Haşmetin Jantlar değişti

Ynt: Haşmetin Jantlar değişti

Uzman dizel gercektende ayarı veriyo haa :) benim servetinkini de oraya gondermislerdi. Sorun olarakda yakıtın az gelmesi yazıyordu. Ama sımdı hakikaten farketti yakıtta. Duman da azaldı yavaş yavaş. Hayırlısı olur inşallah şu erkuntlar iyi makinada birazdaha özenseler ufak hatalara süper olacaktı.

Hayırlı olsun kardeşim. Zamanında buna benzer bir konuda yazmıştım,düşüncelerimde hala bir değişiklik yok. Traktörden daha fazla performans bekleniyorsa üzerindeki lastik ebadlarını bir no düşürün. Mesela, Haşmette Kudretin lastiklerinin, Kudrette de Kıymet in lastiklerinin kullanılması gibi. Bu durumda yoldaki hız saatte 2 km azalacaktır ama tarladaki perpormans artacaktır.

anayurtlu 3105d link=topic=65817.msg746170#msg746170 date=1369085803' Alıntı:
Şöyle söyleyim 1hafta önce kavun ektik eski kazayağıyla bende üzerinde tohum attım yan ayakları kaldırıp 9ayakla ektik motor öleylen bile 4l ile boğuluyodu,Ayardan sonra 13lü ağır şase kazayağıyla 4h ile banamısın demiyo düz 2ilede gidiyo ama tarlalar çok kesekli olduğu için zıplamasın die hep 4hile çektim hemde çok derin çektim gayet güzel yani 2. kazayağında Düz H2 ile gider
bir pullukta dene de haber ver aydınlat bizi. hem çekişini hem de ağırlık sökünce ön kalkacak mı pullukla.

Ben bayadır takip etmiyodum siteyi haşmet hayırlı olsun diyorum başta. Biz klimayla uğrastık baya. Allahtan servis her sefer kosturuyo. Şu pompa ayarı olayını biraz detaylandırır mısın? Biz bitek rölanti devriyle oynattık. Her hasmetin ihtiyacı olur mu dersin yoksa opsiyonelmi? Kalkışta mesela gazlı kalmak isti genelde sonra ivme kazandımı iyi gidiyo. Bide düğmeli buçuk vitesi çok kullanışlı dimi? :) hayırlı olsun tekrardan..

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler
Pullukta deneyecek yer kalmadı ama bi denk gelirse denerim

Nightmare(Başakçı) link=topic=65817.msg746733#msg746733 date=1369245921' Alıntı:
Ben bayadır takip etmiyodum siteyi haşmet hayırlı olsun diyorum başta. Biz klimayla uğrastık baya. Allahtan servis her sefer kosturuyo. Şu pompa ayarı olayını biraz detaylandırır mısın? Biz bitek rölanti devriyle oynattık. Her hasmetin ihtiyacı olur mu dersin yoksa opsiyonelmi? Kalkışta mesela gazlı kalmak isti genelde sonra ivme kazandımı iyi gidiyo. Bide düğmeli buçuk vitesi çok kullanışlı dimi? :) hayırlı olsun tekrardan..
Sağolasın,,sizin traktörün şimdiki durumunu bilmediğim için birşey söyleyemiyorum ama bizim traktör ayardan sonra buçukdahil 2 vites hızlandı diyebilirim,Aynen dediğin gibi ilk kalkınmada çok gaz vermezsen traktör boğuluyodu şimdi okadar boğulma kalmadı sonradan ivmelenince gidiyodu ama soluklu gidemiyodu sanki arkadan bişey asılıyomuş gibi gidiyodu,buçuk vites çok kulanışlı tabi