hangisi daha az yakar

Ynt: hangisi daha az yakar

xx34 link=topic=50089.msg584468#msg584468 date=1335172238' Alıntı:
İNŞALLAH ALLAH nasip eder bir M420 sahibi olursun.
Ne kadar toprak işliyorsunuz bilmiyorum ama traktörde otomabil gibi ihtiyaca göre olmalı. Üç kişilik bir ailenin 17+1 minibüs alıp kullanması ne kadar akıllıca olursa 80 ya da 100 dönüm toprak işleyen birininde 70hp ' den büyük traktör alması o kadar akıllıca bence. M420 ayarında traktör bilmiyorum ama herhalde tabir-i caizse mazotu lıkır lıkır içer.
Biz Türk milleti kabul etmesek de gösterişi severiz. Komşu almışsa altta kalmamak için ilk fırsatta mutlaka mümkünse daha iyisini almaya çalışırız. Çok aileler var ki adamın altında 40 bin liralık araba var ama buzdolabını aç tam takır kuru bakır :)
Bazen beni de şeytan dürtmüyo değil emektarı satmadan yeni bir traktör al diye. Yılda ortalama 30 gün adam gibi iş yapacak makinaya binlerce lira bağlamak çok da makul değil bence.
bu söylediklerini bence herkes okuyup uygulamalı bu bütçeyede ciddi manada katkıda bulunacaktır harika yorum

Birisi temiz bir 168 ' lik bulsun bana. :D Mübarek ne traktörmüş. Meğer az yakıp çok çeken traktör yıllar önce icat edilmiş de şimdiki bilim adamları boşuna uğraşıyorlarmış...

Ahmed Gülsu link=topic=50089.msg586469#msg586469 date=1335629789' Alıntı:
Birisi temiz bir 168 ' lik bulsun bana. :D Mübarek ne traktörmüş. Meğer az yakıp çok çeken traktör yıllar önce icat edilmiş de şimdiki bilim adamları boşuna uğraşıyorlarmış...
Benden büyüksün saygısızlık yapmak istemiyorum sende terbiyesizlik yapma. Senin gibi 50 litre mazotla 10 dönüm sürüp gelmiyoruz. Sanki çok güzel tarımcılık yapıyormuş gibi milletin makinasını motorunu kötülüyüp duruyorsunuz.. dalga geçiyorsunuz. Benim elimde huni tipli 350 litrelik gübre makinası var bunun içine su doldurmuyoruz gübre doldurup sepiyoruz. Gübrenin torbası 50 lira olmuş 200 dönüme 50 ton gübre mi alayım.

Dqn link=topic=50089.msg586473#msg586473 date=1335630756' Alıntı:
Benden büyüksün saygısızlık yapmak istemiyorum sende terbiyesizlik yapma.

Saygısızlık yapmama anlayışın bu mu senin ? Eğer buysa başka bir şey söylemiyorum. Yok ben adam gibi konuşacağım diyorsan sana söyleyecek bir iki lafım olacak.
Sadece burada ve bana değil, genel bir haddini bilmezlik durumun var, yaşına veriyordum bunu ama, artık bardağı taşırıyorsun.

Sonradan mesajına eklediğin şeyler için ben de ekleme gereği duyuyorum. Ayrıca buradan ahkam kesip, özel mesajla 'aman abi böyle yapma etme, milletin malını kötüleme' demek hoş değil. O çıkışının haddini aştığını anlayıp özür dilemen gerekirken, şu yaptığın şeye bak. O mesajda söylediğin şeyi ilk anda burada yazsaydın, şimdi bunları yazıp yorulmama gerek kalmayacaktı.

Gelelim mevzuya;
Ben kimsenin malını kötülemedim burada. Ortaya bir laf attım ve haliyle sitedeki en fazla 'yarası' olan kişi olarak ve haşa huzurdan yılın sazanı olarak atladın konuya.

Hem de ne atlayış. 'Ben saygısızlık etmiyorum sen de terbiyesizlik etme' diyerek atladın. Bak bak bak...

Lafa bak.

O yaşınla benim yaşımdaki birine klavye başında oturmadan direkt yüzüne söyleseydin onu, inan o lafı eline verirlerdi senin, ama dua et, klavye başından konuşuyorsun.

Neyse gelelim traktör konusuna.

Buradaki herkes traktörcü, sayın çok bilmiş. Yani herkesin iyi kötü bir traktörü var altında. Övdüğün traktörü de herkes biliyor. Ederi kadar övene lafım yok, ama ben çıkar da kendi traktörümü fazlasıyla över, ona olmadık özellikler eklersem birisi de çıkar yavaş ol birader der bana.
Müsaade et biz de büyüklerin olarak (geçen de yaşandı buna benzer bi konu) sana biraz tenkitte bulunabilelim.

