erkuntta bu sefer de vites sorunu ...

Ynt: erkuntta bu sefer de vites sorunu ...

Yerliyle italin arsindaki 60-100 binliralik farkin erkunta harcanan kismi 10 bini bulmaz sıkma canini ufak tefek seyler bunlar çözülür agir ariza actigini da daha görmedim ki ilk ben görürüm olursa ben motorun son beygirine kadar tasima kapasitesinin son tonuna kadar kullanirim daha bi sıkıntısını görmedim şükür

fatihcastle link=topic=85083.msg1016907#msg1016907 date=1438983225' Alıntı:
Yerliyle italin arsindaki 60-100 binliralik farkin erkunta harcanan kismi 10 bini bulmaz sıkma canini ufak tefek seyler bunlar çözülür agir ariza actigini da daha görmedim ki ilk ben görürüm olursa ben motorun son beygirine kadar tasima kapasitesinin son tonuna kadar kullanirim daha bi sıkıntısını görmedim şükür
Bu konuda bende sana katılıyorum abi biz 2013 de sıfır kudret 100 u 85 bine aldık aynı zamanda Massey 5445 e bayisi 150 bin istedi arada iki katı fiyat farki var bizimki suan 1600 saatte ve bu saatin 600 unu balyada yaptı ufak tefek sorunlar hariçinde önemli bir arıza açmadı bu sene bizim köyde Bursalı biri 2014 Massey 5445 ile balya yaptı adam sıfır almış aldığından beri bir elektronik arızasini cozememusler adam olmadi satıp başka birşey alacam diyor.

aslan26 link=topic=85083.msg1016953#msg1016953 date=1439021023' Alıntı:
Bu konuda bende sana katılıyorum abi biz 2013 de sıfır kudret 100 u 85 bine aldık aynı zamanda Massey 5445 e bayisi 150 bin istedi arada iki katı fiyat farki var bizimki suan 1600 saatte ve bu saatin 600 unu balyada yaptı ufak tefek sorunlar hariçinde önemli bir arıza açmadı bu sene bizim köyde Bursalı biri 2014 Massey 5445 ile balya yaptı adam sıfır almış aldığından beri bir elektronik arızasini cozememusler adam olmadi satıp başka birşey alacam diyor.
Bizim köydeki 6130R nin servis arkasinda geziyor şanzuman arizasini cozemiyorlar,6613 masseyin tls düzen tutmuyor gelip gelip format atiyorlar yakitlari zaten cok parasi zaten 2 katı sadece artiları kabinleri cok rahat o kadar para verip rahatimi düsünüyorsam benim mersedese bi 50 daha katar 2010 unu alirim asil rahatlik bu

Bizimkide 1400 saate yaklaştı agır hiçbi arızası yok
Geçen ortakolun askısının arkadan civatası kopunca arka jakları tutan tablayı çatlatmış servisten yenisini istedim komşuya bakıma gelirken getirmiş ogünde dügünümz vardı taktıramadm bıraktı gitti takabilirsen tak takamazsan bakıma gelince ben takarm dedi.
Diyecegim o ki kendi kendime düşünüyorum acaba başka marka alsaydık bukadar ilgileneceklermiydi yerli olsun ithal olsun ben böyle kaliteli servis hizmeti ne gördüm nede duydum
İthalin iyi olduğunu hepimiz biliyoruz ama degerlendirme yaparken maddi degerlerini göz önünde bulundurmak lazm biz 2012de 80 bine aldık emsali ithallerde 130 140bin civarıydı.
Tabiki İmkan olunca ilk fırsatta hepimiz daha iyisini almak isteriz ama elimizdekileri de değerlerine göre eleştirmek lazım...

ben bunu her zaman. dedim ve derim de yerli ürün arasında fiyat performans sağlamlık ve kalite bakımından alınabilecek en iyi traktör erkunt benim şahsi düşüncem böyle fakat ürünlerini biraz daha kaliteli yapmaları lazım en basitinden bir çok arkadaşımız pompayi söktürüp ayara gönderdi ...

kadir 36 link=topic=85083.msg1017030#msg1017030 date=1439062178' Alıntı:
ben bunu her zaman. dedim ve derim de yerli ürün arasında fiyat performans sağlamlık ve kalite bakımından alınabilecek en iyi traktör erkunt benim şahsi düşüncem böyle fakat ürünlerini biraz daha kaliteli yapmaları lazım en basitinden bir çok arkadaşımız pompayi söktürüp ayara gönderdi ...
evet abi bende tamamen daha kaliteli yapılmasına katılıyorum çekişinden ve yakıtından memnunum ama kalitesizliği yüzünden bu sene 2 defa işimi yarıda bıraktırdı

vitese sert davramışsındır daha önce arkadaşlarında dediği gibi yamulmuştur içerden ay. bu sadece erkuntta değil her traktörde yaşanabilecek bi sorun aynı sorundan bizim köydeki tamirci geçen sene same söktü.

erkunt saman alevi gibi. ilk 2 sene canavar sonradan hastalıklar başlıyor. erkuntta guvenecegim tek şey kaputun altındaki perkins geri kalanina kulak asma.

55-46 link=topic=85083.msg1016644#msg1016644 date=1438889609' Alıntı:
Şimdiye kadar hiç böyle arıza duymadım tamamen gecmiyo olsa neyse de 3-4 den 2 ye atınca geçmesi garip
E serisi carraro şanzımandi dimi abi senin erkunt
benım 2015 80,4 zf sanzıman ondada 1 vıtese zor geçiyor ama otekıler cok basıt gecıyor bırde l den h ya geçiriken 3 ve 4 vıteslerden geçiriken ses yapıyor ama 1 ile 2 de olmuyor servıse sordum kullanıldıkça sesı keser dedı traktör 130 saate bakalım artık

Keske almasaydin dice ama iş işten geçmiş elinden çıkar en iyisi buz de t480s tt55 7556s var iyiki erkunt almadım arkadaşları iyiki uyum arttı erkunttun bu sorunu New hollanda allahtan öyle bi sorun yok