Fiat 60 66 traktor hakkında yardım

Ynt: Fiat 60 66 traktor hakkında yardım

ORJ.60-66 DA HAVA FİLTRELERİ KURU TİP.ÜST KÜLBÜTÖR KABAĞINDA IVECO AMBLEMİ VAR.ARKA DAMPER VALFLERİ YUKARIDA VE KISA KOL MEVCUTTUR.

CELAL KARABULUT link=topic=78057.msg923827#msg923827 date=1412348853' Alıntı:
Hadi mf olsa yerli yabancı ingliz ispanyol fransız değişik oluyor fiatların yerlisi italyanları aynıdır bence sonuçta fiat fiattır
Evet aynen öyle new holland bellı bı standart dahılınde yaptırıyor lısansı da öle verıyor yanı buradakı motorla avrupa yapımı motor arasında fazla bı fark yoktur avrupa 640 la yerlı 640 ın arasında ne gıbı bı fark var :S

Black.Boyss.37 link=topic=78057.msg923851#msg923851 date=1412355496' Alıntı:
Filtresi kuru iveco motor zaten kabartmalı damga yok etikette ttf lisanli yazıyor
tamam yerli işte o zaman tff turk traktor fabrıkası lisanlı ile uretılmıstır dıyo yanı fiat bu fabrıkaya lisans verıyo bnm urunlerımı uretebılırsın dıye ve montaj yapabılırsın dıye ama bı farkı yok emın ol eskı fiatlarla avrupa fıatlar arasında cekıs mekıs den bahsedenler abartıyor

60-66 dan pişman olan göremessin 99 model var bizde ilk sahibiyiz 6 bin saatte piyasadaki en az yakan motor ve ben bunda gercekten cok iddalıyım piyasada çalışıyorum ekim makinasiyla 1 depoyla 120 donum yer ekiyorum gezerek ve en buyuk tarla 5 donum ortalama. Bugune kadar 3 debriyaj takimi motorun o da normal piyasada calisiyor baska anahtar vurulmadi 10 sene daha sikıntısiz koşarım bundan eminim şanzıman cok uyumlu benim isime ;)

Sakaryanin neresindensin. Sakaryadan aldim bende 99 modelini bende idda ederim yakit konusunda mf 240 likla ayni yakiyor yolda ford 3610 dan daga az yakiyor sunada idda ediyorum gücüne göre iste yakiti dahada düşüyor bunu yolda yuklu iken bile fark edebiliyorum. Cekis konusundada umdugumdan cok fazla çıktı memnunum baya. Zaten fiatlarin genel sikintilari baskilar cabuk biter. Oda pahali birsey degil bi iki saatte bitiyor isi

99 da sifir aldik 2008 e kadar kullandik baski haricinde taş gibi kullandik
640 kadar hp yoktur ama 640 tan çok üstündür tuttuğunu koparir hp sine gore kalipli tutuşlu motordur

Aynen oyle abi hidrolikleri olsun ceki gücü olsun daha modelli traktorlerden yakit sarfiyati ve saglimlik acisindan cook önde herkes biyerden birseyler soyler oldu bizde kızıp bu motoru aldık bayada temiz makina masallah sadece baskısı sokulmus geri kalani orjinal

Traktör temizmiş halil allah kazasız belasiz kullanmayı nasip etsin arkadaşlarında dediği gibi debriyajdan başka sıkıntısı olmuyo bunların vesenin için en önemliside frenleri muhteşemdir...

traktörünün blogu üst tapa yani iveco blok tutulan model den pek bir fark yok yerliside kiminde erkunt kiminde tümosan yazar iveco yan bloklar avrupadan ithal gelen bloklardır diğerleride üretim iznini almış türkiyede dökülmüş bloktur ...çekişte falan hissettirecek şekilde bi fark falan olmaz biri avrupa blok diğeri türkiye imalat blok ..ama herzaman avrupa blok teknoloji bakımından sağlamdır..tercih meselesi daha doğrusu sana iveco bloklu denk gelir beğenir alırsın bana tümosan bloklu denk gelir çok kafay takacak bişey yok

ozvatan38 link=topic=78057.msg957215#msg957215 date=1421184875' Alıntı:
traktörünün blogu üst tapa yani iveco blok tutulan model den pek bir fark yok yerliside kiminde erkunt kiminde tümosan yazar iveco yan bloklar avrupadan ithal gelen bloklardır diğerleride üretim iznini almış türkiyede dökülmüş bloktur ...çekişte falan hissettirecek şekilde bi fark falan olmaz biri avrupa blok diğeri türkiye imalat blok ..ama herzaman avrupa blok teknoloji bakımından sağlamdır..tercih meselesi daha doğrusu sana iveco bloklu denk gelir beğenir alırsın bana tümosan bloklu denk gelir çok kafay takacak bişey yok
evet iveco motor heryerinde iveco yaziyor motoru ayni patlamaya hazir bir barut gibi gaza dokununca cildiriyor motoru.eyvallah usta cok tesekkur ettim.

selamun aelyküm abilerim avrupasını türkünü bilmem ama 60 66 emsallerin her türlü gömer şanzuman farkı var birkere ağır devirli traktör işte pek yorulmaz bizde var ordan biliyorum

arkadaşlar çok meraklısı var ise tekirdağ karataş firmasında 60-66 dt 2001 gri gövde traktörüm hala duruyor daha satışını vermedik.almayı düşünen varsa arayıp sorsun.