Biz iyi tarımcılık yapıyoruz Muhammet. Bunu ister kabullenin ister kabullenmeyin (her ağzını açan bunu söylüyor çünkü son günlerde) biz iyi tarım yapıyoruz. Mevlam ne verir orasını bilemem ama biz üzerimize düşeni yapıyoruz.
Biz de kullandık huni gibi gübre makinesi. Onun da o kadar gücüne gideceğini bilseydim eğer, inan söylemezdim. Özür diliyorum senden ve bütün huni gibilerden. O söz konusu olan konuyu, yani bu 'huni' yarasını sende açan konuyu da niye açtığımızı herkes biliyor. Biz o konuda 'aaa Muhammet ' in makinesi huni gibiymiş, ne kadar ayıp' demedik, bunu herkes gördü. Konu da hala yerinde, isteyen inceleyerek konunun niye açıldığını görebilir. Oradakileri okuyup alınganlık göstererek huni gibi lafını ağzına dolayan sensin.
Neyse, onun içine biz de gübre dolduruyoruz haliyle. Dediğin gibi su koyacak değiliz. Gübre de epey pahalandı yaw.

Ayrıca inan ben 50 litreyle 30 dönüme yakın yer sürüyorum. Hem 50 litreyle 5 dönüm bile sürsem kime ne güzel kardeşim. Para benim param, yakıt benim yakıtım.

İlk fırsatta AGCO ' ya e-mail atarak sana onur nişanesi göndermelerini isteyeceğim. Bu Massey Ferguson aşkı inan AGCO ' nun sahibinde bile yok. Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim 'kraldan çok kralcılık' diye bir şey var, onu da bir araştır, genel kültürün gelişsin.

Gün geçmesin ki bu sitede senin gibilere laf anlatmaya çalışmayayım. Ama senden rica ediyorum, kendin için, haddini aşma. Yakışmaz sana ve senin gibilere.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=50089.msg498723#msg498723 date=1324917985' Alıntı:
çayır biçm,tırmık ve ayak işlerinde kullanmak üzere kuyruk mili iyi az yakan ucuz bir traktör düşünüyorum
DEUTZ 6206...mf 135...BAŞAK 2043...FİAT 450...veya bunlara benzer lütfen yorumlarınızı yazınız..
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-2008-model-200-saatte-yagmur40-4x4-varol-ticaret-ten-83977054/detay
boyle bisey dusun bence hem cif ceker fiyatıda uygun

Ahmed Gülsu link=topic=50089.msg586474#msg586474 date=1335630905' Alıntı:
Saygısızlık yapmama anlayışın bu mu senin ? Eğer buysa başka bir şey söylemiyorum. Yok ben adam gibi konuşacağım diyorsan sana söyleyecek bir iki lafım olacak.
Sadece burada ve bana değil, genel bir haddini bilmezlik durumun var, yaşına veriyordum bunu ama, artık bardağı taşırıyorsun.

Sonradan mesajına eklediğin şeyler için ben de ekleme gereği duyuyorum. Ayrıca buradan ahkam kesip, özel mesajla 'aman abi böyle yapma etme, milletin malını kötüleme' demek hoş değil. O çıkışının haddini aştığını anlayıp özür dilemen gerekirken, şu yaptığın şeye bak. O mesajda söylediğin şeyi ilk anda burada yazsaydın, şimdi bunları yazıp yorulmama gerek kalmayacaktı.

Gelelim mevzuya;
Ben kimsenin malını kötülemedim burada. Ortaya bir laf attım ve haliyle sitedeki en fazla 'yarası' olan kişi olarak ve haşa huzurdan yılın sazanı olarak atladın konuya.

Hem de ne atlayış. 'Ben saygısızlık etmiyorum sen de terbiyesizlik etme' diyerek atladın. Bak bak bak...

Lafa bak.

O yaşınla benim yaşımdaki birine klavye başında oturmadan direkt yüzüne söyleseydin onu, inan o lafı eline verirlerdi senin, ama dua et, klavye başından konuşuyorsun.

Neyse gelelim traktör konusuna.

Buradaki herkes traktörcü, sayın çok bilmiş. Yani herkesin iyi kötü bir traktörü var altında. Övdüğün traktörü de herkes biliyor. Ederi kadar övene lafım yok, ama ben çıkar da kendi traktörümü fazlasıyla över, ona olmadık özellikler eklersem birisi de çıkar yavaş ol birader der bana.
Müsaade et biz de büyüklerin olarak (geçen de yaşandı buna benzer bi konu) sana biraz tenkitte bulunabilelim.

