Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası sürü büyütmek için 100.000 TL faizsiz 2 yıl ödemesiz 5 yıl geri ödemeli kredi var. Devlet desteği ile düve alınma %30-40 arasında hibe vermektedir. kullanılabilir bir kredi ve devlet desteği diye düşünüyorum. Düşük kredi de mevcut ama ayrıntılarını ziraat bankasına danışarak öğrenebilirsizi.

Ziraat Bankası sürü büyütmek için 100.000 TL faizsiz 2 yıl ödemesiz 5 yıl geri ödemeli kredi var. Devlet desteği ile düve alınma %30-40 arasında hibe vermektedir. kullanılabilir bir kredi ve devlet desteği diye düşünüyorum. Düşük kredi de mevcut ama ayrıntılarını ziraat bankasına danışarak öğrenebilirsizi.
Böyle alınca düvele muazzam pahalı oluyor

• Beğen
Tepkiler: behcet arı
Böyle alınca düvele muazzam pahalı oluyor
Tam tersine daha ucuz oluyor. Devlet ari ve mavi sertifika şatı istiyor sen 13.500 TL verip sürekli hasta olan ve 20 litre süt veren bir ineğimi bakmak istersin yoksa 16.000 TL verip hasta olmayan buzağısına ekstra destek verilen buzağı daha pahalıya satılan 35-40 litre süt veren hastalılardan ari veteriner masrafın düşük bir ineğe mi bakmayı istersin seçim senin

Tam tersine daha ucuz oluyor. Devlet ari ve mavi sertifika şatı istiyor sen 13.500 TL verip sürekli hasta olan ve 20 litre süt veren bir ineğimi bakmak istersin yoksa 16.000 TL verip hasta olmayan buzağısına ekstra destek verilen buzağı daha pahalıya satılan 35-40 litre süt veren hastalılardan ari veteriner masrafın düşük bir ineğe mi bakmayı istersin seçim senin
Onlardan alanları görüyoruz eve gıtme den süt 20 ye düşüyor türkiyede hangi aile işletmesi 30 kg süt alır kaç örnek var sayın hocam

Faizsiz kredimi yoksa düşük faizli mi acaba. bende dana almayı düşünüyorumda yardımcı olabilirmisin kredi hakkında

Onlardan alanları görüyoruz eve gıtme den süt 20 ye düşüyor türkiyede hangi aile işletmesi 30 kg süt alır kaç örnek var sayın hocam
Ben 35 litrelik çok inek ve işletme gördüm üstelik bir gram fabrika yemi vermeden. Ülkemizde saman kullanılıyor saman var ise fabrika yemine muhtaclik başlıyor. Bunun sonucunda ekonomik olmayan bir hayvancılık ortaya çıkıyor.

Vallahi ben o radyonu çok merak ettim yemsiz 35 kiloluk radyonu yazarmisiniz
Bir çok rasyon çeşitli var Fiyat ve bölgelerdeki bulunabilen hammadde stoklarda olan ham maddeler göre bir çok Rasyon örneği çıkar. Bir rasyonda NDF 30-35 bu endifenin en az 19.5 i kaba yemden NDF'in %21ADF olmalı NFC 44'ü geçmemeli. Bir hayvanın canlı ağırlığının %4.2 kuru maddeyi belirler yaşam payı dahil 1kg kuru madde %18 Ham protein bulunmalıdır. Ham proteinin en az %64'ü Rumende yikamalanabilir protein olmalıdır.Kuru madde bazında 1.5 NEL içermelidir. Rasyonda sadce arpa kullanilirsa KM bazında %10diger budaygil gurubu dane yemler tek başına kullanılırsa %8 DDGS %10 ATK PTK SFK %20 Mısır %40 geçmemeli. Kaba yem kesif yem oranı %50 olmalıdır. Bu değerleri sağlayan rasyonlar döl verimi süt verimi ve hastalıklara karşı direnç bakımından çok kaliteli bir rasyon olur.

Bir örnek: 12 kg arpa silajı veya 16 kg mısır silajı 5.5 mısır flaked 2.5 kg DDGS 2.5 kg arpa 2 kg ATK 2 kg SFK 2.5 kg Yonca 7kg kuru ot 150 gram sodyum bikarbonat 150 gram mermer tozu 30 gram vitamini mineral karması ( kaliteyle göre miktarı artar veya azalır ambalajda yazar) 150 gram baypas yağı 100 gram melas (yozlaşmayı engellemek için) 1 kg yaş pancar posası( iştah artırıcı özelliği vardır bunun için kullandım) hayvanın önüne bu karışımdan yiyebilidigi kadar veriniz serbest şu kaliteli yatak ( bir sığır günde 16-18 saat yatar) yatak kalitesi ise süt veriminiz günde 4 litre civarında düşer ( ortalama) hayvanlarımızı bağlamayın sıcaklık stresinden korursak yukarıda rasyonda holsatain sığırlarda laktasyonda 10.500 litre üzerinde süt elde edersiniz. Yılda bir yavru ve metobolik hastalıklara karşı direnç artar

• Beğen
Tepkiler: Ramoo6868
Ben hayvanlar üzerindem yem kredisi olarak aldım. Hayvan küpe listesi ve cks ile başvuru yapılıyo. Benden 1 adet kefil istendi oda babam. Bir yıl sonra kredinin tamamı ödenecek. 5 adet hayvanım zorunlu olarak sigorta edildi 2500 civarı tuttu. 1500 tl civarıda diğer masraflar tuttu.
Hiç faiz yok mu peki . Toplamda ne kadar alabiriz . Bende 10 tane besi danası var yaşında