Fendt nasıl bir makine

10.07.2017
316
131
27
Muş

Pazarlık yapıyoruz da IMG_3021.JPGIMG_2995.JPG

Gecen hafta 313 vario alındı bizim köyde.. 110 bin euro olması lazım..510 bin tl gibi bi rakama 138 bg cok ucuk bnce...
Serviste ve 2. Elde cok vasat sahibinden de var 2015 model 415 veya 515 olması lazım cok düşük fiyata 120,130 bin tl gibi bi fiyat istiyorlar

http://www.dlg-test.de/tests/0713_Fendt_313.pdf
Kalite ve yakıt tüketim değerleri iyi.Powermix 272 gr.kw/h, en iyileri 248 gr.kw/h civarlarında.Yalnız bu seri, ot biçme, toplama, balyeleme, ekim işleri, kepçeli kullanım için uygun.Traktör 37 hp/kg özelliğinde hafifliğinden dolayı şikayetçi olanlarda var.Maxxum 125 (130+20 hp) 80 000 euro, 6120R (120+20 hp) 80 000 euro, 5713SL Dyna6, 130 hp 60 000 euro ...
Marka parası ne kadar verelim , sizin tercihiniz.Yatırımın geri dönüşü, iş alanı, bunu da hesaba katmak lazım.

Kardesim fendt kotu traktor diyecek tek kisi cikmaz kalitesini tum dunyaya kanitlamis bir marka basta bunu kabul edelim. Ama turkiyede servisi yedek parcasi ne sekilde olur bolgenizde traktorde bi ariza ciktiginda bakabilecek ustalar varmi yedek parca sorunu cekermisiniz ? Eger bu sartlar uygun sknti yok diyorsaniz ve ekonomik olarak uygun goruyorsaniz alabilirsiniz elbette ama diger arkadaslarinda tavsiyesi gibi john deere alman serisi r serileri harika ivt sanziman veya mf de bakabilirsiniz dyna vt veya case nh cvt sanziman bu markalarda hemde o fiyata +40 beygir civari gucte traktorlere ulasabirsiniz hemde ikinci el pazari cok daha iyi olan ama yinede size kalmis :)

• Beğen
Tepkiler: afse ve ORION
http://www.dlg-test.de/tests/0713_Fendt_313.pdf
Kalite ve yakıt tüketim değerleri iyi.Powermix 272 gr.kw/h, en iyileri 248 gr.kw/h civarlarında.Yalnız bu seri, ot biçme, toplama, balyeleme, ekim işleri, kepçeli kullanım için uygun.Traktör 37 hp/kg özelliğinde hafifliğinden dolayı şikayetçi olanlarda var.Maxxum 125 (130+20 hp) 80 000 euro, 6120R (120+20 hp) 80 000 euro, 5713SL Dyna6, 130 hp 60 000 euro ...
Marka parası ne kadar verelim , sizin tercihiniz.Yatırımın geri dönüşü, iş alanı, bunu da hesaba katmak lazım.

5713 sl dyna6 88.000 bin euro

Fendt bana göre bu işte sözün bittiği yerdir fakat şunuda belirteyim ben 130 hp 4 silindire 110.000 euro vermem şahsen.
O paraya 180 hp t7040 new holland veriyolar.Kalite olarak tabiki bir fendt etmez ama oda avrupa ve 180 hp sonuçta :)

Fendt in iki tipi var bi normal ( normal derkende piyasadaki butun markalardan ustun ozellikte olan ve kaliteli) birde s4 modelleri var onlar hidrosat li ayni bicerdoverlerdeki gibi ve herseyi elektronik normal ile onun arasinda fiyat farki bayagi vardir. Kabini ve camurlugu oval olanlar s4 resimdeki muhtemelen s4. Bunu kullanmak ayri bir meziyet diye dusunuyorum fendt i baska traktorle karsilastirmak ayip olur bu aarada fendt traktorum yok yani marka fanatikligi degil

5713 sl dyna6 88.000 bin euro

Fendt bana göre bu işte sözün bittiği yerdir fakat şunuda belirteyim ben 130 hp 4 silindire 110.000 euro vermem şahsen.
O paraya 180 hp t7040 new holland veriyolar.Kalite olarak tabiki bir fendt etmez ama oda avrupa ve 180 hp sonuçta :)

Öyle 88000 euro falan yok bayi şişirmesi onlar.4000 saatte 2013 110 erkunt üstüne 170000 tl ye alındı bu ay.5713 sl dyna 6.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Fendt in iki tipi var bi normal ( normal derkende piyasadaki butun markalardan ustun ozellikte olan ve kaliteli) birde s4 modelleri var onlar hidrosat li ayni bicerdoverlerdeki gibi ve herseyi elektronik normal ile onun arasinda fiyat farki bayagi vardir. Kabini ve camurlugu oval olanlar s4 resimdeki muhtemelen s4. Bunu kullanmak ayri bir meziyet diye dusunuyorum fendt i baska traktorle karsilastirmak ayip olur bu aarada fendt traktorum yok yani marka fanatikligi degil

Ayrıca s4 ler 4.4l sisu motora sahip.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50
Öyle 88000 euro falan yok bayi şişirmesi onlar.4000 saatte 2013 110 erkunt üstüne 170000 tl ye alındı bu ay.5713 sl dyna 6.

Bayi elindeki stoktan vermiştir.O yüzden hesaplı olmuştur.
Birde hangi 5713sl?
Bunun dyna6 sı var dyna 4 var tls olanı var olmayanı var kabin paketleri var..
Benim yazdığım en dolusu için liste fiyatı.
Pazarlık vs alıcıya kalmış.

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Torun
Serilere özel motor üretimi var, demiştim.Fendth motor serilerinde genelde en az yakan ve ödül almış motorlar kullanıyor.Yakıt konusunda şikayet olmaz.Tamamında Vario kademesiz şanzıman var.S4 serisi emisyon olarak Euro4 normlarını sağlıyor.Emisyon konularını açıklamıştım.Motor fazla yakıt seçmeyecektir fakat Ad-Blue ve DPF filtresi, servis masraflarıdır.Donatı konuları, patent meselelerine takılıyor, EGR ve SCR sanırım FPT menşeili olması lazım, DOC ve DPF bilmiyorum.Bunun için serilerde farklı motorlar var, Vario şanzıman ve donatı satıyor.Fendth'ten motor alacak kişinin filo yapılanması olması lazım.Uygun işe uygun traktör kullanmak gerekir, Trend 6 serilerinde her işi yapan motorlara dönüyor.Tek traktör olarak kullanılacaksa uygun bulmuyorum.Filoda böyle motora ihtiyaç var derseniz, siz bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ORION
Bayi elindeki stoktan vermiştir.O yüzden hesaplı olmuştur.
Birde hangi 5713sl?
Bunun dyna6 sı var dyna 4 var tls olanı var olmayanı var kabin paketleri var..
Benim yazdığım en dolusu için liste fiyatı.
Pazarlık vs alıcıya kalmış.

Henüz gelmedi traktör stoktan değil
Efficent paket tls yok.
4 jant da kaynaklı ve michelin lastik
Dyna 6 şanzuman

• Beğen
Tepkiler: emin1071