fendt traktörlerinin eksik yönleri

Ynt: fendt traktörlerinin eksik yönleri

ben fendt i fuarda saatlerce inceledim ve 300 ve 400 serilerinin sanki emsallerine göre ön teker ile arka teker arasındaki boşluk kısa buda motorun zıplamasına yol açabilir diye düşünüyorum mesela 312vario bir tm 120 ve 110-90 gibi sallı değil...

pahalı olması yönündan normaldir başka markalarda var fendt ile hemen hemen aynı fiyatta ama eksikliği servis olmaması konya gibi yerde zaten servis olsa ve motor satmak için çaba gösteren bi bayi de oldumu sorun olmaz

fent teknolojik bakımdan ne eksiği olabilrki zaten adamlar rakipsiz, yani teknolojiyi en iyi şekilde kullanan firma fent ,,sadece türkiyede servis ağı genişletilmesi lazım fakat tabii bunun içinde fent in türkiyede çoğalması lazım,, benim dikkatimi çeken sadece o kadar parayı veriyorsun aldığın traktörde 3 kuruşluk teyp olmuyor sanki traktörü gramla satıyorlar

vale link=topic=1999.msg396486#msg396486 date=1304841278' Alıntı:
fent teknolojik bakımdan ne eksiği olabilrki zaten adamlar rakipsiz, yani teknolojiyi en iyi şekilde kullanan firma fent ,,sadece türkiyede servis ağı genişletilmesi lazım fakat tabii bunun içinde fent in türkiyede çoğalması lazım,, benim dikkatimi çeken sadece o kadar parayı veriyorsun aldığın traktörde 3 kuruşluk teyp olmuyor sanki traktörü gramla satıyorlar

Usta teyp üstünde türkiyeye girerse ona göre vergilendiriliyor, onun için firmalar teyp istemiyorlar türkiyeye girdikten sonra buradan alıp takıyorlar daha ucuz oluyor, vergiden kaçırmak için yani. Yada hiç takmıyorlar, kendin takıyorsun oda bir ihtimal tabi :D

Fendt ' e gelince gerçekten güzel traktör ve bir o kadarda pahalı. Ama o traktörü alınca özelliklerinin ne kadarı Türkiye ' de kullanılabilir onu da iyi düşünmek lazım. Her türlü ekipmana uygun çıkış ve elektronik donanım var makinede ama, Türk çiftçisinde arkaya takılacak o derece elektronik ve hassas makine kaç kişide vardır sorgulamak lazım.
Hani son model 3D,HDMI teknolojisine sahip bir tv ' yi alıpda; normal antene, vcd ' ye bağlamak gibi bişey olur.

dengesiz link=topic=1999.msg396489#msg396489 date=1304842443' Alıntı:
Usta teyp üstünde türkiyeye girerse ona göre vergilendiriliyor, onun için firmalar teyp istemiyorlar türkiyeye girdikten sonra buradan alıp takıyorlar daha ucuz oluyor, vergiden kaçırmak için yani. Yada hiç takmıyorlar, kendin takıyorsun oda bir ihtimal tabi :D

Fendt ' e gelince gerçekten güzel traktör ve bir o kadarda pahalı. Ama o traktörü alınca özelliklerinin ne kadarı Türkiye ' de kullanılabilir onu da iyi düşünmek lazım. Her türlü ekipmana uygun çıkış ve elektronik donanım var makinede ama, Türk çiftçisinde arkaya takılacak o derece elektronik ve hassas makine kaç kişide vardır sorgulamak lazım.
Hani son model 3D,HDMI teknolojisine sahip bir tv ' yi alıpda; normal antene, vcd ' ye bağlamak gibi bişey olur.
teyp için vergi işine şaşırdım ,madem öyle kutlucan kendisi takacak,, ekipman için şunu söyleyebilirim başlık olarak fent in eksikleri varmı denmiş bende ona göre yorum yaptım.fakat türk çitçisine uygun olup olmadığı ve pahalı olması tartışılır,, parası olan için uygundur, tabi türk çiftçisinin gelir düzeyine bakılırsa fent pahalı ..ekipman a gelince bu traktörü alan kimse ona uygun ekipman alacak güçtedir yoksa zaten fent almaz ,tabi bu ekipmanlarda 150 ,,200 beygir ve üstü için ,,yoksa 100 bg lik fent e istediğin ekipmanı takabilirsin,

bizim bafra bayisinde..same servisiyle fendt servisine aynı usta bakıy0r...şimdi bayisi servise traktör getirmiş ,alan şahısla birlikte...s0rdum yedek parça durumunu nasıl hallediy0rsunuz dedim,bana dediki,bu trktör yedek parça pr0blemi 0lmaz ,tek derdi maz0t filtresi değiş değiş kullan dedi ;D...bu söze karşılık ben daha ne diyebilirim..ama gerçek var daha önemli bir arızadan sökülenini görmedim ,1 tanesi maz0t p0mpası ve hidr0lik arızasında 20 gün yattı diyebilirim...traktör gerçekten kaliteli ama bazen ç0k abartılıy0r..

bizim bafra bayisinde..same servisiyle fendt servisine aynı usta bakıy0r...şimdi bayisi servise traktör getirmiş ,alan şahısla birlikte...s0rdum yedek parça durumunu nasıl hallediy0rsunuz dedim,bana dediki,bu trktör yedek parça pr0blemi 0lmaz ,tek derdi maz0t filtresi değiş değiş kullan dedi ...bu söze karşılık ben daha ne diyebilirim..ama gerçek var daha önemli bir arızadan sökülenini görmedim ,1 tanesi maz0t p0mpası ve hidr0lik arızasında 20 gün yattı diyebilirim...traktör gerçekten kaliteli ama bazen ç0k abartılıy0r..
ayhan abi ben 20 günde 50 dekar havuç sökerim veya 60 70 dekar turp sökerim birde piyasa hızlı olursa duva*-*0 duva*-*0

Arkadaşlar Bence Eksiklerinden Bir Tanesi Teknik Servis Ve Bayilerinin Çoğu Yerde Olmaması(Ben Daha Buralarda Görmedim Açıkcası) İç Anadoluda Hiç Rastlamadım Bu Traktörlere Genelde Teknolojik Taraflarının Çok Olması Ve Kullanımının Zor Olmasından Ve Buralarda İç anadolu İçin En Çok Bulunan Traktörler Mf285,265,185 Ford 500,6610,6600 vb Teknolojini Bulunmayışından Birde Yeni Traktörlede Plastik Çok Kullanılmış Bana Göre Eskiler Daha Cazip Buralarda Gerek Sağlamlığı Kalitesi Yedek Parça Ve Servisinden Dolayı......

eksiği hostes koltuğunun emanetten gibi durması. ve radyatör pervanesinin altının açık olması. (bizim burada 411in pervanenin yanına kedi girmiş. marşla beraber kedi rahmetli oldu :) tabi pervane ve radyatörede bayağı zararı olmuştu.)