erkunt80.4&td75d

Ynt: erkunt80.4&td75d

haklısınız. hemde çok. yıllardan beri fiat kullanırız. yetmişli yıllardan bu yana. 640 55-46 65-46 70-56 vesayre. belki 480 alıp kullanmadık ama tabiki onuda iyi biliriz. tanıdığımızda dostumuzda arkadaşımızda vardır ve alıp kullanmışlığımız olmuştur elbette. traktörlerden memnunmuydunuz derseniz teknolojiyi bir kenara bırakırsak evet. sonuçta türk iyede o günlerde ve hatta tutulduklarından hala bu günde geçerlilikleri olan traktörlerden. ancak görüşleriniz kesinlikle doğrudur. kuş serisi ve benzeri ürettikleri otomobillerde de söyledikleriniz aynen geçerlidir. bu ülkede dört tekerlekli adeta teneke kutuları daire fiyatlarına sattılar. montaj sanayiyle baronlaştılar. bu ülkede sıraya girilip traktör otomobil alınırdı bir zamanlar. parasınıda çok zaman bir yıl önceden ödeyip traktör yada her ne araçsa onun gelmesini beklerdi insanlar. birde parayı çalıştırmıştır bunlar. montaj sanayiyle baronlaşıp hükümet yıkıp hükümet kurdurdu bu sermaye. gün geldi sabancılar doğru düzgün hemde bizim ülkemizde üretilmek üzere toyotayı getirdi. sonuç kardeşini kaybetti. kendisi kahrından kanser oldu. çünkü tamda kalbinde vuruldu çalışanları ve kardeşi. yaptıran kimdi soy ismi üç harfli olan. iç ve dış destekle sermayesine sermaye katanaraştırırsanız sabancı nasılda kardeşinin ölümünden sonra apar topar toyotayla olan ortaklığını bitirmişti. bu ülkede ne cinayetler işlendi birilerinin yolu açılsın diye. bu ülkede ne insanlar karalandı birileri sermayesine sermaye katsın diye... bu sermaye ankarada küçücük bir dükkandan bu yana geldi. ne kadarda kolay ülkemizin en büyüğü olmuşlar ama değil mi. tabiki insanlar üreterek zenginleşecek. ama birileri dışarınında desteğini alıp bu ülkenin insanlarının canına okuyorlarsada bizimde biraz bilinçli olmamız gerekmez mi artık.fiatların en çok tutulanlarında tümosan motorlar olduğunu ve tümosan motor almaktan vaz geçip tümosanı nasıl bir zor girdaba sokulduğunuda hatırlatmak isterim.tabi o günlerin şartlarında da tümosanın traktör olarak gerekli atılımı yapamadığını yine söyllemek isterim. kısacası fiat kullanıyoruz memnunuz ama fiat traktörlerini alarak bu sermayeyi güçlendirdiğimiz için kim bilir kimlerin canlarının yakıldığınıda düşünmeden edemiyorum. ne yaparsınız bu dünya böyle işte. bir taraf gülerken diğer tarafın canı yanıyordur.
kepirli_ercan link=topic=71964.msg833112#msg833112 date=1390545596' Alıntı:
Ağzına sağlık kardeşim anlş-*s Erkunt olmasydı NH daha çok bekletirdi o donanımları madem eski firma neden erkunttan önce davranmadı Erkunt 4 yaşında kompresör koymadımı Uzel batınca NH tüm pazarın kendinin sandı ama erkunt hepsinin planını alt üst etti ve hala zorlamaya devam zaten NHlerin motor bloklarında ERKUNT ve E yazısı görmek mümkün zaten.
koç yıllardır aynı gövdede kaportayı kırmızıya maviye boyayıp duruyo adam aynı elbise farkı var ;D 1980 küsür 480 s8 ve 2013 55+65+75 56 tt serileri aynı şanzuman değilmi 66 serisi TD ile devam süsle süsle sür yanlışımız varsa söyleyin beraber bilelim. :)

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=71964.msg835857#msg835857 date=1390848827' Alıntı:
Erkunt un maşallahı var.Sanki 100-110 hp gibi gidiyor.Nh 75 lik modelide baya bir sorunlu galiba.Kasabamızda bi nh ci abi vardı devamlı sorun yaşadığı nh 75 liğini verdi yerine case aldı.
Abi bu yeni Serilerin (BLue Master) kabinleri Çok hoş yapılmış. Çok kısa bir tur yaptım; henüz tarlada test Etmedim zaten Seko Video Paylaşti yorumları göruyorsun )) Nadas Zamanı daha net Olucak Hız aralıgını ölççez.. Ama 2 ' nın 2 ' sini ben 110 kullanicisindan duydum :)

td75 hemde bu toprakta 2nin 1ine düşüyorsa eğer teknik bir problemi vardır çorum newholland servisinde td75 vardı teknik arıza çıkmış motor gücünü alamıyormuş herhalda bu traktör olmalı yoksa bizimm burda td75 ler çok erkunt tepeleyip erkuntları sattırıp td75 aldılar en zor şartlarda td75 in düşeceği vites 2nin2si daha aşağısı mümün değil

sekoo19 link=topic=71964.msg832031#msg832031 date=1390384970' Alıntı:
http://youtu.be/UaDzKpgGsMg
erkuntla tdyi her koşulda denedik ikiside 2013 model tdnin çekişi çok düşük sahipleride pişman oldular aldıklarına bu tarlada hiç tav yok yokuş yukarı td 2nin1ne düşüyor yokuş aşşagı 2nin3yle gidiyor erkunt yokuş aşşagı hızlı l2 yle yokuş yukarı h1 le gidiyor.

