Erkuntun Yeni Canavarı :)

Ynt: Erkuntun Yeni Canavarı :)

büyük ihtimalle macera olsun diye yapmışlar. görünüş güzel fakat 110 bg bir traktöre bukadar şatafat yakışmamış. 120 bg modeline böyle makyaj yapsaydılar biraz olsun kurtarabilirdi. anlş-*s

Erkunt şov yapmaya bayılıyor diyeceğim;Bazı arkadaşlar bana kızacak ama herhangi bir traktöre yapılabilecek düzenlemeyi 110a yapmışlar.Herhangi bir yenilik olduğunu düşünmüyorum.Kaporta aynı,motor aynı,şanzuman aynı...Eeee fark ne? Çiftçinin gözü boyandı hepsi bu! Çift tekeri 1977 JD de gördüm.1976 Fiat 540 da gördüm kısacası her marka ve model yıllardır zaten bunu yapıyor.Erkunt daha commonrail ' e geçecek.İnşaallah makyajdan kurtulup;içeriği daha kaliteli hale getirmeyi başarabiliriz.Erkunt ' u bir Türk vatandaşı olarak desteklemekteyim ama onlar çiftçinin gözünü boyamaya devam ettikçe ilerlemeleri az olacaktır.

Gökhan ÖZKAN link=topic=75709.msg893580#msg893580 date=1400958435' Alıntı:
benim merak ettiğim şu.bildiğin haşmete bi flanşla 2.teker takılmış ve ön hidrolik bağlantısımı yapılmış.eğerki öyleyse ön hidroliği volkan,o 2.tekeri de tuzgölünde çalışcak motor için benim yeğenim erkunta flanş yapmıştı.
ben artık erkunttan montaj değil üretim,buluş istiyorum.
ayrıca bu tekerlerle eğerki crd değilse rolantide durduğu yerde dumanlar ;D
son kelam yinede tebrikler erkunt
;D ;D

yaw ayak debrıyajı varken napıcanız el debrıyajını haaa sızde bı alemsınız valla zuha-*-s zuha-*-s bırakın el debrıyajını bence cok gereksız. anlş-*s ok-*-s

volkanuzel link=topic=75709.msg894224#msg894224 date=1401139759' Alıntı:
slk-*-s

zac link=topic=75709.msg894222#msg894222 date=1401139198' Alıntı:
yaw ayak debrıyajı varken napıcanız el debrıyajını haaa sızde bı alemsınız valla zuha-*-s zuha-*-s bırakın el debrıyajını bence cok gereksız. anlş-*s ok-*-s
el debriyajı vitesin üzerinde olan küçük sevimli bir düğmedir.el ile iteklenen,basılan,çekilen bir pedal değildir.vites değiştirirken ayağını gazdan çekersin vitesin üzerindeki düğmeye yani debriyaja basıp vitesi değiştirirsin.kolay kullanım olur.zaten zorluk çıkaran bişey olsa iyi traktörlere koymazlardı ;)

hımm anladım abı ama bence yıne gerek yok cunku yenı traktorlerın debrıyajları gercekten cok hafif anlş-*s yanı bu lukse gırıyor bence cıfcının lukse verecek parası yok cunku sattıgı mal para etmıyor. anlş-*s

Erkunta artık kendi tasarımı bir motor lazım.. Yerlilik olayı bence özellikle motorunu kendin yapmaktan geçiyor. Üstüne birde şanzuman geliştirse süper olur.. Tabi büyük AR-GE maliyeti demek bu , ancak böyle bir gurur erkunt içi daha anlamlı olur diye düşüneyrum iç-*-*

zac link=topic=75709.msg894230#msg894230 date=1401141137' Alıntı:
hımm anladım abı ama bence yıne gerek yok cunku yenı traktorlerın debrıyajları gercekten cok hafif anlş-*s yanı bu lukse gırıyor bence cıfcının lukse verecek parası yok cunku sattıgı mal para etmıyor. anlş-*s
Switch ' ten Gelen 2 Kablo + 1 Ters Buton = Max 5 TL...

volkanuzel link=topic=75709.msg894233#msg894233 date=1401141715' Alıntı:
:D 5lirada elektroshutle olmadanda o olmuyo işte :))
Barış UZEL link=topic=75709.msg894234#msg894234 date=1401142048' Alıntı:
Olur volkan oluurr ;) debriyaj hidrolik valf li ise olur ;) misal kubota :D
O Zaman Yusuf Abinin Dediği Hasta Yataklarında Kullandıkları Elektromotorlara Başvuracan Bilader :)
Sen Düğmeye Basıcan, Motor Çalışcak Kolu İtekleyecek...

Ama Çok Sağlıklı Olmaz İşte, En Güzeli Senin de Dediğin Gibi Yağlı İleri Geri Sistemi+Elektro Shuttle Tabiki...

omerfarukkoc link=topic=75709.msg894232#msg894232 date=1401141519' Alıntı:
Switch ' ten Gelen 2 Kablo + 1 Ters Buton = Max 5 TL...
o okadar kolay olsaydı sımdıye coktan yaparlardı demekkı o kadar kolay bır sey değil o kadar kolaysa yapsana kendı traktorune madem ;D ;D

Bu fotografa yeni ürün gözüyle bakıp alay edenlere ve gülenlere de ben gülüyorum.
Adamlar internet sitesinde 'bu bizim yeni ürünümüz ' mü dedi ? Yeni çıkardığımız traktör mu dedi ? Dediler ki ' bizim traktörümüzde opsiyonlar olarak +4 teker , ön pto , ve ön ağırlık koyuluyor. Olur ya isteyen olursa sizin beğenmediğiniz haşmete bunlarda takilabiliyor'.
Yazıktır günahtır arkadaslar adamlar kaç yılda ' Türkiye deki bu teknolojiyle' nerden nereye geldi. Adamlar 3 günlük mazileriyle Avrupa traktörlerin bize sağladığı faydaları sağlamaya çalışıyor.