Hattat 240s Haneye Hayirli Olsun

Arkadaslar bugün 2. Traktorumu aldim hattat 240s 2017 Model 800 saatte hidrolik direksiyon disk fren aski pedal gibi özelikleri mevcut sizlerin su konuda yardımına ihtiyacım var yag bakimi yapmak istiyorum motor yagi kac numara kac lt olmalı arka sanzuman yagi min seviyesinde kac lt ve hangi yag gerekli cav alacam bi tane bi tane daha filtre var siyah kutunun içinde onun değişmesi gerek mi bütçe konusunda zorlamak da istemiyorum kendimi traktor dediğim gibi 2. Traktor fazla bi isi yok sadece temel bakımlarını yapmak istiyorum 800 saatte çünkü o filtre temiz midir

Kardes bi sorum olacaktı vites gecisiyle alakalı 2 3 4 de sorun yok ama 1 ve r ye adeta vites geçmek istemiyor hani kuyruk milini geçirmeye çalışırsın ama geçmez ya öyle ses yapıyor tam ayırmıyor galiba ama yinede geçiyor bunun bi ayari felan var mi
MF 265S , 285S modellerde 1. vites ve R (Reward, geri) viteste senchromench bulunmaz.
2. ve 3. viteslerde senchromench bulunur.
Neymiş efendim, sürücü 3. vitesten 1. vitese geçirmeye çalışırsa yanlışlıkla senchromench kıracakmış.
Maliyet azaltma bahaneleridir.
Erkunt 70 T modeli tam senchromench olarak kullanıyoruz, gayette kullanışlı oluyor.
Traktörünüzde 1. ve geri viteste senchromench bulunmuyor.
Ara gazı yaparak , motor devri ile vites devrini eşitleyerek vites geçişi sağlanabilir.
1. vites pulluk çeki vitesi olduğundan kara dişli olursa sorun az çıkarır inancı bulunuyor.
Çözüm, pulluk vitesinde şanzıman ekstra yağlaması olması gerekliliğidir.
Hattat ın üst modellerinde şanzımanda ayrıdan yağ pompası bulunmaktadır.

Screenshot_20210823_020253_com.opera.browser.jpg

Bu Mf 240 kılavuzundaki talimat. Büyük ihtimal aynıdır. Motora Castrol tavsiyemdir, 15w-40. Şanzıman yağı içindekine bağlı, bence bir boşaltıp filtreyi temizleyin, ikinci el traktör sonuçta. Yağı özelliğini yitirmemişse süzerek geri doldurursunuz. Ona da 20w-50 olacak.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yıldız