herhalde tümosanın suçu yok var bir sıkıntı valtrada

Ynt: herhalde tümosanın suçu yok var bir sıkıntı valtrada

XxXEsinti66 link=topic=62665.msg711773#msg711773 date=1362216447' Alıntı:
baskı balata debrej balatası degiştirilmek için bölunmuş te olabilir .....
keşke öyle olsa ...valtracılar durumu size anlatamadım bu motorların ön aksta birşey olabilir bu adam aslında tümosan videosunu bilse belki hak arayabilir durum bu

mustafagursacli link=topic=62665.msg711852#msg711852 date=1362231587' Alıntı:
keşke öyle olsa ...valtracılar durumu size anlatamadım bu motorların ön aksta birşey olabilir bu adam aslında tümosan videosunu bilse belki hak arayabilir durum bu

abi anlatamadıgından degil .bu valtra bence bölünmemiş aks dada bi sorun yok pancar biz bizim valtranın önune 70 56 s bide john deere 6330 premium taktık adam jd ile vurdurdu hiç bişey olmadı hemde defalarca yaptı bence bi sorun yok

Bizim Valtrayı da sanayide ortadan ikiye bölmüşlerdi ?
Hayır benim anlamadığım o kadar gömülen kamyon,biçer,traktör çektik.Kendisini de defalarca milde gömdürdük ark köteniyle askıda kaldı.2 kere devrilme noktasına geldi.O kadar zorlamalara rağmen neden bizimki bölünmedi ? Bilip bilmeden konuya Valtranın aleyhinde yorum atıyorsunuz.Ön yargılarınızı kırın.Şuan piyasa peynir ekmek gibi giden New Holland tdd serisinden çok çok iyi . !

Emin Ünal link=topic=62665.msg712288#msg712288 date=1362309143' Alıntı:
Hayır benim anlamadığım o kadar gömülen kamyon,biçer,traktör çektik.Kendisini de defalarca milde gömdürdük ark köteniyle askıda kaldı.2 kere devrilme noktasına geldi.O kadar zorlamalara rağmen neden bizimki bölünmedi ? Bilip bilmeden konuya Valtranın aleyhinde yorum atıyorsunuz.Ön yargılarınızı kırın.Şuan piyasa peynir ekmek gibi giden New Holland tdd serisinden çok çok iyi . !
Haklısın Birader :)

yanlız bu avrupa sanırım hattat la bi alakası yok sadece satıcı firma. geçmiş olsun sahibine .

Evet arkadaşım aynı tümosan -valtra çekişmesindeki yerden kırılmış bu ithal yeşil olanlar ön takımı motora bağlayan kısım yarım şase üzerinde bencede çok ince ve narin fotoda bu şase sökülmüş görünmüyor kırık diye söktüler herhalde yoksa valtra güzel traktör yeni modellerinde böyle bir sorun yok çokta güzel.

Videoda bölünen valtranın gerçek hikayesi şudur,

Adam valtrayı alıyor, köyde çekişmedik traktör bırakmıyor, tabi debriyajın başını yiyor, garanti kapsamında değiştirtiyor, sonra devam ediyor çekiştirmeye, tekrar debriyajı yiyor herif, fabrika diyorki bu balatalara sen ne yapıyorsun ne işte kullanıyorsun traktörü, gerçeği anlayınca zor zar debriyajı bi daha değiştirmeye ikna olsalarda adamda diyorki başkasının olmuyor, fabrikada diyor bir daha olursa değiştirmeyiz, herif devam ediyor traktör çekme hastası, tabi tekrar debriyajı yiyor tekrar değiştirin diyor, fabrikada kabul etmiyor.

Herif gidiyor madem diyor ben size yapacığımı bilirim, kovanın ordan gevşetiyor saplamaları, hadi tümosanla çekiştirip video olayına giriyorlar, al sana traktör kovanın ordan bölünüyor, fabrikayla mahkemelik oluyorlar, fabrika dava ediyor herifi, sonrasında bir daha sesi çıkamıyor herifin, çıkamazda.

Olay böyle gelişmişken sen şimdi o videoyu göstererek kalkıpda başka traktörün arızasına veya garantisine emsal göstererek hiç bi hak talep edemezsin.

Saf vatandaş hala videoyu görüyor, yok şöyle yok böyle

Bu tip polemiklerin maksatlı olmasa bile kimseye faydası yok, en sağlam traktörü bile kullanmayı bilmezsen herşey gelir başına.

