Fendt 103 s mi Enter 654s mi önerirsiniz

Zetor bitti enter efsanesi başladı hakkımızda hayırlısı bakalım

Sırayla gidiyoz işte zetor, enter yakında solis, mahindra ... Nerde bilinmeyen, ülkemizde yeri yurdu olmayan makine varsa birisi alıyo öve öve göklere çıkarıyo. Yarın birgün forumdan birisi inanıp gidip alacak o alan arkadaşında günahına girecekler, olan yine çiftçimize olacak.

Tamam traktörün iyi çekebilir, sen memnunsundur eyvallah ama ben dışında herkes yalan söylüyor makinam harika gibi bi yaklaşımda pek sağlıklı değil bence.

• Beğen
Tepkiler: srtys ve altanasc
Zetor bitti enter efsanesi başladı hakkımızda hayırlısı bakalım
tarım aleti iş makinası niye efsaneleştirilir.

neden en üst sınırında güçte kullanılacak takım alınır.

her iş makinasının kendine göre avantajları var traktörleri horoz dövüşü gibi çekiştirme sidik yarışları sonra köylünün durumu kötü.

işinize uygun bölgenizde parçası servisi olan bir traktör alın ve onun iş makinası olduğunu unutmayın.

paranız olsa bile işinizden daha fazlası özelliğe ve güce para harçamayın.

konuyu açan arkadaş 12.000 bütçem var demiş adama verdiğimiz öneri ne enter al 15000 orayı burayı değiştir her işi yaparsın
12000 bütçemiz varsa 100 dönüm arazi için 50bg üstü herhangi bir traktör alıp kullanırız.
ama kullanırken gidip 4 pulluk takmayalım bizde 3 lü takalım malımızı üzmeyelim çünkü küçük işler için aldık bir küçük vitesle sürelim motoru yormayalım
söylenen bütün makinalar konuyu açan arkadaşın işini görür

• Beğen
Tepkiler: srtys
Karalama falan yok arkadaş. Tarlaya birlikte girdiğimiz makine ben durmadan çalışırken 4-5 sefer duruyorsa bunu söylerim. Motorunu övmek için adama niye illa onu aldırmaya çalışıyorsun ki? Önerdiğim makinaları da kullandım. Fendt hariç hepsini biliyorum da konuşuyorum. Belki uzun seneler geçirmedim ama az çok belli hepsinin ne olduğu. Kulaktan dolma konuşma diyorsun sağda solda Mf'e saçma sapan laf atıyorsun. Önce kendini düzelt sen. Şu yazdıklarına bak 654s iyi asılıyor diye yalan mı ettin diğer markaları? Sen iyi bakmışsın memnunsun diye başkalarının görüşüne saygısızlık edemezsin. Hayırlı günler.
Elbette iyi bakacam motoruma,iyi bakilmayan motor hangisi olursa olsun sorun çıkarır. Hayatinda bi enter görmüşsün gelip hararet yapıyor diye burda martaval atıyorsun. Enter benim fabrikamda üretilmiyor. Mal ne ise hakkini vererek konuşacaksın.
Mf dediğin traktörün isminden başka bi halti yok. Neymis enter hararetten dolayi 4 5 kez durmuş. Hangi motor bakimsizsa durur. Benim oturduğum yerde ful enter çalışıyor durani görmedim nedense. Orman islerinin %80 enter kullanılır senin mf ni görmedik ormanlarda, hararet yapan bir motor,orman işinde çalışamaz bunu unutma.

Ayrica istedigim konuya yorum yapma hakkina sahibim,hayatinda 1 kez enter görmüşsün,gelip burda hararet yapıyor diye kotuluyorsun.
[emoji35]

Elbette iyi bakacam motoruma,iyi bakilmayan motor hangisi olursa olsun sorun çıkarır. Hayatinda bi enter görmüşsün gelip hararet yapıyor diye burda martaval atıyorsun. Enter benim fabrikamda üretilmiyor. Mal ne ise hakkini vererek konuşacaksın.
Mf dediğin traktörün isminden başka bi halti yok. Neymis enter hararetten dolayi 4 5 kez durmuş. Hangi motor bakimsizsa durur. Benim oturduğum yerde ful enter çalışıyor durani görmedim nedense. Orman islerinin %80 enter kullanılır senin mf ni görmedik ormanlarda, hararet yapan bir motor,orman işinde çalışamaz bunu unutma.

Ayrica istedigim konuya yorum yapma hakkina sahibim,hayatinda 1 kez enter görmüşsün,gelip burda hararet yapıyor diye kotuluyorsun.
[emoji35]
ustam traktörün gayet güzel ama mevzu enter massey değil az bütçesi olan bir arkadaş parasına uygun ve tamir imkanı olan bir makina arıyor.

