ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLENMELİ Mİ ? DİLENMEMELİ Mİ ?

SİZİN FİKRİNİZ NEDİR ?

• Kullanılan toplam oy
    29

Ynt: ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLENMELİ Mİ ? DİLENMEMELİ Mİ ?

ZATEN BU OZUR KAMPANYASIDA ERMENI ASILLI INSANLARIN YAPTIGINA INANIYORUM OSMBU KAMPANYAYA KATILAN INSANLARIN ERMENI SOYUNDAN GELDIGINI DUSUNUYORUMKAZIM KARABEKIR BINLERCE ERMENI COCUGUNU ESIR ALMIS TIR AMA BU COCUKLARA KIYMAMISTIR INSANIK ETMIS ANADOLUNUN 4 BIR TARAFINA DAGITMISTIR MESELA SIVAS 3000 TANE KAYSERIYE 3000 TANE VB BASKA ILLERE YAKLASIK BU SAYILARDA ERMENI COCUKLARINI VERMISTIR BUGU ARAMIZDA BI SURU ERMENI ASILLI VEYA SOYUNDA ERMENILIK OLAN BI SURU INSAN VARDIR ISTE BENCE BU KAMPANYAYA DESTEK VERENLER VEYA BASLATANLAR BUNLARDAN BASKA SI DEGILDIRO ZAMAN BIZ SOYKIRIM YAPACAK OLSAKBU BINLERCE COCUGUN HEPSINI OLDURURDUKKIMSEDE BIZDEN BUNUNHESABIN SORMAZDI AMA TURK MILLETI COCUKLARA KIYMAYACAK KADAR ASIL VE SEREFLI BIR MILLETTIR

Türkiye de bir Ermeni öldürülüyor,,hepimiz Ermeniyiz Sloganlarıyla millet caddelerde protesto eder,,BİNLERCE MEHMETCİĞİMİZ ŞEHİT OLUYO BİR ALLAH IN KULU HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ DEMİYO,
onlardan özür dileyenin benim gözümde onlardan hiçbir farkı yoktur,,ve TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTUDA YOKTUR,,BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KAYBETMEYELİM ARKADAŞLAR,,

bu kapmanyayı cıkaran kendı tarıhını bılmeyen bıkaç vatan haini çapulcudur kesınlıkle özür dılemek mumkun olamaz!!!!

Zaten Ermeniler ' in işte Türk ' lerin katlettiğin insanlarımız, işte diri diri öldürüp toprağa gömdükleri insanlarımız işte soykırıma uğratılan atalarımız diye gösterdikleri arşiv kayıtlarındaki fotoğraflarda hep Türklerin ceseti varmış.Bunlar o zmanlar fotoğralarını çekmişler belge diye yuttururuz diye Ama günümüz teknolojisi gelişip şu an kemik örneğinden hangi ırka mensup olduğu açıklanmıştır ki hepsi Türk insanıdır.Bazı arşivleride bu yüzden kapalı Ermenilerin.Yani gösterdikleri belgelerde fotoğraflarda hep Türk insanının cesetleri var.Ayrıca 1.dünya savaşında askerlikten muaf olan Rum ibneleri bizim boş köylerimizi basıp yaşlıları, kadınları,çocukları kurşuna dizdiklerini hatta, hamile kadınlarımızın karnındaki çocuk konusunda erkekmi kızmı diye iddaya girip sonrada kadının karnını kesip top diye oynadıklarını kimse söylemiyo.Allah belalarını versin böyle sitelerde ankete katılıpta özür dileyen Türklerin.Türk demek bile yanlış onlar ya Yunanlı yada Ermeni tohumudur.Saatlerce yazı yazabilirim bu konuda çünkü çok ilgilendim bu işle.Bazen diyorumda Amerikalıların kızılderililere yaptığı gibi bizde hepsini Dünya üzerinden silseydikte şimdi böyle yalanları ispatlayacaz diye uğraşmasaydık.Tamam kestik derdik.Ama hangi ecdadımız bunu yapmışki biz müslüman ve Türk kültürüne mensup bir ecdaddan geldik.Biz savaşları ancak islamiyeti korumak ve yaymak için yaparız zorunlu olmadıkçada kimseyi öldürmeyiz.Dünya üzerinde eğer bir insan cinayete kurban gitmeşse onun katile mutlaka bir cezası vardır.Bu Ermenilerinde asıl amacı bize bu soykırımı kabul ettirmek.Eğer kabul edersek bu seferde bizden öldürülen insanlarının nafakasını(ya para-yada toprak)isteyecekler.Kabul etmeyelim arkadaşlar her karesi köşesi şehit toprağıyla yıkanmış altında birçok alimin, dervişin yattığı bu toprakları kimseye bi yalan pahasına kaptırmayalım.Zaten birçok haksızlığa uğrayarak kaybetmişiz kaybedeceğimiz kadar.