Efsanelerle değil gerçek rakamlara verilere bakmakda fayda var.

öyle emsal göstereceğin olayında aslını astarını bilmeden kimse kimseyi dava edip hak hukuk arayamaz.

ben demiyorumki traktör bölünmez, ne traktörler bölündü, ama hep kullanımı çok kötü olmasından başına olay gelmesinden bölündü.

bencede bu tip resimleri internet ortamında yakın plan çekerek vermekde fayda var

polemik konusu olmaması açısından

yoksa usta resim çektirmediyse bu resmin kimseye faydasıda yok, bilmediğiniz başka bir olaylada ilişkilendiremezsiniz.

çünkü anlaşılmaz bir durum maalesef.

polemikle bizim işimiz yok kimsenin malının zararını biz istemeyiz ...

facebooktan alıntıdır..

her model için sorun olmayabilir..... valtra kullanmadım ama rahim avcı adlı arkadaşımda vardı ve gücü ve sağlamlığına kefildi ancak yeni, seriydi... belki bunlarda bir mühendislik hataı olmuş olabilir

mustafagursacli link=topic=62665.msg712704#msg712704 date=1362379392' Alıntı:
polemikle bizim işimiz yok kimsenin malının zararını biz istemeyiz ...

facebooktan alıntıdır..

her model için sorun olmayabilir..... valtra kullanmadım ama rahim avcı adlı arkadaşımda vardı ve gücü ve sağlamlığına kefildi ancak yeni, seriydi... belki bunlarda bir mühendislik hataı olmuş olabilir
mustafa senin başlığa yazdığın tümosanın suçu yok!!! tümcesi zaten bir polemik. böyle yazarak o videoya gönderme yapıyosun. Buda valtracı arkadaşları etkiliyor.

mali87 link=topic=62665.msg712714#msg712714 date=1362384080' Alıntı:
mustafa senin başlığa yazdığın tümosanın suçu yok!!! tümcesi zaten bir polemik. böyle yazarak o videoya gönderme yapıyosun. Buda valtracı arkadaşları etkiliyor.
ya alınacak bir şey yok .... benim damper jakı traktörümün 3 sene sonrada bozulsa ben hakkımı ararım durum bu

mustafagursacli link=topic=62665.msg712762#msg712762 date=1362397708' Alıntı:
ya alınacak bir şey yok .... benim damper jakı traktörümün 3 sene sonrada bozulsa ben hakkımı ararım durum bu
bncede alinacak bise yok .. hani bm dahl o bolnme videosuna inanmioruz die dusunuorum onu aklina getren kim.. o videoda hassaslasmissinz.. sadece .... .. ayrica hakkini zamaninda aramassan haksiz duruma dusuoruz bicok zaman

BABACANNN link=topic=62665.msg712844#msg712844 date=1362408715' Alıntı:
bncede alinacak bise yok .. hani bm dahl o bolnme videosuna inanmioruz die dusunuorum onu aklina getren kim.. o videoda hassaslasmissinz.. sadece .... .. ayrica hakkini zamaninda aramassan haksiz duruma dusuoruz bicok zaman
bunlar hukukta delil niteliğinde elindekine sahip çıkacan ama bunlarıda bilecen

Emin Ünal link=topic=62665.msg712288#msg712288 date=1362309143' Alıntı:
emin motora nabıyonuz sizla :D

Tümosan Kaç kere bölündü ?? varsın olsun 1 kere bölünsün Valtra !!!! ki inanmıyorum ama inanalar var...

mustafagursacli link=topic=62665.msg712845#msg712845 date=1362408812' Alıntı:
bunlar hukukta delil niteliğinde elindekine sahip çıkacan ama bunlarıda bilecen
ayni fikrdyiz... bi bu olay icin gecerli degil ama delilleri bi kaybedersen. servisler. sabun gibi oluo elinde tutamassin... hicte aciyan olmaz .bn bunu bilr bunu solrm siz ne dusunuosnz bilemem arkadslar

Bu son koyduğunuz resimdede kullanım hatası var belli, eğerki tarladan çıkarken o dikliğe göre uygun yavaşlıkta inerek çıksaydı bi sorun olmazdı, ama ne

varsa inersen traktörün biyerini kırarsın tabii, yolun öbür başına çıkmış baksanıza, kırıldığı gibi hemen yokuş aşağı yolunkenarında kalmamış, demekki ne

varsa inmiş, arkada ilacı tarlaya tam atayım derken olmuş olabilirde, fakat böyle traktör kullanacağına hiç kullanma daha iyi, yaptığın iş akı nokunu

kurtarmıyor derler o hesap olur.

