Hattat tan YENİ BİR DEVRİM. 240s

Ynt: Hattat tan YENİ BİR DEVRİM. 240s

Bu gün Düzcede bu traktörü gördüm 35 35,5 gibi gelmiş 255 t nin üzerine 17 vermiş o paraya değermi bilmiyom ama uzelin 240 larından ve 2615 lerden falan çok daha güzel çok daha iyi üzerinde euro 3 perkins 1103 motor var disk fren hidrolik direksiyon çift hidrolik çıkışı arkalar 14 30 önler 6,50 lastik vardı küçük lastik yarım çamurluk olanıda varmış aynı 240s sadece motor dikkat çekiyo daha büyük olduğu belli daha heybetli duruyor vs güzel yalnız 255 kadar hız yok ama rampası çok iyi diyor daha yeni almış yakıt hakkında bişey bilmiyo..benim hoşuma gitti fiyat biraz daha uygun olmalı idi diye düşünüyorum Bizim bu taraf fergusoncu baya bi ilgi vardı fotograf çekemedim fındık patozunu çevirirse ki rahat çevireceğini düşünüyorum burda tutulur..

Bakalım zamanla ortaya çıkacak neyin ne olduğu aynı adamı tekrar görürsem traktörle alakalı görüşlerini alırım foto çekebilirsem paylaşırım.. yalnız hattat fergusonun eski modellerinin hepsini üretiyor zannedeersem 285 in aynısı sadece motor yeni tip 4 silindirli perkins olanını üretmiş afrikaya satıyor üzerinde hiç donanım yok. Bence bu 240 s gibi 260 g üretse buçuklu fites ve bu perkins 1103 turbolu olanını koysa 4x4 versiyonuda olsa acayip satılır demedi demeyin :)

ÇeLişki_37 link=topic=66884.msg759159#msg759159 date=1374090218' Alıntı:
Biz asıl 290 ' ı bekliyoruz Valtra A 85 sahibi çekmişti ya hani konuyu görenler bilirler.

Bence bunun bizim ülkeyede satılması lazım :)

Hattat uzelden kalan parçalarla bişeyler yapmaya çalışıyo ;D

uzel-290_2.jpg

arkadaşlar traktörden pek anlamam ama görünen köy klavuz istemez 240 s yi niçin yapmışlar anlamadım :S çekiş sıfır abim bağ bahçe için almış güya yokuş aşağı bile çekemiyor böyle bir rezalet olamaz yakıtı az diyor 2 dönümü 2 saatte sürse suyla çalışsa ne yazar hattat allah seni bildiği gibi yapsın noo*-*-

sedat1453 link=topic=66884.msg876424#msg876424 date=1396811001' Alıntı:
arkadaşlar traktörden pek anlamam ama görünen köy klavuz istemez 240 s yi niçin yapmışlar anlamadım :S çekiş sıfır abim bağ bahçe için almış güya yokuş aşağı bile çekemiyor böyle bir rezalet olamaz yakıtı az diyor 2 dönümü 2 saatte sürse suyla çalışsa ne yazar hattat allah seni bildiği gibi yapsın noo*-*-
noo*-*- Mf 240 s kötü olamaz da Hattat yapacağını yaptı işte taklitçilik..

Ne kadar devrim orası tartışılır.Ama bu 290 olayını hayata geçirebilirler.Tekirdağ Valtra-Hattat bayii Ekip Traktör bunları sıfırdan toplatıyor ustalara her şeyi sıfır arka jantlar daha büyük sonrada Araplara 45.000 liraya satıyorlar.Fotoğraftakine baktığımda uyuyor yani arka jantlar falan aynı.

Arkadaşlar bu hattat 240 ın motoru perkins iyi hoş da mazot pompası hangi marka ? Bosh mu yoksa Delphı mi? Eğer Bosh sa çekişi eminim çok güzeldir.

yan komşumuzda aldı bi hatta 240 onlarda memnun ondan önce uzel vardı çok bayılıyordu bu hattandan memnunlar şimdilik :)

Benim şahsen düşüncem eğer traktör gerçekren kaliteli çıkıyorsa o zaman üzerinde Uzel yazmış veya Hattat yazmış beni ilgilendirmiyor. Şu an zaten üzerindeki motor kiti itibariyle , Uzel 240 dan çok üstün. Çünkü Uzel 240 hala dünyada terkedilmiş motor kiti Perkins Ad3152 yi kullanıyor. Bu kit 135 lik döneminden gelen eski bir teknoloji. Üstelik şu an perkins firmasının ad3152 üretimi bile yok. Uzel kendi üretiyor ve üzerine uzel amblemi koyuyor. Malesef bu motorda tork olarak ve performans olarak tatmin etmiyor. Özellikle turbo ilaçlama makinalarında motor çok bayılıyor. Burada bir kurnazlık var. Çünkü Uzel Hattatın yaptığı gibi yeni nesil perkins 1104d yi kullansa traktörden elde ettiği kar marjı düşecek. Bu anlattığım uzelin eksisi birde artısı var ki traktörün diğer malzemeleri gerçekten kaliteli. Hattat şu an motor olarak 1 adım hatta 5 adım önde. Eğer traktörün diğer aksamları şanzuman,hidrolik,döküm kaporta, boya, vb kaliteli ise bence tutulmaması için hiçbir sebeb yok.Bakalım onuda zaman gösterecek.