdu
pompayı neden bozuyor bilen varmı ?

topragım toplu erkunt alımını sızın koydenmı yapmıslardı atac dıyordu bayabı sattım hepsı cok memnun dıyodu

bizim köye 4 tane geldi 3 80lik 1 70 lik
alanlar TLA kadar yakıyo diyo

koserlı kardes tl 100 kadar yakıyo dıyon 75 hp traktore 100hp
lık iş yaptırısan yakar tabıı
pompayı degıl arkayı bıle dagıtır
erkuntla alıp veremedıgınız ne dır

YENİ KÖSELERLİ link=topic=1236.msg119244#msg119244 date=1230117152' Alıntı:
TL 100Aya 5li 12 ' ' pulluk takıyoruz
Erkunt 70T yede 80Tyede 4lü 12 ' ' pulluk takıyorlar sence bu 4lü 5li pulluğun yaptığını yaparmı ?
benim Erkuntla bi alıp veremediğim yok bizim köyde Erkunt var gördük nasıl çekiyo arkadaşta iddia ediyordu pompayı eline verdim.
ERKUNTun ithal ettiği LİNDLER le dene bakalım kudret 100le pompalar nasıl oluyor? Dişine göre rakip al ki kapışmaya değsin...

arkadaşlar bu koşullarda her traktör az yakar. çünkü adam bir kere gidiyor dönüşte sürülmüşün yarım metre ötesinden süre süre geri dönüyor 15 gazı geçmiyor. zor bir toprakta sürmüyor ve pulluğu fazla batırmıyor.bu yüzden aynı koşullarda her traktör az yakar. teşekkürler.

arkadaşlar sürdüğün yere göre değişir erkuntun emsallerine göre az yaktığı kesin ancak 0.75 yaktığı doğru değil.ben servet 80 lüks kullanıcısı olarak yorum yapıyorum

portakal kabugu soyorsan hepszi az yakar bu motoru cok severim aslında ama böle şeylere inanmıyorum ben yaw pompa sekman piston vb uyumlu olursa butun 80 hb aynıdır ya valla ne işler yaptık karteldeki yagı yaktık bi günde deki mazot erkuntun havuc tarlasına ugramıyor sanırm 2500 m2 6 litre mazot yaktık yakan motorlarda 80 66 ford 6600 tümsan 8280 285 s hepsi aynı yaktı yaw burda teknik ve kagıt üzerinde az yaktırıyolar tarlaya girdinmi ne teknik nede kagıt işler mazot işler