Fimaks ve Gallignani Arasında Teknoloji Transferi Gerçekleşecek

İtalyan IG Holding’in küçük balya makinelerini artık Fimaks üretecek. Geçtiğimiz ay, Türkiye’nin önde gelen tarım makineleri üreticisi Fimaks ile İtalyan IG Holding arasında küçük balya makinelerinin üretimi konusunda anlaşma imzalandı.

Bu anlaşma ile daha önce Türkiye’de üretim yapan İtalyan makine üretici firmanın know- how (üretim, bilgi teknolojisi) transferi söz konusu olacak. Üretim Nisan 2021’den itibaren başlayacak. Üretilen makineler yine aynı markayla Türkiye ve dünyaya pazarlanacak.

Benzer konuda bir kaç ay önce Paksan ve Gallignani anlaşma imzalamıştı.
FİMAKS, İTALYAN IG HOLDİNG’İN KÜÇÜK BALYA MAKİNELERİNİ ÜRETECEK

Daha öncede Paksan ile anlasma olmustu, o iptal mi acaba yoksa 2 firma ile de anlaştı mı?
Geçtiğimiz aylarda paylaşılan habere göre Paksan, "Gallignani" markasının lisansını devraldı. Yani bir nevi ürettiği makinaların pazar payının artması için, bir kısmının üzerine "Gallignani" yazılacak.

Paylaşılan bu haberde ise Gallignani küçük balya makinalarının teknolojisinin , daha önce teknoloji altyapısı bulunmayan Fimaks'a transfer edileceği söz konusu.

Guzel haber Ler bunlar fakat adamlar artık o teknoloji yı kullanmıyorlar daha buyuk ekıpman ıle calısıyor lar ne zaman zaten ilerleme kısalır ise o zaman lısans ve teknoloji satar lar ama olsun o teknoloji bıle bızde olmadığı için buda Türkiye için guzel haberler..
Güzel yorum.
Acınacak halimize,gülüyoruz.
Ama son yıllarda bayağı farkı kapattık şükür.

• Beğen
Tepkiler: Selim239
Sadece tarım alanında değil diğer alanlarda da yabancılar 100 yıldır bu işin içindeler ve bilgi birikimleri de buna göre bizden çok fazla. Bu antlaşmaya sadece küçük balya makinası olarak da bakmamak gerek, oradan gelecek tecrübeyle daha büyük balya makinaları da yapılabilir. Onun için fimaks ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Sadece tarım alanında değil diğer alanlarda da yabancılar 100 yıldır bu işin içindeler ve bilgi birikimleri de buna göre bizden çok fazla. Bu antlaşmaya sadece küçük balya makinası olarak da bakmamak gerek, oradan gelecek tecrübeyle daha büyük balya makinaları da yapılabilir. Onun için fimaks ve ülkemiz için hayırlı olsun.
Küçüğünü yapamamışki daha büyüğünü yapsın hocam ama olsun onlar başka bi boyuta geçince büyüğünün de teknoloji transferini yapar geçenlerde masseyin belgeselini izledim netten moralim bozuldu