DoYRaNLı link=topic=10869.msg114309#msg114309 date=1229774480' Alıntı:
Türkiye de bir Ermeni öldürülüyor,,hepimiz Ermeniyiz Sloganlarıyla millet caddelerde protesto eder,,BİNLERCE MEHMETCİĞİMİZ ŞEHİT OLUYO BİR ALLAH IN KULU HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ DEMİYO,
onlardan özür dileyenin benim gözümde onlardan hiçbir farkı yoktur,,ve TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTUDA YOKTUR,,BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KAYBETMEYELİM ARKADAŞLAR,,
kardes sen ciok hakli yazmissin
HRANT öLDU HEPINIZ ERMENI OLDU
BARIS AKARSU öLDU HEPINIZ ROCK CI OLDU
PAPAZ öLDU DIE HEPNIZ HRISTIYAN OLDU
AMA BINLERCE MEHMETCIK öLDU KIMSE TURK OLMADI BU NE YAMAN CELISKI

Ne Mutlu Kendini Türk Hissedene, Ne Mutlu Türküm Diyene

HEPİMİZ HRANT ' IZ HEPİMİZ DİNK ' İZ DİYE MEYDANLARDA GEZENLER BUNU OKUYUNCA TÜRKLÜKLERİNDEN UTANMIYACAK MI ACABA.TABİ TÜRKLÜK RUHLARI VAR İSE....

göz ardı edilen korkunç gerçekler !!! ....

Yer: Azerbaycan, Hocalı 26/02/1992

Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars ' ta Ağrı ' da Van ' da Erzurum ' da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı. Karnı burnunda çaresiz bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

:-Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)

-Akçik...
(Kız)

Bu cevap üzerine ' oğlan ' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı ' nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı ' da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye ' de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat ' ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi ' nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366 ' ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı ' ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı ' da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan ' daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye ' nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan ' ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı ' nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı ' nda ' Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün ' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi ' nde bulunan Hocalı ' ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri ' ne ait 366.Alay ' ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk ' ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı ' ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı ' da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet ' nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

' Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı ' daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz ' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996 ' da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ ' da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna, ' Hocalı Katlia! mı ' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..

Yazıklar olsun ……

sivasli link=topic=10869.msg115273#msg115273 date=1229808707' Alıntı:
kardes sen ciok hakli yazmissin
HRANT öLDU HEPINIZ ERMENI OLDU
BARIS AKARSU öLDU HEPINIZ ROCK CI OLDU
PAPAZ öLDU DIE HEPNIZ HRISTIYAN OLDU
AMA BINLERCE MEHMETCIK öLDU KIMSE TURK OLMADI BU NE YAMAN CELISKI
ii güzel yazmışsın da barış akarsuyu kareıştırma bu işe...barış rahmetli olduunda kimse rock çıda olmadı bu arada tmm mı biraz düşünerek yaz..

bide kim kimden ozur dilio bunu anlamak lazimm....... bence turkiyedeki ermeniler ozur kampanyasi ile ermenistandaki veya baska yerleredki ermenilerden ozur dilio yani ozur dileyenler ermenilerden baska kimse degil

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR TOPRAK EGER UGRUNDA OLEN VARSA VATANDIR onlar bızden ozur dılesın her zaman turk ulusu ezıldı ezılıyorda akp buna kadar kapalı olan kapıyı acmaya hazırlanıyor neden ermesıtan fakır neden dısarı acılamıyor karabagı terk etmeden kapılar kapalı kalsın

İstiklâl Marşı

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

Mehmet Akif Ersoy işte böyle anlatıyor Türk Milletini

POYRAZLI SALİH link=topic=10869.msg123117#msg123117 date=1230581057' Alıntı:

İstiklâl Marşı

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

Mehmet Akif Ersoy işte böyle anlatıyor Türk Milletini

OLAY BUDUR