Hisarlar mixser alayımmı

Ynt: Hisarlar mixser alayımmı

ben L95 e 2.5 metre Türkay takıyordum L 95 normal şekilde zorlanıyordu tm 120 ye takıyorum tm 120 çok rahat çekiyor bence 85 bg e 3 metre ağır olur

arkadaşım bende 3 mt turkay var çok memnunum zaten turkay yıllardır bunu yapıp avrupaya gonderıyor çok kalıtelı bıçakların degışmesi falan çok kolay ve saglam makina senın 85 hp lık motora buyuk gelır 3 mt tabıı derınlık ayarına baglı sürgüsü olursa ve sürgüyü aşagı ındırırsen çok zorlanır traktor ben arkasına 4 sıralı mıbzer baglayıp kombi olarak ekim yapıp kullanıyorum 155 hp case ıh puma ya takıyorum burda başka bir arkadaşta var 3 mt new holland ts 110 a ya koşuyor sürgüyü indirince motorun bayıldıgını söylüyor ama tabiiki batırmayıp 5 cm çekersen o zaman çeker traktorun çünkü 28 cm ye kadar batabiliyor bu alet yani yatık rotorvatorlerden çok farklı bu alet bırde yerin tavını kaçırmıyor çok guzel tohum yatagı hazırlıyor sen 2.40 mt falan dusun derım tabıı karar senın hayırlısı olsun

pusat link=topic=65609.msg743692#msg743692 date=1368555093' Alıntı:
abi sen aksarayın neresindensin?
bizim toprakların hepsi böyle
bizim şimdi 240 var traktörün izini kapatmıyor ondan 3 düşünüyom
kardeş ben Yeşilovalıyım anlıyorum dediğini ama derinlik açısından 2.50 uygun olur diye düşünüyorum 3 metre olursa istediğin derinlikte çalışamayabilirsin.bizim burada 75 bg lik traktörlere 2.35 takarlar sert yerde o bile zorlayabiliyor bazen