Hayvan gübresi ve kimyon

Evet biliyorsunuz kimyon ekilen tarlaya bi 4-6 yıl kimyon ekilemiyor bizim 100 kg aldığmız zamanlar oldu gerçekten cok iyi para bırakıyor toprakta ne eksiliyorda kimyon olmuyor ? Diyorumk ki hayvan gübresi saçsak tarlaya kimyon olabilirmi ?

Kullanılan ilaçlardan dolayı toprak zehirleniyor, bu yüzden peş peşe ekilmesi toprağı öldürür diye düşünüyorum. Besin açısından anlamak için aynı bölgedeki iki tarladan, birinden kimyon diğerinden başka bir ürün biçilmiş olmak kaydıyla toprak analizi yapılır.
Kimyonu ne zaman ekiyorsunuz bu arada?
Hava şartlarına göre mart ayı içinde

Kimyon geçen yıl çok iyi çıktı burada, bu sene geçti ama seneye ekmeyi düşünüyorum. Yoldurma işi gözümü korkutuyor. Düzgün işçi bulmak zor.
yolma işçiliği nohutla ve kuru bakla ile benzer sanırım ,günün her saatinde yolunabiliyor mu?biz dökülme az olsun diye sabah çiyinde yoluyoruz.gevrekleşince tane dökülmesi artıyor

Evet biliyorsunuz kimyon ekilen tarlaya bi 4-6 yıl kimyon ekilemiyor bizim 100 kg aldığmız zamanlar oldu gerçekten cok iyi para bırakıyor toprakta ne eksiliyorda kimyon olmuyor ? Diyorumk ki hayvan gübresi saçsak tarlaya kimyon olabilirmi ?

İlaç kullanılmayan yerde sıkıntı olmayacağını geçen sene deneyimledim. Ne kadar faydası oldu bilmiyorum ama humik asit gibi maddeleri de ekim öncesi toprağa karıştırdım. Risk alarak iki sene önce ekilen 110 dönüm yere ektim. Genel anlamda çok iyi bir sene geçmedi. Köy ortalaması ile aynı verim geldi.

yolma işçiliği nohutla ve kuru bakla ile benzer sanırım ,günün her saatinde yolunabiliyor mu?biz dökülme az olsun diye sabah çiyinde yoluyoruz.gevrekleşince tane dökülmesi artıyor

Zaten işçi sıkıntısı olmadığı sürece kimyon erken yolunmus oluyor. O yüzden saatin pek de önemi yok. Hatta 2 3 gün biçer veya Patos hangisine atacaksaniz tarlada öbekler halinde bekliyor.

• Beğen
Tepkiler: filizma
Tam yanmış hayvan gübresi veya tam fermante tavuk gübresi atılabilir Lakin Ota bastırırsanız işiniz Zor olur Ben bir deneme yapmış tohumu kaplama yapıp ekmiştim çok güzel verim almıştım lakin biçerde çekerken çok zahiyat verdirdiler artık ekmiyorum

• Beğen

Tarlaya 5-6 yıl hiçbişey mi ekileyor yoksa kimyon dışında başka şeyler ekilebiliyormu? Dönüm maliyeti ve ortalama gelirinden bahsedebilirmisiniz mümkünse alternatif bişeyler arayışındayım ot bitkisi ve mısır dışında

Tarlaya 5-6 yıl hiçbişey mi ekileyor yoksa kimyon dışında başka şeyler ekilebiliyormu? Dönüm maliyeti ve ortalama gelirinden bahsedebilirmisiniz mümkünse alternatif bişeyler arayışındayım ot bitkisi ve mısır dışında

Kimyon sonrası sezon buğday veya arpa ekebiliyorsunuz. Sadece kimyon ekilen yere 5-6 yıl kimyon ekilmemesini söyleyenler var.

Kimyon sabit bir verimi yok. Tamamen yağışın durumuna bağlı. 10 kg verdiği de oluyor maksimum bizim gordugumuz 70 kg verim de olabiliyor.

Biçimde biçerin temiz işçiliğine göre satarken fire olabiliyor.

• Beğen