Fendt 939 derin sürümde.

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

Fendt 939 vario😘😘😘😘
Derin sürümün amacı açıklamalar kısmında yazıyor sizinde fikirlerimiz var ise yorum kısmında bellirtebilirsiniz. Eksiklerimizi tamalayabilirsiniz.

derin dip kazan daha mantıklı geliyor bana toprak yapısını bu şekilde değiştirmek en az 2 yıl yüksek oranda verim kaybı olur bu şekilde derin çevirdiğiniz toprağı hayvan gübresi organik gübrelerle bolca gübrelemek gerek

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Fendt 939 vario[emoji8][emoji8][emoji8][emoji8]
Derin sürümün amacı açıklamalar kısmında yazıyor sizinde fikirlerimiz var ise yorum kısmında bellirtebilirsiniz. Eksiklerimizi tamalayabilirsiniz.

2 senede bir 4 lu patlatma çekiyorum veya 11li dipkazan ile anız bozuyorum pulluk toprak nemini kaçırdigı ve yakıt zayiatına neden olduğunu düşünüyorum pullugu pancar ve Mısır aycekirdegi yerinde kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Aleyküm selam ercan abi hayırlı günler
Fikrinizi öğrenmek için soruyorum;

Derin sürmek (pulluk da dahil), alt katmanların nemini kurutup, ürün rekoltesi nin düşmesine neden olmuyor mu?
ARTI...
Derin sürmede; gereksiz yere aşırı yakıt yakmıyor mu? Karlılığı düşürmüyor mu?

bu tür sürümler avrupada yapılıyor genelde. Türkiye ağırlık patlatma çekiliyor zaten. tabi dediklerinizde haklısınız. mazot kayıbı çok olur burada da gördüğünüz traktör 395 hp o bile zorlanıyor Türkiyede kaö tane var bu hp de traktör..

derin dip kazan daha mantıklı geliyor bana toprak yapısını bu şekilde değiştirmek en az 2 yıl yüksek oranda verim kaybı olur bu şekilde derin çevirdiğiniz toprağı hayvan gübresi organik gübrelerle bolca gübrelemek gerek
En mantıkkısı ve verimliside patlatma galiba nem kayıbına ve altta çıkan ham toprağın 2 yıl boyunca azot toplyana kadar geçen zamanda verim kayıbına neden olmaz.

2 senede bir 4 lu patlatma çekiyorum veya 11li dipkazan ile anız bozuyorum pulluk toprak nemini kaçırdigı ve yakıt zayiatına neden olduğunu düşünüyorum pullugu pancar ve Mısır aycekirdegi yerinde kullanıyorum
en mantıklısıda o galiba

• Beğen
Tepkiler: URSUSKONYABAYİİ