• Beğen
Tepkiler: sakaryalienterci
Sırayla gidiyoz işte zetor, enter yakında solis, mahindra ... Nerde bilinmeyen, ülkemizde yeri yurdu olmayan makine varsa birisi alıyo öve öve göklere çıkarıyo. Yarın birgün forumdan birisi inanıp gidip alacak o alan arkadaşında günahına girecekler, olan yine çiftçimize olacak.

Tamam traktörün iyi çekebilir, sen memnunsundur eyvallah ama ben dışında herkes yalan söylüyor makinam harika gibi bi yaklaşımda pek sağlıklı değil bence.
Dostum bir motora bakimlarini yapmıyorsan,motor da eski ise,o motorun arızasına kronik ariza gibi isim vererek,hakkini.yiyemezsin.
Enter bu ülkede eskiden beri kullanilan güçlü bir traktör. Ben bu motorun 3 yildir kullanicisiyim. Motoruma modifiye yapmadan evvel de hicbir zaman hareret sorunu yaşamadım. Lakin ilk aldiğimda uzerinden çıkan radyatör,resmen 2 kanali aktif calisiyordu gerisi tıkanmıştı. Bu motor hararet yapmasin da kim yapsin. Enterden evvel 7 yıl mf kullandik, same kullandik, komşularımızın degisik model malini kullandık. Enterin frenlerinin zayif oldugunu,debriyaj ve on agirlik sisteminin sıkıntılarını yazmisim zaten. Ama mal iyi kardeşim ardina ne taksan cekmem demiyor

konuyu açan arkadaş 12.000 bütçem var demiş adama verdiğimiz öneri ne enter al 15000 orayı burayı değiştir her işi yaparsın
12000 bütçemiz varsa 100 dönüm arazi için 50bg üstü herhangi bir traktör alıp kullanırız.
ama kullanırken gidip 4 pulluk takmayalım bizde 3 lü takalım malımızı üzmeyelim çünkü küçük işler için aldık bir küçük vitesle sürelim motoru yormayalım
söylenen bütün makinalar konuyu açan arkadaşın işini görür
Dostum orayi burayi ihtiyac olduğu icin değistirmedim. Keyfime gore modifiye ettim. Modifiye etmeden de bakimlarini yaparak kullanabilirsin temiz bir motoru

ustam traktörün gayet güzel ama mevzu enter massey değil az bütçesi olan bir arkadaş parasına uygun ve tamir imkanı olan bir makina arıyor.
Dostum mesele aynen dedigin gibi. Lakin böyle bir malı gereksiz yere kronik hatası varmis gibi anlatmak yanlis. Ben buna ayar oluyorum.
Mf ile ilgili bi konuya yorum yaptım. Motorun artisini da eksisini de yazdim,arkadas gelip ordaki mevzuyu buraya aktarıyor. Ben şuna inanıyorum çiftçilikte, kullandigin mala bakacaksin ne olursa olsun. Sen baktığın halde sorun yasiyorsan,parca sikintisi,surekli ariza,cozulmeyen kronik sorun vs o zaman o mal kötüdür eyvallah.

Enterci abi bu 654'ün ingilizi filan var mı yoksa hepsi TOE mi
Enterlerin hepsi turkiye montajidir ustad. Parçaları yurtt dışından gelmis turkiyede montaj olmuş. Lakin modellerde ufak tefek sistem ve şekil değişiklikleri ile, cesitli isimler almış. Örnek 444 ingilizi,türkü,hindistan'i diye 3e ayırmışlar. Belli başlı mekanik değişiklikleri ile birbirinden ayrılıyorlar,lâkin motor ve sanzimanlar aynı.

654 modellerde de düzü ve s olmak uzere değişiyor,ağırlık farkları var,levyeli levyesiz diye ayrılmışlar, bunlarda bir tek yurt dışından montajlı gelen 624 olduğu söyleniyor.
Sakarya ziraii aletler sanayi de enterci ahmet ustadan aldığım bilgilerdir.

[emoji35]

