Günün sorusu???

Merhaba arkadaşlar.
Köyde birisi 180 dekar yer sürdürmek istiyor. Sizce dekarını(1000m2) kaça sürmeliyim?
Bulunduğunuz yerlerde fiyatlar ne durumda?
Teşekkürler
Eskiden köylerdeki traktörler bu kadar bol değildi. Bazen bu tür işler yaptığımız olurdu. O zamanlarda fiyat belirlemesi yapar iken yaktığımız mazot bir depo ise, üç depo parası alırdık. Pulluk ile sürüm işinde o şekilde olurdu. Saban işi için de pulluk ile sürümün yarısı kadar ücret alırdık. Bu usulü bu güne güncelleyecek olur isek nasıl bir sonuç çıkar? Hesaplamak lazım.

4 10" dönerli Alpler pulluk alındı , 30000 TL ye , 270 000 TL traktörle tallaya gidiyoz, 3 lt altında şu zamanda yaktırabileni görmedik.
70 TL/dk tavsiyesi vermiştik.
Öyle deme hocam geçen sene serviste adamın biri 1lt yakarsa yakarım dedi mğlayım ustaya ne diyor bu kafadan noksanmı dedim deşi dedi balkanda 60hp erkunta 4lü12 takmış fabrika müdürüyle kavga etmiş en sonunda çok yakıyor yaakacam deyince yandan şişe koyup denimişler tarlada 900gr yakmış şaşırdım kaldım 2lt yakarsa çok iyi derim bunlar koklayanını. Bulmuşlar 65 yaşlarındaydı müfürün yüzüne sömüş 10 seneönce ne insanlar var ama adam haklı erkunt ilk çıltığında 750gr derdi enşştem 285 sattı 70lik aldı oda aynı baya fabrikayı uğraştırdılar 😄😄😄😄😄
Sattıklarına pişma olmuşlardır 😁

Öyle deme hocam geçen sene serviste adamın biri 1lt yakarsa yakarım dedi mğlayım ustaya ne diyor bu kafadan noksan mı dedim deşi dedi balkanda 60hp erkunta 4lü12 takmış fabrika müdürüyle kavga etmiş en sonunda çok yakıyor yakacam deyince yandan şişe koyup denimişler tarlada 900gr yakmış şaşırdım kaldım 2lt yakarsa çok iyi derim bunlar koklayanını. Bulmuşlar 65 yaşlarındaydı müdürün yüzüne sövmüş 10 sene önce ne insanlar var ama adam haklı erkunt ilk çıltığında 750gr derdi enşştem 285 sattı 70lik aldı oda aynı baya fabrikayı uğraştırdılar 😄😄😄😄😄
Sattıklarına pişman olmuşlardır 😁
12 sene evvel 60 lık gelmişti köye deneme traktörüydü, tır şanzımanı var demişlerdi. :D
Köyün arazisinde her çeşit toprak yapısı bulunduğundan çok deneme traktörüyle çalıştık.
İlk gelenler NH TD75 BM , Erkunt 80.3 E , Tümosan 8075, LS Plus 90 , Mc Cormick C 95 Max, CX 105, Kubota 9540 , Başak 5090 Red Power .
Şimdiler de eskiyecek diye gönderen yok. :(

12 sene evvel 60 lık gelmişti köye deneme traktörüydü, tır şanzımanı var demişlerdi. :D
Köyün arazisinde her çeşit toprak yapısı bulunduğundan çok deneme traktörüyle çalıştık.
İlk gelenler NH TD75 BM , Erkunt 80.3 E , Tümosan 8075, LS Plus 90 , Mc Cormick C 95 Max, CX 105, Kubota 9540 , Başak 5090 Red Power .
Şimdiler de eskiyecek diye gönderen yok. :(
Valla hocam burayada ls plus 90 getirdilerdi bolup geri gonderdik dayanmadi