GÖSTERİŞ OLSUN DİYE ALINAN TRAKTÖRLER

Ynt: GÖSTERİŞ OLSUN DİYE ALINAN TRAKTÖRLER

evet bende değiştirdim traktörümü 160 dekar yerim var.
daha önce aynı yerleri 82 model 480 le işliyodum ama o zaman yeterli zamanım vardı şimdi ise sadece hafta sonları ve geceleri zamanım var 480 dip kazan ve patlatmayı çekemiyodu 480 le 14 dekar yerde 1 depo mazot yaktığımı bilirim.banka kredileri ğayet uygun bayi liste fiyatından 5 milyar indirdi benim 265 ' ide ederinden 2 milyar fazlalaya saydı ne deutuz 265 den az yakıyo, birazda konfor oda benim hakkım yeterlimi bu kadar.Allah herkeze nasip etsin.

Güzel konu.Yeni traktör veya kullanımış traktör almak sadece gösteriş midir?Benim motorları biliyorsunuz. MF 240 ' m 2000 model ama sıfırdan farkı yok.Her işimide yapıyor.Zaten son 4 yılı garajda geçti.Leylandda 70 beygirlik her işi koparıyor.İkiside problemsiz.Gelgelelim bu abiniz ,ilaveten,bu sıralar fena halde; 5-6 yaşında ,4wd bir 266 G (ille de sağdan egzostlu )) ) veya 3060 almak istiyor.Ancak imkanlarını çok zorlaması lazım.Zorlayıp alsam,bu şimdi gösteriş mi?Traktör ihtiyacım var mı,yok.Ağır işleri zaten parasını verip başkasına yaptırıyorum. Köyde MF 6445 ,200bin liralık 6470,TL 100A vb motorlar var. Hepside biraz kullanıyım desem buyur abi derler. Ben şimdi bu adamlara mı gösteriş yapacağım?Ben bu işin adını koydum:TUTKU ! Gösteriş için motor alan tabiiki çoktur.Ama işini geliştirmek,kolaylaştırmak,rahat çalışmak içinde tutkusunu tatmin etmek içinde insan traktör alabilir.Hayallerimiz ve ümitlerimiz için yaşıyoruz.

bızım 98 yılında 265 s sıfır aldık o zamalar 300 dekar yerımız vardı 150 sını bır yıl 150 sını dıger yıl ekıyorduk sadece kuru tarım yapıyoruz bende babamda ankarada çalısıyoruz hafta sonu cıftcılıgı yapıyoruz bıcer zaman yıılık ızın alıyoruz 98 yılından bu yana 350 dekar tarla aldık simdi 300 bır yıl 350 bır yıl ekıyoruz sımdı 2003 3095 aldık sımdı tarlayı toplam 1000 dekar yapana kadar 3095 yeterde artarda ondan sonra bı cift ceker kabınlı bı traktor dusunuruz eger koyde yasasak 265 bıze 1500 dekara bıle yeterdi gecelı gunduzlu durmadan tarla sürerdik köyde yasamadıgımız için 3095 1000 dekar arazı olana kadar yeter

şimdi biz çift ceker sıfır bır traktor alsak ortalama 100 bin gider ona o paraya vermektense 100 bine 200 dekar tarla alırız 5 yılda da o tarla sıfır traktor parasını cıkartır yok tarla almassak 100 bine sıfır traktor alsak yakıtı cok olur zarar eder satarken bakımı pahalı olur önce tarla sonra traktor derım her zaman

bence de cogu kısı gösteriş olsun diye raltor alıyor bızım koylulerden bazıları var hız tarla almazlar hep traktore verırler parayı

biz 150 dekar tarla işliyorduk, 60-56s vardı yetiyordu. sonra 50 dekar bahçe yaptık. yer eğimli olduğu için 60-56s yetersiz kalmaya başladı. geçen yıl 3060 4wd phantom aldık. 3060 dan sonra 60-56s ya binen olmuyordu. zehir gübre için kullanılıyordu sadece. baktık çürüyecek traktör verip 0 3635 aldık banka kredisi ile.
bizde şehirde çalışıyoruz hafta sonları çiftçilikle uğraşıyoruz. çift traktör bu aşamada çok işimize yarıyor zaman konusunda. bizim için ihtiyaç.

vesselam herkes halinden memnun çifçilikte çok para var. gübreye, mazota, girdilere zam size dokunmaz arkadaşlar.herşey ihtiyaçtır kabul ben çifçilikten kazanamıyorum diyen kişiler başını iki elin arasına alıp birdaha düşünelim.

biz tt50 almadan önce 135 lik vardı
babam 135 likle çift sürerken arkadaşı tt55 ile gelmiş
ben 1 tur atasıya o 2 tur atıyo diyo benım surdugum yer onun sürdüğü yerden küçük olmasına rağmen o daha cabuk bıtırdı dıyo sonra bızde tt50, aldık