Ester Granstar Planstar Fiyatları ve Dar Yapraklı Ot ile Mücadele

Herkese iyi akşamlar fiyatları verip bir sorum olacak arkasına. Ankara'da Hektaş Ester 5 lt 150 TL, diğer markalar 100 TL . Granstar orjinal olanı 45 TL , Planstar ise 25 TL

Biz hep arpaya ilaç atarken ester ve granstar karıştırıp atıyoruz. Fakat ikisinde de geniş yapraklı otlar için yazıyor. Dar yapraklılar için ayrıca bir şey atıyor musunuz?

Biz arpaya hiç ot ilacı atmayiz
Bizim burada tarladaki otu öldürmek istiyorsan arpa ekeceksin derler. Ve arpada ot olduğunu görmedim
Esterde genel olarak granstara göre ekini biraz yavaşlatıyor. Eğer ot ilcından sonra yağış var ise ester daha iyi tesirli oluyor dar yoprakli ot problemi yaşamıyoruz bölgemizde geneli sarı çiçekli hardal olur ekinde başkada tektük az sayıda diğer otlar dan olur

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Teşekkürler cevap için çoğu kişi ester geriletiyor diyor biz de corvette kullansak mı diye düşünüyoruz
Ben corvette yi kullanmadım ester ve granstar kullanırız
Eğer sende kullandığın ilaçın sonucundan mennunsan macera arama derim bazı ilaç pahalı diye daha iyi olacak vede ucuz diye daha kötü diye bir şey fazla değişmiyor
Ama yine de içinde kalmasın ben aklıma birşey takılırsa önce deneme yaparım fayda fiyat karşılaştırması yapar mantıklı ise seneye uygulamaya geçerim.

Ben corvette yi kullanmadım ester ve granstar kullanırız
Eğer sende kullandığın ilaçın sonucundan mennunsan macera arama derim bazı ilaç pahalı diye daha iyi olacak vede ucuz diye daha kötü diye bir şey fazla değişmiyor
Ama yine de içinde kalmasın ben aklıma birşey takılırsa önce deneme yaparım fayda fiyat karşılaştırması yapar mantıklı ise seneye uygulamaya geçerim.
Verimlerimiz çok yüksek değil o yüzden ester in verim üzerinde bir eksisi oluyor mu onu düşünüyoruz

Verimlerimiz çok yüksek değil o yüzden ester in verim üzerinde bir eksisi oluyor mu onu düşünüyoruz
Bizimkisi de fazla değil herşey iklimde bitiyor burada sulu arazide suyunu düzenli 10 güne bir ver 500 kg yi dekarda geçemiyorum toprak var su var ama yeteri sıcaklık yok kış problem yaşatıyor verimi yüksek olan buğday çeşitlerine baharın gazel oluyor.

Mesela bazı tarlalar da ot olmuyor nadir yerlerde hiçbir ot ilacını kullanma gözle hissedilir fark yine yok