Havali Ekim Makinasi Hakkinda Fikir istiyorum

4 metre şaseli 6 ünite gübresiz şakalak ile yılda 1000 dekardan fazla mısır pancar ayçiçeği ekiyorum. Şimdiye kadar sıra üzeri mesafeyi sabit şekilde attığını görmedim. Gübresiz olduğu halde 960kg ağırlığı var ufak tek çeker traktörle çalışmak sıkıntı oluyor bisiklet sürer gibi hep 2 teker üzerinde gidiyorum :D Sağolsun servisi daha 1 kez bile gelmedi bi sorun çıktığında kendim yapıyorum. Tohum tekleme sistemi ayçiçeği ekiminde biraz sıkıntı yapıyor. Diğer markalar nasıl bilmiyorum.

Konya fuarında mibzer kalitesini kantara çıkaralım hangisi daha ağırmış görelim diye tanıtan bi firma için bu mibzeri yapmak bile büyük başarı....

buda farklı bi yaklaşım .. ama sende olan sorunlar buda bi gerçek

Oncelikle pancar ekimi yapıcan mi .yapmiyacaksan 4 sıralı al ben 5 sıralı şakalak aldım mısır ve ayçiçeği ekiminde 2 sıra traktör un lastik izlerine geldiği için derine gitmiyodu oyüzden birini soktum .şakalak al derim arkasım gasparto aldı deyişen hiç bişe yok boşuna fazla para verdi .gübreli olursa çok iyi olur ama oda çok zahmetli .

Ben epey araştırdıktan sonra Güngör'de karar kıldım.hatta konu açmıştım 4 sıra mı 6 mı sıra mı die, 6 sıra gübresiz olarak sipariş vermiştim 10 gün önce aradım gübreli olarak degistirdim.mart 15 gibi teslim edecekler
Güngör 6 sıra teleskopik balta ayak+dekar ölçer+tohum takip sistemi+4 ayrı ürün için disk
Güngörün bi kaç ürününü daha kullanıyoruz memnunuz inşallah bundan da memnun kalırız.

Oncelikle pancar ekimi yapıcan mi .yapmiyacaksan 4 sıralı al ben 5 sıralı şakalak aldım mısır ve ayçiçeği ekiminde 2 sıra traktör un lastik izlerine geldiği için derine gitmiyodu oyüzden birini soktum .şakalak al derim arkasım gasparto aldı deyişen hiç bişe yok boşuna fazla para verdi .gübreli olursa çok iyi olur ama oda çok zahmetli .
Pancar ekliyoruz bizler 4 sıralı olmaz, pancar çektikten sonra kursun birini iptal edip 4 lu mısır ayçiçeği ekimi yapiyoruz

Ben epey araştırdıktan sonra Güngör'de karar kıldım.hatta konu açmıştım 4 sıra mı 6 mı sıra mı die, 6 sıra gübresiz olarak sipariş vermiştim 10 gün önce aradım gübreli olarak degistirdim.mart 15 gibi teslim edecekler
Güngör 6 sıra teleskopik balta ayak+dekar ölçer+tohum takip sistemi+4 ayrı ürün için disk
Güngörün bi kaç ürününü daha kullanıyoruz memnunuz inşallah bundan da memnun kalırız.
Biraz daha fiyat olarak cazip herhalde güngör , bizim buralarda hic görmedim güngör..
Kaça mal oldu ?

Bende 2005 yılından beri koymak 5 sıralı mibzer kullanıyorum ağır toprak şartlarında çok güzel istediğim derinlikte ekim yapabiliyorum ama malesef ki düzenli ekim yapmıyor bu nedenle değiştirmek zorunda kaldım ve pancar kooparatifinden 4 lü şakalak aldım 1 yıl vadeli 11570 tl bu gün makina geldi gaspardoyla arasında bir fark göremedim

Pancar ekliyoruz bizler 4 sıralı olmaz, pancar çektikten sonra kursun birini iptal edip 4 lu mısır ayçiçeği ekimi yapiyoruz

Bizim amcanın var özdöken 5 sıralı gübreli teleskopik 3 yıldır falan kullanıyor...pancar ektikten sonra neden birini iptal ediyorsunuz amcam 5 sıra ile hem ayçiçeği hem de mısır ekiyor...

[video=youtu;oQZHcIji74o]https://youtu.be/oQZHcIji74o[/video]