HAYVAN HASTALIĞINA ve TEDAVİSİNE DOĞAL KATKI SAĞLAYAN MADDELER

18.01.2009
10,734
25
Bursa

Sitede çoğu abimizin ve arkadaşımızında bildiği gibi tavukçulukla uğraşmaktayız. Tavukçulukta en önemli unsurlardan biri hayvan dışkısı ve buna bağlı olarak altlıktır. bu tür hayvanlar sürekli aynı ortamda bütün işlemini gördüğü için en çok kendi dışkısından hastalık kapma veya bulaştırmaktadır. Bu nedenle ishal ve ishalle gelen diğer hastalıklara karşı bi yöntem denedik. Sonuçta bir mikrobun tedavisi yine bir mikroptur.

geçtiğimiz devre hayvanlarda ishallik çoğalmıştı. ve koli denilen hastalık tektük vardı. buna çözüm olarak ppeynir tozunu eritip içme sularına haftada bir sefer olmak üzere uyguladık. aynı zamanda birde hamurda kullanılan pakmayalardan bir koli alıp onuda eritip sularına karıştırarak verdik.bu uygulama bağışıklık ve sindirim sistemini düzene soktu. sonuç olarak hayvanlar kendini çok güzel toparladı yediği yemi ziyan etmeden çıkartmaya başladı ve keyifleri bile yerine geldi.

Bu devre yani şuan kümesteki hayvanlarada aynı tedaviyi daha ilk haftadan daha başladık ve çok şükür bu sefer çok güzel verim alıyoruz yine. hayvanların dışkıları normal ve verimlilik daha fazla.

Bu yöntemin büyükbaş hayvanlarda etkisi ne olur bilmiyorum ama faydası olacağı kanaatindeyim bilginize sunarım. ok-*-s

Ynt: HAYVAN HASTALIĞINA ve TEDAVİSİNE DOĞAL KATKI SAĞLAYAN MADDELER

Büyükbaşta bir pakmaya firması tarafından üretilen rumisak, adlı bir ürün var zaten . :), Benzer amaçlar için, sindirimi düzenliyor ve yediği gıdalardan daha iyi faydalanıyor . :) , Buda hayvanın tüm sağlığını olumlu yönde destekliyor . :), Aynı üründen başka firmalarda üretiyor :), Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım memnun , ok-*-s

ismail_17 link=topic=59933.msg649976#msg649976 date=1353051841' Alıntı:
Büyükbaşta bir pakmaya firması tarafından üretilen rumisak, adlı bir ürün var zaten . :), Benzer amaçlar için, sindirimi düzenliyor ve yediği gıdalardan daha iyi faydalanıyor . :) , Buda hayvanın tüm sağlığını olumlu yönde destekliyor . :), Aynı üründen başka firmalarda üretiyor :), Ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım memnun , ok-*-s
aynı şeyden bahsediyoruz demekki :) bilmeyenler için belli faydalı olur ok-*-s

Fatih sağolasın güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş kanatlılarda olduğu gibi büyük baştada sindirilmeden çıkan besin konusu önemli verdiğimiz yemin bir kısmı sindirilmeden çıkıyor büyükbaş sektöründe birçok maya içerikli katkı maddesi var

İşkembede çalışmama problemi olduğunda bir kapta erittiğimiz pakmayayı bir şişeye koyarak ineklere içirdiğimiz çok oluyor. :)

hacimmet link=topic=59933.msg661699#msg661699 date=1355078653' Alıntı:
Fatih sağolasın güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş kanatlılarda olduğu gibi büyük baştada sindirilmeden çıkan besin konusu önemli verdiğimiz yemin bir kısmı sindirilmeden çıkıyor büyükbaş sektöründe birçok maya içerikli katkı maddesi var
768 link=topic=59933.msg661707#msg661707 date=1355079951' Alıntı:
İşkembede çalışmama problemi olduğunda bir kapta erittiğimiz pakmayayı bir şişeye koyarak ineklere içirdiğimiz çok oluyor. :)
sağolun abiler. tavukçuların çoğu bunu bilmiyor :D bizde yeni öğrendik mesela :) sonuçta bilmeyen bir çok kişi vardır illaki faydası olacaktır.