Hayallerime Kavuşmamın Mutluluğu ☺️

Değerli Ağabeylerim, kardeslerim. Ben Manisa Akhisar doğumluyum. Bildiğiniz gibi tarımın ve özellikle zeytinciligin yoğun yapıldığı bir yer Akhisar. Ev sahibimizin MF 240s bir traktörü vardı. Benim toprak ve traktöre olan aşkım da onunla başladı. Hayalim hep 240s 'ti ama malum günümüz ekonomisinde fiyatları o kadar uctu ki yanlarına yaklaşılmıyor. 240'tan ümidi kesince yeni arayislara yelken açtım. Sonuç olarak Ford'ta karar kıldım. 2000 ve 3000 arasında kaldım. Düzgün bakımlı bir 2000'liğe denk geldim. Yeni rektefeli, saat gibi çalışan, atari öteri olmayan bi 67 model İngiliz Fomoco motor Ford 2000 sahibi oldum. Sadece hararet göstergesi çalışmıyor, onu da bugün yarın yaptiririm. Kullananlarin tavsiyelerini bekliyorum. 🙏

Resimler ve ekler

• IMG_20230222_130953.jpg
    IMG_20230222_130953.jpg
    325.2 KB · Görüntüleme: 80
Değerli Ağabeylerim, kardeslerim. Ben Manisa Akhisar doğumluyum. Bildiğiniz gibi tarımın ve özellikle zeytinciligin yoğun yapıldığı bir yer Akhisar. Ev sahibimizin MF 240s bir traktörü vardı. Benim toprak ve traktöre olan aşkım da onunla başladı. Hayalim hep 240s 'ti ama malum günümüz ekonomisinde fiyatları o kadar uctu ki yanlarına yaklaşılmıyor. 240'tan ümidi kesince yeni arayislara yelken açtım. Sonuç olarak Ford'ta karar kıldım. 2000 ve 3000 arasında kaldım. Düzgün bakımlı bir 2000'liğe denk geldim. Yeni rektefeli, saat gibi çalışan, atari öteri olmayan bi 67 model İngiliz Fomoco motor Ford 2000 sahibi oldum. Sadece hararet göstergesi çalışmıyor, onu da bugün yarın yaptiririm. Kullananlarin tavsiyelerini bekliyorum. 🙏
Hayırlı olsun güle güle kullan inşallah
Düzgün 95 model üstü bi 240s 300 bin olmuş pehh

Hayırlı olsun.
Allah utandırmasın, kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Aman kardeşim, Allah ne verdiyse 2600 rpm gazlayıp yolda gitmeyiniz, hele de Peygamber vitesine takmanızı hiç tavsiye etmeyiz.
Frenleri zayıftır, eşit denk tutmazsa bir tarafa çekme yapabilir, 2100 rpm devirle giderseniz ekonomik olarak sürmüş olursunuz.
Ön takımda boşluk olup olmadığını kontrol ediniz, ön aks kırma huyu vardır, yolda her zaman durabilecek gibi gitmek iyi olur.
Egzozun üstüne aparatla bir dikiz aynası eklenebilir.
Güvenlik ropsu ve çamurluklara reflektör takınız.
Marş motorunun rotoru koyuvermezse çekiçlemek bazen işe yarayabiliyor.
Hidroliklerde biraz zayıftır, bızıklar.
Orta kol traktör tarafı bağlantısı için üst sabit çeki üzerine iki parça demir kaynatarak sabit bağlantı noktası yapılabilir.
Kolay gelsin.

Bir düzeltme yapmak istiyorum.😁 Bugün ilçe merkezine gidip hararet göstergesi için usta getirdim. Yeni hararet göstergesi aldım. Usta önce bı bakalım dedi. Ben bilmiyorum hiç müşürü nerededir nasıl bir şeydir 😁 Bı ısıttık gösterge çalışıyor. Usta bunda termostat yok senin arabanın göstergesi gibi az çalışmayla ısınmaz dedi 😁 Sadece yolda kullandığın için suyu devirdayimle isinmamis zaten dedi... Olan bizim mazot parasına oldu, git gel 40 km 😁 sağlık olsun artık için rahat bir şekilde çift sürme denemeleri yapabilirim 😍