Güncel Saman Fiyatları

Adana samanı , 22 kg ağırlık ortalamalarında yerine teslim 85 TL / adet, indirildi.
Trakya samanı , 28 kg ağırlık ortalamalarında kamyonda 135 TL / adetle bekliyor.

Balye yükleme , 7-8 TL/adet , indir-bindir işleri 15 TL/adet ile yapılıyor.
O paralara saman alacağıma ben bu işi yapmam nigdede damızlık Birliği ve kurumlar ayakta yonca 4tl ye alıyor begenirse ben 30 tl balya ya alacağımı umuyorum bide harman da 500 balyayi eşimle tarladan yükleyip eve getiriyoruz demek ki sizin orda ayda 225 bin kazanabiliriz vallahi bana bir sene yeter çok pahalı bir ortamda yaşıyorsunuz

O paralara saman alacağıma ben bu işi yapmam nigdede damızlık Birliği ve kurumlar ayakta yonca 4tl ye alıyor begenirse ben 30 tl balya ya alacağımı umuyorum bide harman da 500 balyayi eşimle tarladan yükleyip eve getiriyoruz demek ki sizin orda ayda 225 bin kazanabiliriz vallahi bana bir sene yeter çok pahalı bir ortamda yaşıyorsunuz
Ewet saman harmanda 30 mazotta 7 TL olacakmış biçercilerde bedava biçecekmiş
Yer sahipleride tarlamı ektin biçdin diye üste para verecekmiş

O paralara saman alacağıma ben bu işi yapmam nigdede damızlık Birliği ve kurumlar ayakta yonca 4tl ye alıyor beğenirse ben 30 tl balya ya alacağımı umuyorum bide harman da 500 balyayi eşimle tarladan yükleyip eve getiriyoruz demek ki sizin orda ayda 225 bin kazanabiliriz vallahi bana bir sene yeter çok pahalı bir ortamda yaşıyorsunuz
Köye gelen sebzeciyle konuştuk,
Buğday, mısır takasına ne kadar sebze alırız, diye.
Muz 35 TL , domates 17,5 TL ,
İki kilo darı bir kilo sebze alamaz, olmuş, bari samandan kazanırız.
Bakkalda çubuk dondurma 10 TL , bisküvi 100 gr 10 TL ye satılıyor.
Ekmek 400 gr , 10 TL ye alıyoruz, v.s. , v.s. .
Çarşıda bir daire iki milyon fiyatla alınabiliyor.
Ucuz bir şey kalmamış ki.

Köye gelen sebzeciyle konuştuk,
Buğday, mısır takasına ne kadar sebze alırız, diye.
Muz 35 TL , domates 17,5 TL ,
İki kilo darı bir kilo sebze alamaz, olmuş, bari samandan kazanırız.
Bakkalda çubuk dondurma 10 TL , bisküvi 100 gr 10 TL ye satılıyor.
Ekmek 400 gr , 10 TL ye alıyoruz, v.s. , v.s. .
Çarşıda bir daire iki milyon fiyatla alınabiliyor.
Ucuz bir şey kalmamış ki.
Hocam bir ay oldu,çocuklar dondurma istedi.Yol üstü markette durdum.iki dondurma aldım, kasada 47.5 tl ödeyince tokat yemiş gibi çıktım. Geçen gün yine dondurma isteyince çocuklar tokadı yemeyelim diye dikkat ettim 10 liralık dondurmalardan aldım.Bu seferde çocuklar beğenmedi,buzu çözülmüyor. market çakma dondurma satmış bu sefer,orjinaline okadar benzer.Senin anlıcan ikinci tokadı da yedik.Bir teorim var bu konuda;bir ürünün fiyatı artıkça o üründe sahtekarlık oranı artıyor.Örnek et,süt ürünleri ve bal...

Hocam bir ay oldu,çocuklar dondurma istedi.Yol üstü markette durdum.iki dondurma aldım, kasada 47.5 tl ödeyince tokat yemiş gibi çıktım. Geçen gün yine dondurma isteyince çocuklar tokadı yemeyelim diye dikkat ettim 10 liralık dondurmalardan aldım.Bu seferde çocuklar beğenmedi,buzu çözülmüyor. market çakma dondurma satmış bu sefer,orjinaline okadar benzer.Senin anlıcan ikinci tokadı da yedik.Bir teorim var bu konuda;bir ürünün fiyatı artıkça o üründe sahtekarlık oranı artıyor.Örnek et,süt ürünleri ve bal...
Harika bir teori bu. İlk defa duyuyorum

Mardin patoz samanı , 30-32 kg lık çuvalda 60 TL , yerine teslim indirilmiştir.
Hocam bir ay oldu,çocuklar dondurma istedi. Yol üstü markette durdum. iki dondurma aldım, kasada 47.5 tl ödeyince tokat yemiş gibi çıktım. Geçen gün yine dondurma isteyince çocuklar tokadı yemeyelim diye dikkat ettim 10 liralık dondurmalardan aldım.Bu seferde çocuklar beğenmedi, buzu çözülmüyor. market çakma dondurma satmış bu sefer,orjinaline okadar benzer.Senin anlıcan ikinci tokadı da yedik. Bir teorim var bu konuda; bir ürünün fiyatı artıkça o üründe sahtekarlık oranı artıyor.Örnek et,süt ürünleri ve bal...
Bal işi güven meselesi , şeker hastalarına bal sattığımız olmuştur.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan