Erkuntumun yeni oyuncakları :)

Ynt: Erkuntumun yeni oyuncakları :)

Pulluk hakkında şöyle diyeyim Aktaşlar tarlayı halı saha gibi yapıyor fakat ayarlamasi biraz zor bizim buraların toprakları yumuşak topraktır çoğu yer tek büyük gördüğüm yonü biraz onunu yokluyo motorun video atarım yine sizler için.

İpart içinde belirli illerde çıkıyor ben afyonluyum bizim kasabada şuan 500 traktör varsa 200 ü iparttan alınma traktör almayan lar ekipman aldı tıpkı benim gibi bu %65 destek yapıo devlet karşılığında ise 5 yıl boyunca Aspir,Anason ekiyorsun harici bişey yoq mesela 100.000 tl lik traktör alacaksın sen sadece 35.000 veriosn gerisini devlet baba :)

Şunuda ileteyim ektiğimiz aspiri veya anasonu basta biz seçiyoruz kaç dönüme ekeceğimizi mesela 150.000 tl lik alırsın 20 , 25 dönüm yeter rahatlıkla

lord1214 link=topic=86388.msg1033891#msg1033891 date=1447246643' Alıntı:
saulun öncelikle hepiniz.. Allaha şükür harika bir traktör hem yakıtı olsun hem çekisi 700 kg ağırlığındakı 4 lü tam otamatik 13 inç pulluğu kırsal kesimde 2 yle sulak yerde 1.5 vitesle rahatlıkla çekiyor.. İpart sağolsun fazla bütçem gitmedi :)
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.hibe şartlarından bahsedebilir misiniz? Her bölge için gecerlimi? Kaç dönüme kaç yıl hangi bitkiler ekmek lazım ve nereye başvurmalıyız? Kısaca bahsedermisiniz

Şöyle ifade edeyim evet aspir tibbi aromatik bitki olarak geçiyor . İpard için belirli danışmanlıklar var kişiye ait danışmanlıklar sen yetkini veriorsunnlara yaklaşık 300 400 tl gibi bir para karşılığı onlar senin bütün işlerini takip ediyorlar ve şuda çok önemli her danışmanlk aynı değil mesela benim danışmanım bu sene 2 trilyonluk hibeyi devlete kabul ettirde ama bazıları hiç kabul ettiremedi neyse senden ufak tefek dosyalar evraklar istiyo hepsine verdiğiniz para danışmanlıkta dahil 1000 ile 1200 arasi bi fiyat tutuyor vede çok yararlı mesela şubat ayında bir çağrı daha olacak gibi bu çağrıda traktör yok şimdilik ama olursa yeni bir erkunt düşünüyorum aynı tarla üzerine yeni bir dosya sadece bence çok karlı bir şey sana devlet 4 5 çesit aromatik bitki veriyor sen bu bitkilerden 2 tane seçiyorsun her sene o tarlana ekiyorsun kaldırdığın mahsül senin belirli yerlere satıyorsun yani parasıda senin oluyor. tarlanı sigortalatıyor bide eğer mahsül alamassan sana yaptığın masrafı veriyor 5 sene ekiyorsun 5 sene sonra isteğini ekebilirsin özet olarak bu daha başka sorunuz varsa cevplaya billirim.

lord1214 link=topic=86388.msg1034355#msg1034355 date=1447362628' Alıntı:
Şöyle ifade edeyim evet aspir tibbi aromatik bitki olarak geçiyor . İpard için belirli danışmanlıklar var kişiye ait danışmanlıklar sen yetkini veriorsunnlara yaklaşık 300 400 tl gibi bir para karşılığı onlar senin bütün işlerini takip ediyorlar ve şuda çok önemli her danışmanlk aynı değil mesela benim danışmanım bu sene 2 trilyonluk hibeyi devlete kabul ettirde ama bazıları hiç kabul ettiremedi neyse senden ufak tefek dosyalar evraklar istiyo hepsine verdiğiniz para danışmanlıkta dahil 1000 ile 1200 arasi bi fiyat tutuyor vede çok yararlı mesela şubat ayında bir çağrı daha olacak gibi bu çağrıda traktör yok şimdilik ama olursa yeni bir erkunt düşünüyorum aynı tarla üzerine yeni bir dosya sadece bence çok karlı bir şey sana devlet 4 5 çesit aromatik bitki veriyor sen bu bitkilerden 2 tane seçiyorsun her sene o tarlana ekiyorsun kaldırdığın mahsül senin belirli yerlere satıyorsun yani parasıda senin oluyor. tarlanı sigortalatıyor bide eğer mahsül alamassan sana yaptığın masrafı veriyor 5 sene ekiyorsun 5 sene sonra isteğini ekebilirsin özet olarak bu daha başka sorunuz varsa cevplaya billirim.

Eskişehirede destek gelirse danışman için yardım isteriz sizden :)