Hasattan sonra buğdayın üstüne ne ekilebilir?

Ynt: Hasattan sonra buğdayın üstüne ne ekilebilir?

sercan2224 link=topic=84467.msg1009542#msg1009542 date=1434911047' Alıntı:
yemşalgamı 2 çeşit biri ot tipi biri kök tipi. kök tipi olan 2.5 ayda oluyor
Ot tipi olan ne kadar sürede yetişir. Kok tipi anladigim kadariyla elle toplaniyormus bize biraz daha mekanizasyon isler lazım o yuzden soğudum biraz
kursatkesikbas link=topic=84467.msg1009570#msg1009570 date=1434919064' Alıntı:
Hiç düşünme yapiştır ayçiçeğini desteği yeter
Seneye ilk baharda aycicegi ekecegiz. Aycicegi ustune aycicegi tarlayi yorar. Oyle değil mi? :)

Sulama sayısı 1-2 olacak yazıyor yukarıda. Aksaray Türkiye nın en kurak bölgesinde 8 ton çok 2 su ile 4ton alınsın. Mühendislik az direk bakan olmalı bence.

alifatiherturk link=topic=84467.msg1009579#msg1009579 date=1434920065' Alıntı:
Ot tipi olan ne kadar sürede yetişir. Kok tipi anladigim kadariyla elle toplaniyormus bize biraz daha mekanizasyon isler lazım o yuzden soğudum birazSeneye ilk baharda aycicegi ekecegiz. Aycicegi ustune aycicegi tarlayi yorar. Oyle değil mi? :)
a o zaman ayrı

Fiğ ekecek kişinin koyunu keçisi olmalı, Fiğ ekilerek kazanç sağlanmaz. Hatta çilesi derdi adamı yoruyor. Fiğ yetiştiği zaman Nisan yağmurları devam ediyor, arkasından tam biçeceksin bu seferde 42 ndi yağmurları başlıyor, güneş açtı açıyor, biçiyorum diyinceye kadar fiğlerin yarısı ayakta kurumuş, kimi yere yapışmış, çoğunun altı çürümüş kepaze olmuş oluyor. Ekeceksen doğru dürüst bir şey ekebilirsin, çalışacaksın, uğraşacaksın....vermeden almak bize değil, sadece allaha mahsus....

kardeş bende konyadayım lenox ektım buyıl senın dedıgın tarlaya ot tıpi yem şalgamı olmaz o ekınlerle beraber ekılır mayıs sonunda hasat edilir. ayrıca kışa çıkış yapmassa don alır . sen en iyisisılajlık mısır ek bu saatten sonra ne ekersen ek rıskı çok . dane tutma ihtimali çok duşuk ama yeşil ot olarak sılaj yapabilirsin . arpa fig bular bu bolgede riskli. kurutcan ıslancak gelişim sıkıntısı . ama mısır en azından hemen gelişir sadece dane tutmaz kolay saklanır ve kolay yetışir. arpa macar fig ekenler oldu ama yetişmedi. hem yerindede guzel ayçiçek olur.