Hic traktörle kaza yptinizmi

Kaza

• Kullanılan toplam oy
    15
Ynt: Hic traktörle kaza yptinizmi

traktör kazası değil ama;

KAZA 1 - kazayı ben yapmadım başka operatör yaptı ama ehliyeti oladığı için biz üstlendik her neyse kepçe kirada biz kullanmıyoruz başka operatör var 1 hafrta çalıştı şantiyede iş bitince kepçeyi buraya getirirken yokuş aşağı kepçenin son viteste gücü yetmemiş 3.000 d/d dayamış sonra boşa atmış kepçe iyice hızlanmış derken yokuş bitiminde hafif tatlı bir viraj var orayı dönerken bu s-a-l-a-k operatör kepçeyi normal yürüyüş moduna almamış akrepte (ön teker ve arka teker ters yöne döner manevra kabiliyeti en fazla yürüyüş modudur) dönerken direksiyonu hafif çevirmesi yetmiş kepçe yan yatmış elektrik direğine çarpıp devirerek durabilmiş kabin,loderin sağ pistonlar-bekonun kova pistonu değişti kepçenin 10.000 ytl direk için 8.500 ytl ödendi ve operatör kovuldu

KAZA 2 - jcb beko ile şov yaparken (başka operatör) yine afedersiniz ama s-a-l-a-k kırıcı ile kepçeyi kaldırmaya çalışmış ayaklarda inik değil inik olsa ayaklar zarar görür ama bu kadar zarar olmaz ben bile şov yaparken ayarları indiriyorum teker hizasını geçene kadar beko bir kayıyor ve arka dingil mort ön tekerler eğiliyor pompa patlıyor asfat zarar alıyor 15.000 ytl masraf işte resim;

bide buna bakın ayaklar inik loder sağlamda beko sağlamda bu kayarmı hiç ?

KAZA 3 - beko ile tesviye ve presleme yaparken beko dipten çatladı arm hortumu patladı ayrıca o çatlak kaynakla giderilmiyor bi kere çatladımı her sene aynı olayı tekrarlıyor;

bnde geçen sene 266G 4*4 ile tarla sürmeye gidiyodum yolda bizim bi akrabada 240 ile gidiyodu bende arkasından gaza bastım ileride viraj vardı ordanda bi türk fiat a50 çıktı benim önümdeki frene bastı bende bastım ama sağ frenin civatası çıkmış 240 ın arkada tesviye küreği vardı sağ ön teker ona vurdu 240 çarpmanın etkisiyle yoldan çıktı.
ALLAH KORUDU VALLA KİMSEYE BİŞEY OLMADI...

sene 1994 steyr sıfır saat dolduruyoruz arkadaşlarla virajı dönerken kamyonla geçişiyoruz.araya gir bi taksi sağa kırdım uçurum neyse taksi sıyrıldı aradan tabi sola çevirince direksiyonu taksinin arka kapıyla buluştu sol lastik.neyse taksi kurtuldu bizke yan yattık.allahtan kabini taktırıp getirmiştim motoru yara almadık.sonra nemi oldu taksinin sahibi canını kurtardığım için motoru aldı gitti.adam steyr bayii sabah gittim beğendim bi tane bide kabin doğru eve gene saat doldurmaya kaldığım yerden devam.

yapmadım ama yapmıştan beter oldum yazın sılaj yapıyoruz dedem sılajın ustunden 90.80 le gecıyor bızde mısırları cekıyoruz dedem bnı gormeden 1. vitesele kaptırmıs gıdıyo tekerlekle aramda iki adım kala fark ettım oluyodum az daha öyle bi şok oldumki bidaha dedem traktordeyken ondan 10 metre uzak duruyom

bızım kuzende valtra a 85 le giderken sigara yakıormuş sag tarafında kanal varmış traktor kanala doğru gidince direksıyonu sola kırmış o anda valranın kabin hurdaya donmüs ama allaha sükür sağlam kurtuldu.

Ben daha yanı cocuk olmama rağmen o kadar senedir de bayağı bi iş yaptım traktörle allaha şükür daha kaza yapmadım.Allah kimsenin basına vermesin cok zor bişey...

kaza değilde dikkatsizlik...bi traktörün debriyaj pimi çıkmıştı onu garajına çekmiştim..geri geri çıkarken...tam sağ yaptım...benim ön sol teker diğer traktörün tekerine çıktımay çalışıyormuş bende hiç bakmıyorum..ama neden zorlanıyor...yüklendim biraz daha askı vurdu..bi baktım traktörün..çamurluk kırıldı... :)
bir kerde...traktör çalışmamış...çekmeye gittik..çektim çalıştı adam gaza bastı ben frene... arkadan ...hayırlı işler... :)

bnde bir kaç kez ufak tefek kazalar atlattım:
1.6 dönüm tarladan buğday yükledim,köye gittim romork dolmadığı için öteki tarlayıda alaymda doldurup öyle gidiyim dedim,anızda aşaya doğru serii 2 ile gidiyordm birden motor hızlanmaya başladı yani kızaklamaya aşada da derin bi set wardı bayabir hızla o seti bi vurdum ama motorun ön takım pert olmştu,bn elleri fln bıraktıydm allahtn yoksa kol bilek kalmazdı:fiat 640 ile yaptm.
2.yine yaz günü fabrikaya buğday götürken trafikte ışıklara baya bir yaklaşmştk arada 70-80 mtre wardı önmde de bir doblo gidiyordu şimdi doblo hızlandı dedim bu geçicek belki bnde kırmızı ışık yanmadan geçerim belki dedim uln tam ışıklarn altına geldik adam bi kazık fren yaptı önmde eywah dedim,frenlere bi asıldım cazık cazık 640 duymuyo bile frenleri arkada 5 ton buğday war baya yawaşladm ama kurtaramadm arkadan bi tıkladm bn buna,allh razı olsnn halimizdn anladıda polis fln çağırmadı werdim bi tampon parası gönderdim bnde ehliyet yoktu:D başkada öyle büyültücek kazam olmadı traktörle,
babamn yaptığı kazayı anlatym size ama pek kaza denemez gibi :D
tam 6 traktör değirmene gidiyolar peş peşe rampa aşaya bnm babamda ise 135 mf ingiliz warmştı enştmn neyse aşa doğru herkez geçmş bunu bizm peder dururmu atmş vitestn aşaya doğru bilecikliler bilir istasyon rampasında neyse aşa doğru hoplaya hoplaya giderken motor 2 ye bölünmüş :D allhtn kaza bela olmamış!