fiyat 55 56 nın şanzıman yağı

Arkadaşlar herkes bu yağ karışımından muzdarip anladığım kadarıyla peki traktor sanziman yagina dokunmadan ekstradan pompa ve harici yağ deposuyla damper valfi uygulaması yapılamaz mı hem sanziman için sağlıklı hemde daha verimli olmaz mı varmi bilgisi olan

1999 model 55 56 newholland ambra 10 30 yag diffiransiyel yagi hep bundan koyuyorlar dedi satici sizce uygun mudur usta iyi degil dedi de soru isareti olustu kafamda..
Bir varil (160 lt), Tutela 20W40 şanzıman yağını, hem şanzımanda hem motorda motor yağı olarak Fiat 70 56 traktörde 5 yıl kullandık, hiç sorun yaşamadık, yağlar hava sıcaklığına göre kalınlaşır, incelir.Motor yağı normalde 20W50 kullanılması gerekirdi, fakat değişen fazla bir şey olmaz, yazın 35 C üzerini pek görmeyiz, kışında en fazla -5 C oluyor, yağın çalışma sıcaklığı -10,+50 olmuş veya -5,+40 olmuş yağlama özelliğini çok değiştirmez, yeni nesil sentetik yağların yağlama özelliği daha da fazladır.
MF 285 S traktörde, orijinal şanzıman yağı 90 numaradır, 15W40 şanzıman yağı kullandık, sorun; sol arka aks keçesinden hafif yağ kaçağı yaptı.Malum keçeler zamanla eskiyor, pek kusur sayılmaz, hafif kusurdur.
Kalın yağlardan ince yağlara geçişte keçeler sızdırma yapabilir, kullanıcıya göre önemsenir, eksileni tamamlarız.
Şanzımanda ince yağ kullanılan motorda kalın yağ kullanılırsa, fren merkezlerindeki burçları bitirirsiniz, filtrelerde çabuk tıkanma olabilir.
Sıcak ve soğuk iklimde yağların çalışma sıcaklığı etkilidir, forumda ilgili konuda bilgiler var.

20w40 veya 20w30 transmisyon yağı kullanmalısınız. mobil 422 veya tutela f ,opet fluıd III vb.
ben 2 yıl önce değiştirdim opet 20w30 koydum transmisyon yağı,hidroli filtresi değiştiğimde gene aynı yağdan takviye ediyorum üzerine...BAŞKA RÖMORK KULLANMAYAYA ÇALIŞIYORUM KENDİ RÖMORKUMU VERİRSEM DE YA DAMPER KULLANILMAYACAK İŞLERDE YA DA YAKINSA GİDİP KENDİM DAMPERLİYORUM. TRANSMİSYON YAĞLARI İYİ PARA...

• Beğen
Tepkiler: osmanli