ford 5000 balya için uygun traktör mü

Ynt: ford 5000 balya için uygun traktör mü

5000 lik kullanıcısı olarak ot bağlayacaksanız hiçbir sıkıntı olmaz haşbaylıda bağlayacağını düşünüyorum kuyruk mili yağ basıncı ile çalıştığı için makinaya ilk hareketini verirken fazla sıkıştırmadan çalıştırırsanız devirini aldıktan sonra tabi sapın durumuna göre değişir ama genel olarak 5000lik makinayı hiç umursamaz bence.Ustanın bana söylediği:Makinaya ilk hareketi verirken tek seferde çalıştırma 2-3 harekette çalıştır demişti yani mili devreye al bırak sonra tekrar al tekrar bırak bu şekilde çalıştır demişti ben hiçbir makinada kullanmadım ama biz su kuyularından su çekeriz bazı ağır kuyularda bile 5000lik hiç umursamadan çalışıyor.

cem caka link=topic=72200.msg839798#msg839798 date=1391438324' Alıntı:
ford 5000 ine 2003 model gallignani haşbaylı 3 ipli makine aldım. haşbayını söktüm ot bağlayacağım bu sezon
Bizim bölgeye 96 yılında antalyanın iğdecik köyünden balya yapmaya gelen bir arkadaş vardı, traktörü 5000 likti balya makinası haşbaylı ve, bağlama gurubu ip değil tel kullanıyordu,ve işini fevkalade görüyordu, sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Arkadaşlar geçen facede bir video paylaştım bu sefer Türkler 3600 hema forda haşpaylı makina takmışlar hemde çok rahat çeviriyordu yok Ford yanarmış yok bilmemneymiş yok 5000 çalıştıramazmış yok falan fişman yok arkadaş kuyruk milinde ben rotorvatoru parçaladım kesme tasa vurdu makina dağılmıyor Bi yeri fordu çok küçük. Görüyorsunuz. Ama Bi çoğunuzun altındaki motoru her türlü şeyde alt eder yasına aldanın siz o teknolojide bir traktörü Fiat 66 serisi ile yakaladı mf de s serileri ile tek farkları ara vites geri kalan şeylerde Ford gene daha ustun ister fren isterse güç 65 model gördün freni. 2000 mf 285 de bile yok

arkadaslar ford fazla yakmaz ondan endısenız olmasın diger markalar 2200 de yakalarken kuyruk mılı devrını ford lar 1900 devırde yakalıyo tek sıkıntı 1. vıteslerının hızı yuksek kuvvetlı sapta bıraz sıkıntı oluyo onuda debrıyaja bas cek yapacaksın artık

hüseyin5757 link=topic=72200.msg886398#msg886398 date=1398976082' Alıntı:
arkadaslar ford fazla yakmaz ondan endısenız olmasın diger markalar 2200 de yakalarken kuyruk mılı devrını ford lar 1900 devırde yakalıyo tek sıkıntı 1. vıteslerının hızı yuksek kuvvetlı sapta bıraz sıkıntı oluyo onuda debrıyaja bas cek yapacaksın artık
oda devirle alakalı kardeşim biraz gaza basarsın aynı devam sunuda idda ederim Ford bu ilde çok seri hareket ediyor. Kimse fordun namına leke sürmesin. İşini hakkı ile yapıyor. Genelde Fiat traktör her sene baskı yer balyada fakat oldurun bakalım fordun baskı balatayı volana gömmeli tek baskı balata sistemi vitesi cart curt etmez kullanmayı bilecen

Ford 5000 le balya ya başladık sezon bitmek üzere buralrda ot bağladığımız için tabiki ... Ford keyif veriyor balya yaparken... Balya makinem arıza yapıyor ama yavaş yavaş öğreniyoruz

cem caka link=topic=72200.msg899469#msg899469 date=1402522324' Alıntı:
Ford 5000 le balya ya başladık sezon bitmek üzere buralrda ot bağladığımız için tabiki ... Ford keyif veriyor balya yaparken... Balya makinem arıza yapıyor ama yavaş yavaş öğreniyoruz

Hayırlı olsun. Arıza durumunda yol gösterecek de biri olsa tadından yenmez aslında.