Güncel Saman Fiyatları

Edirne uzunköprü 2000 tane çıkar kime lazımsa arasın tarlada 3 tl

Burada çiftçilerin birbirine destek olduğunu düşünüyorum ama siz farkındaysanız köstek oluyorsunuz! Balyası 3 tl ne demek yahu ? Size para lazım değilse hiç buğday ekmeyin neden piyasa yı karıştırıyorsunuz? 6 tl tarlada ! Hatta 7 tl ye veren var buralarda

• Beğen
Tepkiler: MEKANİKMEN
Burada çiftçilerin birbirine destek olduğunu düşünüyorum ama siz farkındaysanız köstek oluyorsunuz! Balyası 3 tl ne demek yahu ? Size para lazım değilse hiç buğday ekmeyin neden piyasa yı karıştırıyorsunuz? 6 tl tarlada ! Hatta 7 tl ye veren var buralarda
Arkadaşım alanlar çiftçi değil mi? Ben o 3 tl lik samanı ahırıma getiren kadar 10 tl yi buluyor bende çiftçiyim dana satarak saman alıyorum. Ayrıca trakyada hububat yoğun olduğu için fiyat normal sizin oranın piyasası farklı olabilir...

Ayrıca hem Trakya'da hububat yoğun hem siz aynı bölgede hayvancılık yapıyorsunuz ve aynı bölgede aracıya 7 tl kazandırıyorsunuz öylemi ? Bence çok komik. Ben 6 tl ye sattım alan adam kamyona sardı 180 km uzaklıkta ki bir çiftliğe 10 TL'den ahıra indirdi. Sizcede bir yerde bir abartı yokmu ?

28 e dana kesiyorlar ondan bahsetmiyorsunuz? Saman ın bağlama maliyeti 1.7 tl insaf yahu bedavaya alın olmadı !

Benim bedavaya verdiğim çok oldu. Bazen biçme parasına karşılık verdim, saman kıt olduğunda parayla sattım, bazen de sırf tarla temizlensin diye balyacıya bedava verdim. Adam hayvancılık yapmıyorsa, çevrede saman da bolsa sırf tarla temizlensin diye bedava verir bunda sorun ne? Anızı mı yaksın? Ya da silajlık mısır ekecektir belki içinde sap varken tarlayı nasıl işlesin?

Benim bedavaya verdiğim çok oldu. Bazen biçme parasına karşılık verdim, saman kıt olduğunda parayla sattım, bazen de sırf tarla temizlensin diye balyacıya bedava verdim. Adam hayvancılık yapmıyorsa, çevrede saman da bolsa sırf tarla temizlensin diye bedava verir bunda sorun ne? Anızı mı yaksın? Ya da silajlık mısır ekecektir belki içinde sap varken tarlayı nasıl işlesin?
Hocam saman ihtiyacınız yoksa sap kıyıcılı makine ile biçtirin, çünkü topraklarımız organik madde açısından gittikçe fakirleşiyor...

Hocam saman ihtiyacınız yoksa sap kıyıcılı makine ile biçtirin, çünkü topraklarımız organik madde açısından gittikçe fakirleşiyor...

Onu da denediğimiz oldu ama o tür makine pek yok. Havada yağmur bulutları dolanırken malı yağmur yemeden kaldırdığımıza şükrediyoruz. Sap kıyıcıyı geçtim jd 630 bile bulmak duruma göre zor oluyor.

28 e dana kesiyorlar ondan bahsetmiyorsunuz? Saman ın bağlama maliyeti 1.7 tl insaf yahu bedavaya alın olmadı !

Mardin samanı aldık,yerinde 2 TL, tır indirdik 7 TL ,ahıra teslim aldık.Trakya samanını yumuşaklık konusunda tutmaz ama ihtiyaç giderir.Samanın hayvan bakan kişi için dolgu maddesi olmaktan başka bir önemi yok, yem karma makinesi olan kişi otu daha çok tercih eder.Ot, yulaf, arpa ,fiğ, yonca besin değeri yüksektir.Tarlada 5 TL olursa buraya anca 9-10 TL ye gelir.Bize göre de ederi budur.Et kesim fiyatı 8 TL iken saman 2,5 TL idi.Şimdi 28 TL fiyat 9 TL civarı olması gayet normaldir.Hakkını teslim ediyoruz.