Nerde acemi serseri var kaza yapar çekişir bunları bulup buluşturup getirip burada paylaşım diye koyuyorsunuz.

Ayrıca bunlar valtracıları hiç etkilemez, hatta hiçbir traktör kullanıcısını etkilemez, sadece traktörü traktör değilde başka bişey sananların çokluğundan artık gına geldi.

Evet ülkemiz çiftçisi yokluk içinde ve kazancını gelen elinden alıyor giden çarpıyor, kimse ilgilenmezken sorunlarıyla kalkıpda Avrupalı çiftçi gibi herşeyi

tamtakım çelik şasi traktör alamıyor, mecbur yerli sanayicinin çalıp çırparak ürettiğini yada dışarda ucuza üretilip burada ucuza satılan malı alabiliyor.

Traktör altı üstü tarım aletidir, tarımsal faaliyetlerinde hangisi ne iş çıkarır bunu paylaşan hiç yok.

Tarlada traktörle işi yokki adamın almış eline kamera, hergün facelerde topiklerde başına iş gelen traktörü çekip çekip kendine iş güç çıkarıyor.

Bırakın bu boş işleri, Traktörü aldın servis ve tamirci bile bulamadığın bir ülkede yaşıyorsun, neden?, çünkü imkanı az bir tarım sektörü var.

Bu ülkede kaç traktör var? yaş ortalaması kaç? neden eski püskü traktörle iş görüyor Türk çiftçisi? bunları biliyormusunuz?

700 bin traktör var yaş ortalaması 24

Uyanda balığa gidelim

24 yaşında 700 bin traktörün var sen kalk yok onun vidası kırılıyo bunun lastiği gümlüyor mhabbeti yap olacak iş değil

evet kimi 40 yaşında kimi 2 yaşında kimide yeni

Traktör alan yokki ustası olsun servisi olsun

Alanda bikaç kişi her köyde senede bi kişi yeniliyor oda belki bazı senede hiç traktör girmeyen köyler var.

Bunun sonucunda haliyle kaliteli vede sağlam Traktör piyasası olması beklenemez.

Lastiğide yarılır motoruda çatlar radyötörüde patlar

Hatta yurtdışından geleni bile banttan en kötü kalitede ineni distrübütörü bu ülkeye sokarki zaten alan az, az satar kalitesizi ittiririm paramı kazanırım mantığıyla yine kazıklar yine kazıklar.

Bu işler böyle, kazanç yok alım gücü yok mu millette ne yapsın idareten işini görebilecek malı alıyor işini görmeye çalışıyor işini.

Onunda derdi tasası bitmiyor.

Üstüne birde bunlardan bi haber vatandaş bütün bunlar yetmezmiş gibi herbişeyi teferruatıyla hakimmiş gibi uzman kesiliyor yok bu şöyle bu böyle.

Bunları bırakında yıllık Fransadan parasal değer olarak çok daha fazla tarım ürünü ürettiği halde neden Türk çiftçisi Fransız çiftçsi gibi çelik şasi, çift çeker, yüksek beygir, tüm donanımlar tam teşekküllü traktör kullanamıyor ona kafa yorun.

Neden bu milletin 24 yaş ortalamalı 700 bin traktörü var onu konuşun, çözüm yine Türk çiftçisinde bundan emin olun, kimse dönüp ilgilenmez, sen bu sorunların peşine düşeceksinki yarın gidip çalik şasiyi milletçe çekeceksin tarlanda işini göreceksin, yoksa bu muhabbetler ben bildim bileli köy ve kasaba kahvelerinde vardı, şimdi teknoloji ilerledi ama kafalar hala şark kafası aynı muhabbete devam diyorsanız dahada bitmez bu traktör polemikleri.

Adam yurtdışında nasıl kaza yaptığını paylaşmış garibim burada kazayı ele almıyorda sen git yok bunlar şöyle bunlar böyle

Bu kadar vahim durumda bir milletin hala olaylara bakış açısı değişmezmi yahu el insaf.