Biz iyi tarımcılık yapıyoruz Muhammet. Bunu ister kabullenin ister kabullenmeyin (her ağzını açan bunu söylüyor çünkü son günlerde) biz iyi tarım yapıyoruz. Mevlam ne verir orasını bilemem ama biz üzerimize düşeni yapıyoruz.
Biz de kullandık huni gibi gübre makinesi. Onun da o kadar gücüne gideceğini bilseydim eğer, inan söylemezdim. Özür diliyorum senden ve bütün huni gibilerden. O söz konusu olan konuyu, yani bu 'huni' yarasını sende açan konuyu da niye açtığımızı herkes biliyor. Biz o konuda 'aaa Muhammet ' in makinesi huni gibiymiş, ne kadar ayıp' demedik, bunu herkes gördü. Konu da hala yerinde, isteyen inceleyerek konunun niye açıldığını görebilir. Oradakileri okuyup alınganlık göstererek huni gibi lafını ağzına dolayan sensin.
Neyse, onun içine biz de gübre dolduruyoruz haliyle. Dediğin gibi su koyacak değiliz. Gübre de epey pahalandı yaw.

Ayrıca inan ben 50 litreyle 30 dönüme yakın yer sürüyorum. Hem 50 litreyle 5 dönüm bile sürsem kime ne güzel kardeşim. Para benim param, yakıt benim yakıtım.

İlk fırsatta AGCO ' ya e-mail atarak sana onur nişanesi göndermelerini isteyeceğim. Bu Massey Ferguson aşkı inan AGCO ' nun sahibinde bile yok. Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim 'kraldan çok kralcılık' diye bir şey var, onu da bir araştır, genel kültürün gelişsin.

Gün geçmesin ki bu sitede senin gibilere laf anlatmaya çalışmayayım. Ama senden rica ediyorum, kendin için, haddini aşma. Yakışmaz sana ve senin gibilere.
Dedimya işte, laf kalabalığı yaparak haklı görünmeye çalışıyorsunuz.. Gel gerçekte konuşalım kim kimin eline verir lafı görelim ben böyle lafları çok gördüm. Dahada cevap yazmıyorum. Tartışma büyümesin.

Dqn link=topic=50089.msg586482#msg586482 date=1335633380' Alıntı:
Dedimya işte, laf kalabalığı yaparak haklı görünmeye çalışıyorsunuz.. Gel gerçekte konuşalım kim kimin eline verir lafı görelim ben böyle lafları çok gördüm. Dahada cevap yazmıyorum. Tartışma büyümesin.

Tamam Muhammet abi.

Ahmed Gülsu link=topic=50089.msg586485#msg586485 date=1335633518' Alıntı:
Tamam Muhammet abi.
bence gerçekten çocukluk yapıyorsunuz çay bardağını doldurmayacak sebeplerden bu kadar uzatmışsınız ahmed gülsu bari sen yapma dgn kardeşimiz yaşı itibarı ile kardeşimiz olur illa ki hata yapabilir ama abi sen biraz daha olgun davran forumda ne kadar güzel yorumlar yapıyoruz fikir beyan ediyoruz gerek yok böyle tartışmalara bence gerçekten ikinize de yakışmadı bu davranışlar benim bu sözlerime ne kızın ne küsün nede darılın.

bence bizden yaşça büyük olanlara saygıda kusur etmemeliyiz. dostluğun yanında birbirimizin hatalarını kapatmakta meziyettir.her yere atlayıp laf olsun diye saçmalamaktansa,fikrin yoksa izleyip çıkmak en iyisi.ve yine vurguluyorum büyüklere cevap yazarken kırk düşünüp bir cevap vermek kimseyi incitmemeye garanti verir sonsuz sevgilerim ve selamlarımla..

'ağalar o değil de biri bana bir 168 lik bulsun'
Arkasına takarım 350 lt lik huniyi gübre serperim.Nasıl olsa az yakıyor ya. .
Olmadı gaspardo çıkarmış ondan alırım huniyi.

Tokmakcı link=topic=50089.msg586676#msg586676 date=1335653005' Alıntı:
'ağalar o değil de biri bana bir 168 lik bulsun'
Arkasına takarım 350 lt lik huniyi gübre serperim.Nasıl olsa az yakıyor ya. .
Olmadı gaspardo çıkarmış ondan alırım huniyi.

Gaspardo ' ya o kadar para vermeye gerek yok hacım. Ama bizler iyi tarım yapan insanlar olarak, her zaman kaliteli olanı kullanmalıyız. Sen yine de Gaspardo ' yu al derim.