GALLIGNANI 5190 2007 Model Satılıktır!!!

Ynt: GALLIGNANI 5190 2007 Model Satılıktır!!!

senınle muhattap olamam sımdı paylasım yapıyorsan bılgıclık taslayarak deıl arkdasca dosca yapmalısın dıye dusunuyorum burda bırsuru balyacı arkdas var yenıler var eskı koklu balyacılar var...senın dedıgın seylerı adamlar makına almaya nıyetlenırken ogrenıyorlar cevrelernden sen gelmıssın sole bole dıorsun...dewam et sen boyle

biçerci biçimi düzgün yapmışsa mesela evlek biçimde köşeleri düzgün almışsa tarlada sap kalması için bir neden yok fakat biçimden veya rüzgardan sapın dağılması vs... gibi durumlarda balyalama bittikten sonra makinayla tarlayı kolaçan etmek lazım yada coyote 26 gibi adam tutmak... bence tırmığı fazla indirmeye gerek yok zaten sapı makina içine çeker.bende kayhan ertuğrul kullanıcısıyım...

ben sapta deıl yoncada adam bulunduruyorum yanımdakı cogu kısı yonca tırmıgı ıle toplamayı bılmıyor cogu yer duzgun olmuyor baglarken kalmasın dıye yanımda bır kısı daha bulunduruyorum temız olması ıcın...sapta ztn makınanaın tırmıkları yere degmeden rahatlıkla butun sapı alabılır adama grek yok...tırmıgı yere deyerek calısması tas toprak almasına vede erken yıpranmaya ve parca yenılenmesıne yol acar...

coyote26 link=topic=2985.msg74522#msg74522 date=1221118451' Alıntı:
ben sapta deıl yoncada adam bulunduruyorum yanımdakı cogu kısı yonca tırmıgı ıle toplamayı bılmıyor cogu yer duzgun olmuyor baglarken kalmasın dıye yanımda bır kısı daha bulunduruyorum temız olması ıcın...sapta ztn makınanaın tırmıkları yere degmeden rahatlıkla butun sapı alabılır adama grek yok...tırmıgı yere deyerek calısması tas toprak almasına vede erken yıpranmaya ve parca yenılenmesıne yol acar...
ben tırmığı aşağı indirmemek yüzünden sap kalır demedim,desteyi rüzgar dağıtabilir,köşelerde biçimden dolayı saplar dağılabilir dedim birader dikkatini çekerim...zaten ne yoncada ne sapta adam tuttuğumuz yokta bozuk tarlalarda biraz daha uğraşıyoruz işte makinayla...

bazı arkadaşlarımız ipli balya makinalarını iyi görmüyorlar sebebi nedir bir türlü çözemiyorum
makinanın bağlama grubu sorunlu ise çok kafa yorar :S net bir şekilde şunu ifade edeyim
ipli makinalar olarak 20 miyi aşkın marka vardır bu makinalar 1960 lı yıllarda geldiğinde çok kıllı keten
ipiyle bağlama yapıyordu ve ip gelmemeye başladı bu arada arılı marka biçer bağlar ipi üretmeye
başladı sonuç biçer bağlar ipini balya makinaları na uygulamaya başladım ve başarılı oldum belkide
bazı arkadaşlarımıza bu yazılarım abartılı gelebilir ama gerçekdir yaşımı sorarsanız 60 ve doğma büyüme
tarım makina ve aletlerinin içindeyim halen devam etmekdeyim kalın sağlıçakla ürününüz bol neşeniz
yerinde olsun hepinize kuçak dolusu selamlarımı sunuyorum efsane biçerci *098*-