Güncel Buğday Fiyatları

Ynt: Güncel Buğday Fiyatları

24 ağustos pazar günü çocuklarıma sünnet düğünü yapacam.garajda buğdayım var.ama satamadım.cebimde 400 tl para var.allahtan fabrikada çalışıyorum.bankamatik ek hesaba yüklenicem.varmı böyle bi şey soruyorum.üzülüyorum ben bu sene buğdayımı satamadım.seneye hangi hevesle buğday ekicem???? hani nerde toprak mahsülleri çiftçinin kara gün dostu ydu?ölmüş allah rahmet eylesin...................

iskender link=topic=60282.msg911512#msg911512 date=1408058133' Alıntı:
24 ağustos pazar günü çocuklarıma sünnet düğünü yapacam.garajda buğdayım var.ama satamadım.cebimde 400 tl para var.allahtan fabrikada çalışıyorum.bankamatik ek hesaba yüklenicem.varmı böyle bi şey soruyorum.üzülüyorum ben bu sene buğdayımı satamadım.seneye hangi hevesle buğday ekicem???? hani nerde toprak mahsülleri çiftçinin kara gün dostu ydu?ölmüş allah rahmet eylesin...................

Türk Dil Kurumu sitesinde 'dost' kelimesinin anlamı:

'Erkek veya kadının evlilik dışı ilişki kurduğu kimse, zamazingo'

Yani:

'TMO çiftçinin kara gün zamazingosudur' diyebiliriz..

Altta olan biziz yalnız. Karışmasın.

bugün bi un fabrikasına tina cinsi buğdayı net 700 liradan 25 ton civarı, rumeli syrena ve tekirdağ karışımı ise 60 ton civarı brüt olarak 760 tl de vardim 1 ay vadeli fiyat, fiyat olarak olmasada verim olarak buna şükür diyorum bizim mal enayi malı oluyor tüccara geçince altın olup sanayi malı oluyor ne yazık ki

onurs link=topic=60282.msg912723#msg912723 date=1408478037' Alıntı:
bugün bi un fabrikasına tina cinsi buğdayı net 700 liradan 25 ton civarı, rumeli syrena ve tekirdağ karışımı ise 60 ton civarı brüt olarak 760 tl de vardim 1 ay vadeli fiyat, fiyat olarak olmasada verim olarak buna şükür diyorum bizim mal enayi malı oluyor tüccara geçince altın olup sanayi malı oluyor ne yazık ki
keşke onur 2-3 ay daha bekletseydin bence buğday bu sene para kazandıracak

Bu gün öğlen
CNBC-E ' deki ekonomi programını izliyordum.
Tüm dünyada gıda fiyatlarında artışlar başlamış.
Türkiye ' deki durumu konuşuyorlardı.
fiyatlarda Fındık %70, Buğday %30 artış olmuş.
seneye hasat zamanına kadar artış sürecek diyorlar...

bizim borcumuz vardı 75-80 ton buğdayı sattık. 68 kuruştan...

borcu olmayanlar bence bekletsin, kârlı çıkarsınız.
muhafaza ederken su girmesin, böcekler yemesin, dikkat edin.

Trakyada özellikle, tüccar ucuz ucuz çiftçiden topladı buğdayı, stok yaptı.
heryer buğday siloları ile doldu.
her zamanki gibi çiftçi kaybetti, tüccar kazanacak...

ölmeden bir gün, şu memlekette çiftçinin yüzünün güldüğünü görebilecek miyiz acaba...

İnş. günün birinde 25 Milyon Çiftçi örgütlenir ve seçim zamanları partilerle çatır çatır pazarlık yapar,
elindeki oy silahını iyi kullanır ve kazançlı çıkar.

İnş. günün birinde, memleketteki hiç bir çiftçinin borcu, harcı olmaz, bütün mahsülünü stoklar, yavaş yavaş piyasa sunar.
arzı kontrol eder, fiyatı kontrol eder, aracılar değil üretici kazanır...

edirne22 link=topic=60282.msg913482#msg913482 date=1408706524' Alıntı:
Bu gün öğlen
CNBC-E ' deki ekonomi programını izliyordum.
Tüm dünyada gıda fiyatlarında artışlar başlamış.
Türkiye ' deki durumu konuşuyorlardı.
fiyatlarda Fındık %70, Buğday %30 artış olmuş.
seneye hasat zamanına kadar artış sürecek diyorlar...

bizim borcumuz vardı 75-80 ton buğdayı sattık. 68 kuruştan...

borcu olmayanlar bence bekletsin, kârlı çıkarsınız.
muhafaza ederken su girmesin, böcekler yemesin, dikkat edin.

Trakyada özellikle, tüccar ucuz ucuz çiftçiden topladı buğdayı, stok yaptı.
heryer buğday siloları ile doldu.
her zamanki gibi çiftçi kaybetti, tüccar kazanacak...

ölmeden bir gün, şu memlekette çiftçinin yüzünün güldüğünü görebilecek miyiz acaba...

İnş. günün birinde 25 Milyon Çiftçi örgütlenir ve seçim zamanları partilerle çatır çatır pazarlık yapar,
elindeki oy silahını iyi kullanır ve kazançlı çıkar.

İnş. günün birinde, memleketteki hiç bir çiftçinin borcu, harcı olmaz, bütün mahsülünü stoklar, yavaş yavaş piyasa sunar.
arzı kontrol eder, fiyatı kontrol eder, aracılar değil üretici kazanır...

Biz de borcumuz olduğu harmandan sonra 76 kuruştan sattık bütün buğdayı. Ben de hergün olduğu gibi yine güncel borsa fiyatlarına bakıyorum. Ancak %30 ' luk bir artış göremedim.Neredeyse en az 1 aydan beri buğday Uzunköprü - Edirne borsalarında ortalama 0,70 - 0,73 TL arasında değişiyor. %30 zam olmuş olsa bu fiyatın en az 0,85 - 0,90 TL olması gerekmez mi?

programda öyle yazıyordu.
belki uluslararası fiyatları söylüyorlardır.
malum ülke içinde düşük fiyattan topluyorlar.
belki de uluslararası piyasalarda yükseldiği için, dışardan getiremeyiz diye, en baştan toplamaya başladılar buğdayı.
bir nevi çiftçiye hissettirmeden, ellerini çabuk tutup alabildiklerin kadarını stokladılar...

dışarda buğdayın yükseldiğ filan yok tono 22o dolar geçen sene aynı zaman buoğn 260 dolarmış aksine düşüş var buğday fiyatlarını piyasa.com dan takip ediniz hepsi spekülasyon