Bende şu anda traktör alsam 2 model arasında kalırım , güzel bir konu olmuş

aslan716 link=topic=71964.msg835846#msg835846 date=1390847693' Alıntı:
sizinde erkuntunuz varya ondan heralde.ben gördüğümü söylüyorum ayrıca aynı traktörü bende kullanıyorum ama daha hiç 2.2sine düşmedim.
benim erkuntum varda erkunt mezar açıyo nh çizip gidiyo demedim yorumuma bakarsan ikiside canavar gibi dedim adam 3 tane var hepsini kullandım diyo uzatmaya gerek yok görüntüler ortada arkadaşım anlş-*s

Yav forumdaşlar bu vites davası nedir? vay efendim II ' nin 2si ile gider,yok II ' nin 3ü ile gider.Hangisi ile giderse onunla iş yapılır.Derinlik,sertlik,tav gibi bir sürü faktör var.Adana/karataşda IIIün 2si ile çizeli şaseye kadar gömüp sürüm yapan insanlar var 70-90 bg traktörlerle.Bizim buralarda bizler yer fıstığını sökmek için fıstık bıçağı ile kesip ters çeviririz ki en az 1/3ü toprakta kalır mahsulün,Karataşta kesmeden el ile çevirip hasat ettiklerini gördüm.Ayrıca 1/10 kayıpları ya var ya yok!Toprak yapısı bir çok şeyi değiştirebiliyor.

güzel pay. Toprağım . Bizim köyden 2kişi aldı birinde vites arızası çıktı hala da devam ediyo ama adam çızıyı mezar gibi açmış. Değeri de soğuk ta el freni nı çekince frenleri kıtlıyordu

Helal erkunta toprağım eline sağlık hakkını vermis servet. Buarda sunuda söyleyim yok düz 1le yok 2inin 3üyle sürüm yapiyok diyonuz gördüğünüz gibi toprak taş gibi hem toprak yapisi yer yer değisir gelinde corumda sürüm yapın o serlikle. Rocky 5li11 takıyorum diyor ewet takabilir toprak gevsektir tabi ceker bizim komsu köyde var td80 adam 4lü11 takıyor yinede zorluyor diyor.gelin burda ceksin o serilikte

İSHAK ÇAVUŞ AYDIN link=topic=71964.msg835877#msg835877 date=1390849898' Alıntı:
Bilgilendirme için teşekkürler alk-*s alk-*s Ahmet.Erkuntla deneyim ve ölçümlerini bizimle paylaş.Çekik gözlüden sonra aklımın bir köşesin de :S Erkunt un 100luk yada 110 luğu var.
100 lük hiçte fena olmaz :D Kolleksiyonun, en nadide parçasi Çekik gözlü Olur bu Kesin :)))

biraz tıraktorden anlayan adam nh nin bu kadar agır gıtmiceni cozmesı lazım bızde kullanıyoruz bu tıraktorlerı bukadar da olmaz yanı nh yıde erkuntuda bılıyoruz nası tıraktor olduklarını tamaman reklam baska bısey deyıl bu

tahir link=topic=71964.msg837585#msg837585 date=1391087120' Alıntı:
Helal erkunta toprağım eline sağlık hakkını vermis servet. Buarda sunuda söyleyim yok düz 1le yok 2inin 3üyle sürüm yapiyok diyonuz gördüğünüz gibi toprak taş gibi hem toprak yapisi yer yer değisir gelinde corumda sürüm yapın o serlikle. Rocky 5li11 takıyorum diyor ewet takabilir toprak gevsektir tabi ceker bizim komsu köyde var td80 adam 4lü11 takıyor yinede zorluyor diyor.gelin burda ceksin o serilikte
Ya arkadaş ben yapıyosam burda bi benim traktörüm yok ya. Bakın ben nh çok iyidir demiyorum.Fanatiklikte yapmıyorum. Sadece doğrusu neyse o. Buralardada var erkuntlar. 80 liklerde 7li yada 6 lı pulluk görmedim ben. Geneli 4 lü takyor. Erkunt kötü demiyorum. NH de demiyorum. Ama kusura bakmayın erkuntu olan erkunttan başka bişey görmüyor. Çorumda gidip tarla sürcekmişim. Nerden biliyorsun ki bzim burda kum gibi toprak olduğunu. Kime sorsan herkesin toprağı sert zaten arkadaş. Elbete sert toprak olacaktır ama karalama yapmayada gerek yok. Ben 30 km uzaktada tarla sürüyorum 3 km de.Farklı farklı toprak çeşitleri oluyor. Lütfen birilerini överken birilerine çamur atmayalım.

şimdi göz var nizam var. erkuntçu tam gaz gidiyor neredeyse. şanzımandan gelen sesden belli. resmen ağlıyor şanzıman. new hollandcı sakin bir şekilde istifini bozmuyor hiç. erkuntçu motorunu ispatlama peşinde sanki. kullanışı öyle

tarafsz olarak bakarsak bence td 1 vites daha istiyor td rahat gidiyor ama vites yükseltmiyor erkunttaki pulluk tekerlege kadar indirilmiyor ama erkunt terkerlege kadar indirsede çok bi fark olmaz güzel çekiyo ama td bir vites daha istiyo ben sesten bunu anladım td kullancısı olarakta şunu sölemek isterim bundan daha sert yerlerde sürdüm dahada 2nin 3 ünden aşaya düşmedim burda biraz reklamda var erkunt güzel asılıyo tebrik ederim çok güzel motorlar yapmaya başladılar erkunt inş böle devam eder