Bana dediğini sen yapıyorsun. Ne demek MF'in isminden başka haltı yok? Kullanmayı becerememişsin o zaman. Enter'i ben bir kez görmüş olsam zaten hiç yorum yapmam. Köydeki makina işte elimin altında. Ormancılık için uygundur ama alacak arkadaş ormancılık mı yapacak? Sanki burada senden başka motoruna bakan yokmuş gibi konuşuyorsun.
Konuyu daha fazla dağıtmadan fanatiklik yapıp insanların aklını karıştırmadan yorum yapılması temennimdir.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Bana dediğini sen yapıyorsun. Ne demek MF'in isminden başka haltı yok? Kullanmayı becerememişsin o zaman. Enter'i ben bir kez görmüş olsam zaten hiç yorum yapmam. Köydeki makina işte elimin altında. Ormancılık için uygundur ama alacak arkadaş ormancılık mı yapacak? Sanki burada senden başka motoruna bakan yokmuş gibi konuşuyorsun.
Konuyu daha fazla dağıtmadan fanatiklik yapıp insanların aklını karıştırmadan yorum yapılması temennimdir.
Ben sakaryadayim. Yakınsan buraya gel motorun ile 4*4 massey de olabilir. Enterle aynı yükleri takalım arkaya.o yuklerle orman yollarından gidelim,kim gidecek kim kalacak bakalım. Yine alalım motorları takalım pulluklari girelim tarlaya,bakalim hangisi iyi cekiyor hangisi çekmiyor.
Baglayalim arkamiza tomruklari,sürgü çekelim camur batak içinde.
Bakalim sonuclar ne olacak,videoları paylasalim buradan,fotoları atalım.
Şoförlük cok onemli evet,lakin sadece soforlukte bitmiyor iş, motorun çekişi de önemlidir.

Masseyi yillarca kullandim. Çimen,çamur,yağmur batak sevmez. Kendini uzmez,bi yerini kırmaz,yükü bırakır zorlamaz.

Örnek İşbora motoru 5 para etmez,ama motorda ki şanzıman,frenler ve kuyruk mili on numara dizayn edilmiş.
Yani anlatmak istediğim traktörün çekişli olması cok önemlidir üstad

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci94
Orjinal entere ne koyarsan koy hararet yapar kardesim bizde ormanda enter kostuk neleri cektik cikarttik 640 radyetoru takarsan keser harareti 87 lik termostat takacan bakacan keyfine haaa kimse enterin cekisine laf etmesin enterin altindan kalkamayacagi cekemeyecegi emsallerinin 10 beygir ustu motorlarn cekemegecegi yukleri ceker cikartir anlamaz bile

• Beğen
Ya konu çok boş olmaya başladı artık mesele enter falan değil kardeşimiz ucuz yollu güçlü sorunsuz traktör arıyor herkes bildiğince anladığınca fikir veriyor ama siz marka yarıştırmaya başladınız ayrıca herkes enter hararet yapıyor diyen arkadaşımız bence herkesten değil bir yada birkaç kişinin kulaktan dolma lafını savunuyor black boysun dediği gibi eğer çok problem oluyorsa radyatör değiştirilerek bu sorun ortadan kalkar ama yine söylüyorum bizde 3 adet enter var ve dağda değil tarlada çalışıyorlar bizimkiler hiç hararet yapmadı sakaryalınınki gibi modifiyede değil standart ama radyatörleri yeni ve suları antifirizlidir termostatları 82 lik kısaca bakarsan bağ bakmazsan dağ olur

• Beğen
Ben sakaryadayim. Yakınsan buraya gel motorun ile 4*4 massey de olabilir. Enterle aynı yükleri takalım arkaya.o yuklerle orman yollarından gidelim,kim gidecek kim kalacak bakalım. Yine alalım motorları takalım pulluklari girelim tarlaya,bakalim hangisi iyi cekiyor hangisi çekmiyor.
Baglayalim arkamiza tomruklari,sürgü çekelim camur batak içinde.
Bakalim sonuclar ne olacak,videoları paylasalim buradan,fotoları atalım.
Şoförlük cok onemli evet,lakin sadece soforlukte bitmiyor iş, motorun çekişi de önemlidir.

Masseyi yillarca kullandim. Çimen,çamur,yağmur batak sevmez. Kendini uzmez,bi yerini kırmaz,yükü bırakır zorlamaz.

Örnek İşbora motoru 5 para etmez,ama motorda ki şanzıman,frenler ve kuyruk mili on numara dizayn edilmiş.
Yani anlatmak istediğim traktörün çekişli olması cok önemlidir üstad

Yine aynı yola çıktık :)
Burdaki toprak taşlı, sertliği değişiyor bazı yerler çok sert bazı yerler çayır toprağı gibi. Biz ormancı değiliz, Enter çekmiyor da demiyorum. Sizdeki makina da fabrikadan çıktığı gibi değil bizdeki de. 265'te turbo, intercooler, hidrolik destek lifti var. 5611 chiptuning'li. Stok halleriyle karşılaştırılabilecek halde değiller yani. Sizin Enter de öyle. Siz normal bir MF için yorum yaptınız, ben de normal bir Enter için. Kötü makina yapacak firmalar değil bunlar zaten, doğru alanda, doğru şekilde kullanmak mesele.
Başından beri söylemek istediğim alacak arkadaş Enter'in huyunu suyunu biliyor mu, kullanacağı işte Enter mi rahat olur, başkası mı. Getir-Götür işinde kullanılacak cümlesini görünce Fiat'tan Steyr'den yana kullandım tercihimi...