...:::HaRMaN BaŞLaDı FIAT GeNe İş BaŞıNDa:::...

Ynt: ...:::HaRMaN BaŞLaDı FIAT GeNe İş BaŞıNDa:::...

valla edirne keşanda verimler bayaa bi ii en az dnme 500 kilo diolar bakalım bizde yarın biçtirçez ne olcak acaba

my.php

tarlayı biçtik 12 dnm yer 6 tonu geçti steyrla seri 3 ile 6 ton yükte tarlada çektim videoda vardı ama yanlışlıkla sildim nasıl geri alınacağını bilen varmı

salih 60 dekara 500 teneke bayağı az ... aslında polatlı bizim buralara nazaran çok verimli olması lazım .... bizim beklediğimiz bu yıl dekara 20 teneke falan .... tabiki allah bin bereket versin ... takdir onun..

ama ben polatlının daha verimli olabileceğini düşünüyordum ...

okkangal link=topic=5291.msg55756#msg55756 date=1215514739' Alıntı:
salih 60 dekara 500 teneke bayağı az ... aslında polatlı bizim buralara nazaran çok verimli olması lazım .... bizim beklediğimiz bu yıl dekara 20 teneke falan .... tabiki allah bin bereket versin ... takdir onun..

ama ben polatlının daha verimli olabileceğini düşünüyordum ...

3-4 sene önce TİGEM ' in yayınladığı bi kitapçıkta Türkiyenin en kaliteli buğdayının Polatlıda üretildiğini yazıyordu
bu sene buğdaylardan 13-14 protein çıkıyor
ama süne yüksek
biz süne ilacı yapmadık %5 süne çıktı

kuraklıktan dolayı 2 yıl öncesine göre verimler %50 düştü

POYRAZLI SALİH link=topic=5291.msg55769#msg55769 date=1215518273' Alıntı:
3-4 sene önce TİGEM ' in yayınladığı bi kitapçıkta Türkiyenin en kaliteli buğdayının Polatlıda üretildiğini yazıyordu
bu sene buğdaylardan 13-14 protein çıkıyor
ama süne yüksek
biz süne ilacı yapmadık %5 süne çıktı

kuraklıktan dolayı 2 yıl öncesine göre verimler %50 düştü

biz süne ilacı ne walla haberimiz bile yok .. 2001 de çok süne oldu yani buğdayı satamayacak dereceye geldiydi .... ertesi yıl olmadı ...