HD KULUÇKA MAKİNESİNİN DENEME ÇIKIM DEĞERLERİ

Çıkım makinesinin videoları

Halkalı ve macar sülünler. %85 verim ile makineden çıktı.
81 sülün yumurtasından 69 civcivmiz sağlıklı bir şekilde çıktı.

KEKLİK ÇIKIMINDA MAKİNE VERİMİMİZ %95.5
134 keklik yumurtasından 128 civcivimiz sağlıklı bir şekilde çıktı.

Kaz çıkımımızda %92,6 verim ile makineden çıktı.
Makinede bulunan adet olarak büyük yoğunlukta sülün yumurtasından dolayı makine set değerleri ile çalıştırılmıştır. Kaz gelişiminin 10-14 günlerinde sülün çıkımı olduğu için nem %85 e yükseltilmiş ve 12 kaz yumurtasından 1 tanesi o dönemde ölmüştür. 12 yumurtadan 11 kaz çıktı.

Tüm çiftçi kardeşlerime hayırlı bereketli hasatlar nasip olsun.

Geçmiş olsun.
Civciviin cinsleri ne idi
Alt tarafı iyi kapanmış mıydı
kapanmadı ise ölüyor
O durum makinanın kalitesinden oluyor
Askere giderken kanada ördeği koymuştum bir hafta çalıştı gideceğim gün makine 26.gün döndürmeyi durduracağından sıfırlayıp tekrar baştan başlattım ilk üç gün derece farklı oluyor 38.2 - 38.5 aralığında diğer zamanlar 37.5 derece bu şekil yaptım bunlarda iyice oluşmuş hiç çıkım olmadı bunu ben gelişim sıcaklığını oluşum sıcaklığına yorumladım..

Diğer cins pekin ördeği koymuştum firesiz 30 tane hepsi çıktı 10 gün içinde hepsi öldü

Alt tarafıda dediğin gibi iyice kapanmıştı.

800 kaz 1600 tavuk yumurtası için ürettiğimiz kuluçka makinası,

kaz800.jpg

Daha neler göreceğiz

profesyonel tam elektronik 18 aylık arge çalışma sonucunda üretim gerçekleştirdik, yarında 2440 tavuk 1220 kaz makinassını yarın müşteriye teslim edeceğiz İnşaAllah.
yarında onu paylaşırım

profesyonel tam elektronik 18 aylık arge çalışma sonucunda üretim gerçekleştirdik, yarında 2440 tavuk 1220 kaz makinassını yarın müşteriye teslim edeceğiz İnşaAllah.
yarında onu paylaşırım
Hayırlı olsun , kuluçka makinesi dışında, başka üretimleriniz varmı, bu makineyi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir, 25 -30 sene öncede bu ebatlarda amcamda vardı, eski makinelerden farkı ne .

Hayırlı olsun , kuluçka makinesi dışında, başka üretimleriniz varmı, bu makineyi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir, 25 -30 sene öncede bu ebatlarda amcamda vardı, eski makinelerden farkı ne .

çok teşekkür ederim Fuat kardeşim,

makinanın sensörleri %01 (binde bir) hassasiyette, arabalı, aynı makina gelişim ve çıkım olarak kullanılabiliyor, nemlendirme zaman ayarlı 0,5 mikron nozül ile yapılıyor. dış kalınlık 48 mm piyasada diğer imalatların çoğu 24 mm ayrıca karbondioksit ölçümü var.
ayrıca günlük veya saatlik ısı ve nem değerlerini makina otomatik olarak değiştirebiliyor.

çok teşekkür ederim Fuat kardeşim,

makinanın sensörleri %01 (binde bir) hassasiyette, arabalı, aynı makina gelişim ve çıkım olarak kullanılabiliyor, nemlendirme zaman ayarlı 0,5 mikron nozül ile yapılıyor. dış kalınlık 48 mm piyasada diğer imalatların çoğu 24 mm ayrıca karbondioksit ölçümü var.
ayrıca günlük veya saatlik ısı ve nem değerlerini makina otomatik olarak değiştirebiliyor.
Mimar değilmiydiniz sayın abim, iş başka bş boyuta geçti.

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Kuluçkayı kızım ile birlikte (elektronik Mühendisi) diğer işleri kendim yapıyorum.
tüm çalışanların kazanclarını, Rabbim bereketini artırsın.

MaşAllah çalışmayan insan boş insan tabiki sağlık el veriyorsa, Allah gönlünüze göre versin başarılarınızın devamını dilerim.

yaş 62. serbet piyasadan emekliyim, inşaat mühendisiyim mühendisliğimi yapıyorum, 195 dönüm yerde çiftçilik yapıyorum, bu makinadan sonra robot sağım makinası yapmak hedef.
Abi sen mühendis miydin inşaat işlerinde danışınız bazen hesap yapıyorduk nıye katılmadın bu kuluçka çok tuhafıma gıdıyor tavuk yayar yumurta çıkardı şimdi hayat değişiyor

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Abi sen mühendis miydin inşaat işlerinde danışınız bazen hesap yapıyorduk nıye katılmadın bu kuluçka çok tuhafıma gıdıyor tavuk yayar yumurta çıkardı şimdi hayat değişiyor
senin ve yusuf'un sorduğun her soruya cevap yazdım.

ilk üye olduğum zaman bir konuya yorum yazdım, sen neden bahsediyorsun dediler. yaptıkları uygulama ise ilk depremde yıkılacak. yanlış yerleri söyledim inanmadılar. bende başkalrına hiç yazmadım.

aşağıdaki videolarda kaz çıkım denemelerinin çekimi var. İyi seyirler.

DENEME AMAÇLI GEÇEN YILIN YAVRUSU OLAN MAST KAZIN 20 GÜNLÜK BEKLEMİŞ. 34 ADET YUMURTADAN 22 ADET DÖLLÜ MAST KAZI YUMURTASINI ISLATMA VE SOĞUTMA İŞLEMİ YAPILMADAN %77 RANDIMAN İLE 17 ADET SAĞLIKLI CİVCİV ÇIKIMI ELDE EDİLDİ.

senin ve yusuf'un sorduğun her soruya cevap yazdım.

ilk üye olduğum zaman bir konuya yorum yazdım, sen neden bahsediyorsun dediler. yaptıkları uygulama ise ilk depremde yıkılacak. yanlış yerleri söyledim inanmadılar. bende başkalrına hiç yazmadım.
Anladım abi sen ayet yazan abi değilmiydin ben mi karıştırdım